تولد
عقب رفتن حیوانات

کدام حیوان نمی تواند به عقب برود؟

کد مطلب : 82652زمان مطالعه : 2 دقیقه
درمیان تمام حیواناتی که شناخته شده اند، برخی از حیوانات وجود دارند که برخلاف سایر حیوانات قادر نیستند به عقب راه بروند. این حیوانات عبارتند از...

چند حیوانی که نمی تواند به عقب برود

بسیاری از حیوانات قادرند به سمت عقب نیز راه بروند تا بتوانند در موقعیت هایی که  شدیدا در مخمصه  قرار گرفته اند، فرار کند و در واقع در حین چنین موقعیت هایی که جانشان مورد تهدید و خطر قرار گرفته، این موضوع به آن ها کمک می کند.

اگر چه این ویژگی و قابلیت بدنی در حیوانات برای حفظ آن ها در برابر خطر بسیار کارا و موثر است، اما جالب است بدانید که بعضی از حیوانات از این توانمندی برخوردار نیستند و قادر نیستند به عقب برگردند که در این قسمت از گوناگون نمناک به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

کانگورو

اگرچه معمولا همه با کانگورو ها  از این نظر که جز پستانداران بزرگ  استرالیایی  بوده و  بچه های خود را در کیسه همراه دارند، معمولا آشنایی دارند اما در این خصوص که کانگورو ها قادر نیستند به عقب برگردند، اطلاعی ندارند.

نوع روش حرکتی آن ها به صورت جهش ناگهانی است. به این ترتیب که به کمک هر دو پا همزمان می پرند و از دم خود به منظور حفظ تعادل استفاده می کنند. به این ترتیب تلفیق عملکرد پا های بزرگ عضلانی و دم  حیوان موجب می شود تا به سمت جلو حرکت کند و در واقع به دلیل همین ویژگی های بدنی است که نمی تواند به سمت عقب برود.

کانگرو

شترمرغ استرالیایی

شترمرغ  استرالیایی هم مانند کانگورو یک حیوان استرالیایی است. این حیوان که در واقع از نوع پرندگانی بی پرواز به شمار می رود به لحاظ ظاهر و ویژگی های بدنی مانند شترمرغ است اما به لحاظ قامت تقریبا ده سانت نسبت به سایر شتر مرغ ها کوتاه ترند.

در عین حال بالعکس شترمرغ، شترمرغ استرالیایی توانایی حرکت به عقب را ندارد. هرچند دلیل این موضوع چندان مشخص نیست. شترمرغ استرالیایی به لحاظ توانمندی دویدن سریع تا مسافت زیاد بسیار شهرت دارد. این حیوانات جز تنها گونه پرندگان هستند که ساق ماهیچه ای پا دارند.

شترمرغ استرالیایی

پنگوئن ها و نهنگ ها

تحقیقات اینترنتی نشان می دهد که برخی حیوانات از جمله نهنگ ها و پنگوئن ها نیز قادر به حرکت به سمت عقب نیستند. اگر چه در واقعیت این گونه نیست و این حیوانات قادر به حرکت به سمت عقب هستند اما شاید نوع حرکت به سمت عقب آن ها به صورت استاندارد تعریف شده حرکتی نیست اما به هر حال باید گفت گاهی تحت مواردی خاص قادرند خود را به جهت مخالف بکشند. اساسا پنگوئن ها در حرکت به سمت جلو به صورت اردک وار و نهنگ ها به صورت خزیدن روی شکم  حرکت می کنند و علیرغم ویژگی های بدنی خاصی که دارند، می توانند برخی مواقع نیز  به نوعی حرکت به سمت عقب داشته باشند.

کدام حیوان نمی تواند به عقب برود؟

4.239
این مطلب مفید بود ؟336
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی