سریال های نوروز ۱۴۰۰
سریالهای تلویزیونی که برای نوروز 1400 ساخته می شوند رقابت زیادی در ژانر کمدی دارند به طوری که تعداد سریال های ساخته شده طنز، بیشتر از سریالهای دیگر است.

رقابت سریال های نوروز 1400 برای جذب مخاطب بییشتر

با نزدیک شدن به ایام نوروز 1400 و پایان سیزدهمین قرن شمسی، اخبار متفاوتی از ساخت سریالهای نوروزی به گوش می رسد که نشان از طنز بودن بیشتر سریالها است. ایام عید مصادف با ماه شعبان و دومین عید کرونایی برای مردم است به همین دلیل تلویزیون وظیفه سنگین تری دارد تا لحظات شیرینی برای مردم رقم بزند.

در میان تمام سریالهای معرفی شده برای نوروز 1400، سریالهای طنز تعداد بیشتری را به خود اختصاص داده است به همین بهانه در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک، سریال های نوروز 1400  را معرفی می کنیم.

سریال پایتخت

سریال پایتخت مهمترین سریالی است که در برخی از سالها، در ایام عید پخش شده است وو در سال 1400 پایان بندی سری ششم آن که ناتمام مانده بود پخش می شود. این سریال در هر فصل، پربیننده ترین مجموعه تلویزیونی بوده است که عوامل آن معمولا ثابت مانده است.

سریال پایتخت 6

فصل ششم این سریال با حواشی مختلفی همچون شیوع کرونا مواجه شد، به همین دلیل ساخت و پخش ادامه آن ناتمام ماند. کار ساخت دو قسمت پایانی سریال پایتخت 6 آغاز شده و همه بازیگران اصلی آن حضور دارند. تنها آرش عباسی به عنوان نویسنده فیلم نامه از این مجموعه جدا شده و محمد تنابنده به همراه محسن تنابنده، فیلم نامه این دو قسمت باقیمانده را نوشته است.

دو قسمت آخر سریال پایتخت در روزهای 29 و 30 اسفند پخش می شود.

سریال نون خ 3

سریال نون خ 3 به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی  یکی دیگر از سریال های نوروزی است که در ایام عید هر شب روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

سریال نون خ به دلیل موفقیت در دو فصل قبل، شانس بیشتری برای پربینده شدن در تعطیلات نوروزی دارد. بازیگران دو فصل قبل در سری جدید این مجموعه حضور دارند و شقاقیق دهقان که در فصل قبل حضور کمرنگی داشت یکی از بازیگران اصلی فصل سوم خواهد بود.

سریال نون خ

علی صدقی که در فصل دوم غیبت داشت بار دیگر به بازیگران فصل سوم پیوسته و تنها حمیدرضا آذرنگ از بازیگران اصلی جدا شده است زیرا در ماههای اخیر مشغول ساخت اولین فیلم سینمیی خود به نام روزی روزگاری آبادان بود.

یکی از ویژگی های فصل سوم نون خ، استفاده از ماسک به دلیل شیوع کرونا است که سعید آقاخانی برای توضیح این اتفاق گفته است که یکی از بازیگران در داستان سریال به کرونا مبتلا شده و به همین دلیل همه بازیگران از ماسک استفاده می کنند.

سریال بوتیمار

سریال بوتیمار از دیگر سریال های طنز نوروز 1400 است که علیرضا نجف زاده آن را کارگردانی می کند. این سریال دومین تجربه ساخت سریال طنز علیرضا نجف زاده بعد از سریال زوج یا فرد است.

سریال بوتیمار

در این سریال حمید لولایی، مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، مهران رجبی، علی صبوری، اشکان اشتیاق، رامین ناصر نصیر و سپند امیرسلیمانی حضور دارند. مهران مهام یکی از مهمترین تهیه کنندگان سریال های تلویزیونی، تهیه کنندگی سریال بوتیمار را بر عهده دارد.

سریال همبازی

سریال همبازی تنها سریال غیر کمدی در تعطیلات نوروز 1400 است که از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. سریال همبازی به کارگردانی سروش محمدزاده ملودرامی عاشقانه است که به مسائل جوانان در فضایی شاد و شیرین می پردازد.

سریال همبازی

سروش محمدزاده کارگردان سریال سیاوش که به تازگی پخش آن از شبکه نمایش خانگی آغاز شده است بازیگران مطرحی همچون آتیلا پسیانی، کامران تفتی، حسین مهری، مریم مومن، دیبا زاهدی، امیر کاظمی و علیرضا استادی مجموعه بازیگران سریال همبازی را تشکیل می دهد. 

سریال نوروز رنگی

سریال نوروز رنگی به کارگردانی علی مسعودی است که در نوروز 1400 به روی آنتن شبکه پنج خواهدرفت. نام این سریال به هشت آباد تغییر کرده و ممکن است بار دیگر ممکن است برای پخش از شبکه پنج، به نام «نوروز رنگی» برگردد.

سریال نوروز رنگی

در این سریال یوسف تیموری، علی مسعودی، داریوش سلیمی، رابعه اسکویی، جواد خواجوی، سیاوش مفیدی و هادی عامل هاشمی به عنوان بازیگران اصلی سریال حضور دارند. این سریال اتفاقات جالبی را در دهه 60 روایت میکند.

رقابت سخت و جدی سریالهای تلویزیون در نوروز 1400

4.642
این مطلب مفید بود ؟393
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
وبگردی