پاتاگونیان مارا
پاتاگونیان مارا نام حیوانی کمیاب و عجیب الخلقه است که هم خرگوشه هم کانگورو هم الاغ. این حیوانات در آرژانتین یافت می شوند.

پاتاگونیان مارا، حیوانی عجیب و کمیاب که هم خرگوشه هم کانگورو هم الاغ

پاتاگونیان مارا حیوانی بزرگ با ظاهری عجیب و غریب است. گوش های بزرگ شبیه خرگوش دارد اما بدن او شبیه کانگورو است. این حیوان پاهای بسیار قوی دارد که باعث می شود بتواند با سرعت خیلی زیاد از دست شکارچی فرار کند. همچنین می تواند در ساعت با سرعت 45 کیلومتر هم بدود.

پا های او در قسمت جلویی کوتاه تر هستند و پنجه های تیز دارد که از طریق آن ها می تواند شکار کند. بسیاری معتقدند او شباهت بسیاری به الاغ نیز دارد به همین دلیل نمیتوان گفت که این حیوان عجیب الخلقه که در بخش گوناگون نمناک تصویرش را مشاهده می کنید یک موجود به ظاهر عادی است.

پاتاگونیان مارا

رفتار و ویژگی های پاتاگونیان مارا

این حیوان مدت زمان طولانی را در طول روز زیر نور خورشید دراز می کشد. شب ها به دنبال پناهگاهی می گردد تا بتواند امنیت داشته باشد. انواع نر و ماده این حیوان در کنار یکدیگر زندگی می کنند. انواع ماده این حیوان در یک دوره 90 روزه می تواند دو بچه به دنیا بیاورد. هنگام تولد چشم های او کاملاً باز هستند و تا سن چهار ماهگی از آن ها مراقبت می شود.

مارا پاتاگونیا سومین جوندگان بزرگ جهان است. این حیوانات از طیف گسترده ای از صداها به عنوان نوعی ارتباط استفاده می کنند و جالب است بدانید که در صورت تهدید، ماراتهای پاتاگونی قادرند جهش های طولانی تا 6 فوت را در هوا انجام دهند.

خرگوش پاتاگونی

سکونت مارا پاتاگونیا

این گونه از حیوانات معمولاً در زمین هایی با ارتفاع کم زندگی می کنند و در آرژانتین یافت می شوند و بیشتر ترجیح می دهند لابلای بوته ها پنهان باشند. تعداد آن ها به سرعت در حال کاهش است و علت آن هم تغییرات محیطی و شکار است.

پاتاگونیان مارا؛ حیوانی عجیب از ترکیب خرگوش، الاغ و کانگورو

4.334
این مطلب مفید بود ؟295
منبع : worldlandtrust / بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی