تولد
ژلیش ناخن
ژلیش ناخن یکی از بهترین روش های زیبایی ناخن می باشد که ده روز یا بیشتر ماندگاری دارد اما قبل از انجام ژلیش باید نکات مهمی در مورد آن بدانید.

موارد مهمی که پیش از انجام ژلیش ناخن باید دانست

یکی از روش های مدرن زیبایی ناخن، ژلیش است که طرفداران کمی هم در میان مشتریان آرایشگاهها ندارد. یکی از مزایای ژلیش طول عمر آن است. اغلب ده روز یا بیشتر روی ناخن می ماند، بر خلاف لاک معمولی که ممکن است بعد از دو تا سه روز خرد شود.

می توانید ژلیش را برای عروسی ها، مناسبت های خاص و تعطیلات استفاده کنید. ژلیش مانند پوشاندن یک لایه زره محافظ است که از شکستن ناخن های شما جلوگیری می کند.

ژلیش درخشندگی طولانی مدت را روی ناخن هایتان ایجاد می کند اما آیا ناخن های شما را خراب می کند؟ انتخاب لاک ناخن معمولی گاهی اوقات اتلاف وقت به نظر می رسد، زیرا رنگ به راحتی از بین می رود. ژلیش یک روش ماندگار است اما خب قطعا هزینه بیشتری هم دارد و احتمالا عوارضی که لازم است بدانید. در این قسمت از دنیای مد نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

هنگام ژلیش ناخن، مراقب نور UV باشید

استفاده از ژلیش با استفاده از یک لاک معمولی متفاوت است، به استثنای فرآیند قرار دادن ناخن ها در زیر لامپ های ساطع کننده اشعه ماوراء بنفش؛ تنها مشکل همینجا است که این لامپ ها را نباید دست کم گرفت، حتی اگر زمان استفاده از آن ها کوتاه باشد زیرا پرتو های UVA در این دستگاه بسیار قوی تر از تابش خورشید ساطع می شود. پس بهتر است در تایم طولانی از آن استفاده نکنید.

نور UV

ژلیش باید به درستی اعمال شود

فقط اشعه ماوراء بنفش نیست که مضر است. ناخن کار هم بسیار مهم است که باید به مدت زمان کار خیلی توجه داشته باشد. هر گونه تغییر در این متغیر ها و یا مراحل می تواند منجر به صیقل دادن بیش از حد سطح ناخن شود که برداشتن آن بسیار مشکل می شود. ژلیش باید با خیس کردن ناخن با استون انجام گردد. در غیر این صورت بسیار آسیب زا خواهد بود.

ژلیش ممکن است ناخن های شما را ضعیف کند

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فرایند ژلیش می تواند منجر به کم آبی و نازک شدن ناخن شود. در یک مطالعه، ضخامت ناخن قبل و بعد از ژلیش اندازه گیری شد و نازک شدن آن به اثبات رسید. استون خود باعث نازک شدن ناخن می شود اما لاک ژل نیز ممکن است در این فرآیند نقش داشته باشد.

عوارض ژلیش ناخن

لاک ژل را به آرامی جدا کنید

برداشتن لاک ژل لزوماً به معنای نابودی کامل ناخن نیست. در بیشتر موارد، تکنسین های ناخن ژل های نرم را با فرآیند خیساندن استون حذف می کنند. به آرامی سطح ناخن را بکشید تا باعث شکستن لایه بیرونی ژل شود. بعد، یک تکه کوچک پنبه آغشته به استون را روی ناخن بگذارید و با فویل بپوشانید. بعد از 7 تا 10 دقیقه، ژل باید جمع شود.

زیاد ژلیش نکنید

انجام ژلیش هر چند وقت یکبار بسیار خوب است اما بهتر است که سم زدایی های بعد از ژلیش را به صورت متناوب انجام دهید تا ناخن های خود را آب رسانی و ترمیم کنید.

ناخن های خود را بعد از ژلیش مرطوب کنید

بعد از برداشتن ژلیش، باید از مرطوب کننده استفاده کنید. ناخن های تان را در لوسیون گرم حاوی ویتامین E خیس کنید و تا آنجا که ممکن است از روغن کوتیکول استفاده کنید. می تواتید پارافین تراپی هم انجام دهید زیرا این کار به ترمیم هرگونه آسیب و تقویت ناخن ها کمک می کند.

حقیقتی که ناخن کار درباره ژلیش ناخن به شما نمیگه

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی