دانستنی های حیوانات

کوررنگی حیوانات

حیواناتی که کوررنگی دارند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از حیوانات هستند که کوررنگی دارند و جهان را به نحوه متفاوت مشاهده می کنند، رازهای جالبی در رابطه با بینایی این حیوانات وجود دارد.
زنده ماندن بدون غذا

حیوانی که 3 سال بدون غذا زنده می ماند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
شاید شما فکر می کنید که هیچ موجودی نمی تواند بدون غذا زندگی کند اما برخلاف تصورتان برخی از حیوانات می توانند ماه ها یا سال ها بدون غذا و آب زنده بمانند.
خواب حلزون

موجودی که 3 سال بدون وقفه میخوابد !!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
حلزون ها می توانند به مدت بسیار طولانی در خواب بمانند که البته خواب زیاد آن ها دلایلی نیز دارد، همچنین تشخیص خواب حلزون ها بسیار دشوار است.
حس بویایی سگ

چرا سگ قبل حادثه واق واق می کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
سگ ها حس بویایی بسیار قوی دارند به طوری که می توانند بوی هر چیزی را احساس کنند، اما راز واق واق کردن آن ها پیش از حادثه چیست؟
قلب میگو

موجودی که قلبش تو سرشه !

زمان مطالعه : 2 دقیقه
موجودی وجود دارد که قلب و قفسه سینه اش در داخل سرش است، همچنین حقایق جالب و خواندنی در مورد این موجود وجود دارد.
حیوانات بدون آب

موجودی که در تمام طول عمرش آب نمیخورد!!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
انسان ها می تواند فقط تا سه روز بدون آب زنده بمانند اما برخی حیوانات وجود دارند که در تمام طول عمرشان آب نمی نوشند و زنده می مانند.
بیشترین عمر حیوانات

حیوانی که 512 سال عمر میکنه!

زمان مطالعه : 11 دقیقه
طول عمر گونه های مختلف حیوانات در جهان با یگدیگر متفاوت هستند و طولانی عمر ترین گونه حیوانی روی کره زمین حیوانیست که 512 سال عمر می کند.
پوست ببر

چرا پوست ببر راه راهه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برای برخی از افراد ممکن است این موضوع سوال باشد که به چه دلیلی پوست ببرها راه راه است؟ حقایق و رازهای جالبی در مورد دلیل راه راه بودن پوست ببر وجود دارد.
خرس قطبی

چرا خرس قطبی سفیده؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
خرس های قطبی حیواناتی هستند که در قطب شمال، روی یخ های شناور یا در آب زندگی می کنند و شناگران ماهری هستند به همین دلیل به آن ها پستانداران دریایی می گویند.
حیوانات زیر زمین

پرنده ای که زیر زمین زندگی می کند!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هرچه پیش تر می رویم بیشتر از قبل در عجایب خلقت خداوند محو می شویم، بخصوص وقتی می بینیم پرنده ای که باید همیشه در آسمان باشد زیر خاک زندگی می کند.
حیوانات دریایی عجیب

موجودات تاریک ترین جای اقیانوس

زمان مطالعه : 8 دقیقه
حیوانات دریایی عجیب و غریب زیادی وجود دارد که هر یک ویژگی خاصی را دارند و برخی از آنها به راحتی می توانند در تاریکی مطلق دریا زندگی کنند.
میگوی مانتیس

این میگو ، سریع ترین مشت جهان را دارد !!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
میگوی مانتیس یک موجود کوچک دریایی است که به طور بسیار باورنکردنی و عجیبی حمله می کند، حقایق جالب و خواندنی درباره میگوی مانتیس وجود دارد.
جنین کوسه

جنگ خونین جنین ها داخل رحم مادر!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دانشمندان حین بررسی به نتیجه ی باورنکردنی دست یافتند و فهمیدند یکی از جنین ها جنین های دیگر را داخل رحم مادر کشته و خورده است.
تنفس آبزیان

موجودات دریایی که بیرون آب نفس میکشند !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در دنیای طبیعت موجودات عجیب زیادی وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارند و تنفس آبزیان بیرون از آب یکی از این شگفتی ها می باشد.
پرنده آواز خوان

پرنده ای که روزی 2000 بار آواز می خواند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پرندگان آواز خوان زیادی در دنیا وجود دارند اما برخی از این پرندگان که به سانگ بردز مشهور هستند روزی 2000 بار آواز می خوانند و آواز خواندن را از محیط یاد می گیرند.