رشته های ورزشی

تاریخچه شطرنج

اولین شطرنج دنیا و مخترع آن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازی جهانی شطرنج، یکی از بازی های شناخته شده و البته بسیار معروف در جهان است که این بازی از قرن های گذشته تا به امروز در حال برگزاری می باشد.
تاریخچه یوگا

تاریخچه جذاب یوگا و انواع آن

تاریخ انتشار : 31 خرداد 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
ورزش یوگا، از ورزش های جهانی و بسیار پرطرفدار می باشد که تاریخچه جالبی دارد و حتما توصیه می شود قبل از اجرای این ورزش، پیشینه و تاریخچه آنرا مطالعه کنید.
فواید تنیس روی میز

فواید و عوارض جدی تنیس روی میز

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ورزش تنیس روی میز یک بازی هیجانی است که در آن ذهن نیز به کار گرفته می شود، تنیس روی میز همچنین فواید بسیاری را برای سلامت بدن افراد به همراه دارد.
کاراته و تکواندو

فرق اصلی کاراته و تکواندو

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر دو رشته ورزشی کاراته و تکواندو، دارای محبوبیت زیادی هستند که برخی تفاوت ها و شباهت ها در آنها وجود دارد. اما چه تفاوت هایی بین این دو ورزش وجود دارد؟
بادی ویت چیست

بادی ویت ؛ راز خوش اندامی بعضی ها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
رشته ورزشی بادی ویت، یکی از رشته های ورزشی پر مخاطب و البته بسیار ساده و آسان است که می توانید این ورزش تمرینی را در آپارتمان نیز انجام دهید.
شطرنج

با شطرنج مغزت رو ورزش بده!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شطرنج یکی از بهترین و خلاق ترین بازی های فکری در دنیا معرفی می شود که پر از افت و خیز است و طرفداران زیادی دارد. امروزه نظر غالب این است که شطرنج در هند اختراع شد، اما در ایران نشو و نما یافت. امروزه شطرنج ورزش شماره یک بسیاری از کشورهاست.
آموزش شطرنج

آموزش کامل بازی شطرنج برای مبتدیان

زمان مطالعه : 11 دقیقه
شطرنج بازی ای است که مسئولیت پذیری را به افراد آموزش می دهد این بازی فکری دارای تکنیک های خاصی است و نیاز به تمرکز بالایی دارد.
اشتباهات دویدن

باورهای اشتباه درباره دویدن و مسابقه دو

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دوندگان برای مسابقه دو و دویدن اشتباهاتی مرتکب می شوند که موجب آسیب به سلامتشان می شود بنابراین باید این اشتباهات را بدانند تا از این آسیب ها جلوگیری کنند.
فواید شطرنج

به دلیلی بسیار مهم حتما شطرنج بازی کنید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
شطرنج یکی از بهترین بازی های فکری است که طرفداران زیادی از کودکان تا سالمندان دارد و تاثیر بی نظیری بر بهبود حافظه و تقویت مغز انسان می گذارد.
ثروتمندترین مالکان فوتبال

ثروتمندترین مالکان باشگاه فوتبال در جهان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فوتبال یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین ورزش های جهان است و امروزه مالکان باشگاه ها برای کسب عناوین و جام ها هزینه های بسیاری می کند، در ادامه با ثروتمندترین مالکان باشگاه های فوتبال جهان آشنا می شوید.
ورزش سی ایکس ورکس

معرفی ورزش سی ایکس ورکس و فواید آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ورزش سی ایکس ورکس cxworx یک کلاس گروهی تناسب اندام 30 دقیقه ای است که تمرینی برای پرورش و تقویت ماهیچه و عضلات بالا تنه بدن می باشد و به قوی شدم اندام شما کمک می کند.
فواید باله

ورزش باله با فوایدی فراتر از خوش اندامی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
حرکات ورزش باله علاوه بر فوایدی که در لاغری و خوش اندامی دارد، موجب افزایش انعطاف پذیری و اعتماد به نفس فرد انجام دهنده حرکت باله می شود.
فواید کراس فیت

برنامه تقویت عضلات بدن با ورزش کراس فیت

زمان مطالعه : 11 دقیقه
انجام ورزش کراس فیت فواید بسیاری برای بهبود سلامت بدن و کاهش وزن دارد، البته برنامه تمرینی ورزش کراس فیت برای تقویت عضلات بدن هم بسیار مناسب است.
ورزش پینت بال

همه چیز درباره ی ورزش پینت بال برای شروع

زمان مطالعه : 8 دقیقه
پینت بال ورزش بسیار هیجان انگیزی است که در فضای باز و با شلیک گلوله های پر از رنگ انجام می شود و قوانین خاصی دارد.
ورزش کراس فیت

معرفی کامل ورزش کراس فیت + تکنیک و اصول

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کراس فیت یک ورزش پرطرفدار در میان مردم است که مزایای خوبی برای بدن دارد، ورزش کراس فیت تکنیک و اصول خاص خود را دارد و البته 10 مورد از تمرینات کراس فیت بسیار محبوب هستند.