پدرام شریفی
به بهانه بازی پدرام شریفی در سریال می خواهم زنده بمانم، مروری بر فیلمها و سریال های او داشته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

فیلم و سریال های ماندگار پدرام شریفی

پدرام شریفی یکی از بازیگر جوان و با استعداد کشورمان با نقش آفرینی در تئاتر فعالیت بازیگری خود را آغاز کرده و تاکنون در فیلم و سریال های مختلف، ایفاگر نقشهای متفاوتی بوده است.

سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی سریال جدید شبکه نمایش خانگی است که پدرام شریفی در آن با بازیگران مطرح سینما و تلویزیون همکاری می کند.

به بهانه حضور پدرام شریفی در سریال می خواهم زنده بمانم مروری بر چند فیلم و سریالهای او خواهیم داشت که توصیه میکنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

فیلم بادیگارد

فیلم بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا دومین فیلم پدرام شریفی در سینما پس از فیلم ماهی و گربه است که نقش داماد و همکار حیدر ذبیحی با بازی پرویز پرستویی را ایفا کرد. پدرام شریفی در دومین سال فعالیت حرفه ای خود در سال 1394 ، تجربه مهمی را در کنار بزرگان سینما و تلویزیون به دست آورد.

پدرام شریفی

فیلم متولد 65

پدرام شریفی در همان سال فیلم متولد 65، سیانور و سایه را نیز بازی کرد. فیلم متولد 65 به کارگردانی مجید توکلی بود که پدرام شریفی نقش اصلی را در مقابل هنگامه حمیدزاده ایفا می کرد. او در این فیلم به همراه هنگامه حمیدزاده نقش دختر و پسر جوانی را بازی می کردند که در سالگرد روز آشنایی خود تصمیمات عجیبی گرفته و مردم را سرکار می گذارند غافل از اینکه شوخی شوخی جدی می شود.

پدرام شریفی و هنگامه حمیدزاده

فیلم سال دوم دانشکده من

این فیلم به کارگردانی رسول صدرعاملی در سال 1397 ساخته شد. پدرام شریفی در فیلم سال دوم دانشکده من نقش دوست مهتابابازی سها نیاستی را ایفا می کند. این فیلم داستان دو دختر دانشجو را روایت می کند که پس از سفر دانشجویی به اصفهان، مهتا دچار خونریزی مغزی شده و اتفاقات مختلفی رخ می دهد.

فیلم سال دوم دانشکده من

فیلم شبی که ماه کامل شد

فیلم شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار در سال 1397 را می توان نقطه عطفی در کارنامه هنری پدرام شریفی دانست. پدرام شریفی در این فیلم موفق، ایفاگر شخصیت شهاب برادر فائزه با بازی الناز شاکردوست بود. او در این فیلم توسط عبدالمالک برادر عبدالحمید ریگی کشته می شود.

پدرام شریفی در نقش شهاب

فیلم بی همه چیز

فیلم بی همه چیز به کارگردانی محسن قرآیی آخرین فیلم پدرام شریفی در سینما است که سال گذشته در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمد. پدرام شریفی در این فیلم بار دیگر با پرویز پرستویی همکاری می کند. او در نقش معلم به همراه هدیه تهرانی، باران کوثری، هادی حجازی فر، بابک کریمی و لله مرزبان بازیگران فیلم بی همه چیز را تشکیل می دهند.

پدرام شریفی برای این فیلم کاندید دریافت جایزه برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

فیلم بی همه چیز

سریال گشت ویژه

سریال گشت ویژه اولین مجموعه تلویزیونی پدرام شریفی به کارگردانی مهدی رحمانی در سال 1395 است. در این سریال پدرام شریفی به همراه چند جوان به عنوان نیروهای گشت انتظامی فعالیت می کنند و در سطح شهر با یک اتفاق روبه رو شده و پیگیر آن می شوند. پدرام شریفی در این سریال با حمید گودرزی، شاهد احمدلو، محمود پاک نیت و امیر کاظمی همکاری کرد.

سریال گشت ویژه

سریال سرباز

پدرام شریفی در سریال سرباز به کارگردانی هادی مقدم دوست در سال 1399 ایفا گر شخصیت بابک فکورپناهی بود. این سریال داستان سرباز وظیفه ای به نام یحیی، همسرش یلدا و رفقای هم خدمتی اش را روایت می کرد.

سریال سرباز

سریال همگناه

سریال همگناه به کارگردانی مصطفی کیایی اولین تجربه پدرام شریفی در شبکه نمایش خانگی بود. او در این سریال نقش پیمان صبوری پسر فریبرز را بازی می کرد. این سریال در باره زندگی خانواده های صبوری و مشکلات آن ها بود که همگی در کار پرورش و فروش گل بودند.

پدرام شریفی در این سریال با پروز پرستویی، هنگامه قاضیانی، مهدی پاکدل، رویا تیموریان، هدیه تهرانی، محسن کیایی، افسانه چهره آزاد، روشنک گرامی و مسعود رایگان همکاری کرد.

پدرام شریفی و روشنک گرامی

سریال می خواهم زنده بمانم

سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی جدیدترین سریال پدرام شریفی در شبکه نمایش خانگی است که نقش کاوه سرمد را بر عهده دارد. او در این سریال خواستگار هما حقی با بازی سحر دولتشاهی است که در آستانه ازدوجشان با بروز یک اتفاق بد همه چیز بر هم ریخته و هما با فرد دیگری ازدواج می کند.

این سریال با حضور پدرم شریفی، حامد بهداد، سحر دولتشاهی، بابک کریمی، آزاده صمدی و هنرمندان مطرح دیگر، یکی از سریال های پرمخاطب شبکه نمایش خانگی شناخته شده است.

 پدرام شریفی و سحر دولتشاهی 

ماندگارترین فیلم و سریال های پدرام شریفی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ف
برچسب : پدرام شریفی
وبگردی