اشتباهات پخت پیتزا
اگر به دنبال علت خراب شدن پیتزای خانگی و مهمترین “اشتباهات پخت پیتزا” هستید این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید بهترین پیتزا ها را تهیه کنید.

7 اشتباه رایج پخت پیتزای خانگی:

درست کردن پیتزای خانگی پیچیدگی خاصی ندارد ولی برای اینکه بتوانیم به مانند فست فودی ها پیتزای با کیفیت درست کنیم باید اشتباهات پخت پیتزا که باعث خراب شدن آن می شود را بدانیم و از آنها فاصله بگیریم پس با نمناک همراه باشید.

مهمترین دلایل خراب شدن پیتزای خانگی:

انتخاب نامناسب خمیر پیتزا:

خمیر پیتزا یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده پیتزا است و در انتخاب آن دقت زیادی داشته باشید و بهترین خمیر پیتزا، خمیر های مخمری است چون در دمای پایین ور می آید.

اشتباهات پخت پیتزا

درست کردن پیتزای ضخیم:

یکی دیگر از دلایل خراب شدن پیتزای خانگی، ضخیم درست کردن آن است، وقتی شما از مواد اولیه زیادی استفاده می کنید و ضخامت پیتزا را افزایش می دهید موقع پخت قسمت رویه آن می پزد و میانه آن خام می ماند و اگر بخواهید میانه آن بپزد بدون شک رویه پیتزا می سوزد پس سعی کنید ضخامت پیتزا از 1 سانتیمتر بیشتر نباشد.

کم بودن دمای فر:

یکی از ترفند های فست فودی ها برای تهیه پیتزا استفاده از فر با دمای زیاد است چون پیتزا در دمای بالا بهتر می پزد و طعم و مزه بسیار خوبی به خود می گیرد. پس پیتزا را در طبقه وسط فر با دمای 220 درجه در مدت کمی می توانید تهیه کنید.

استفاده نادرست از پنیر پیتزا:

استفاده از پنیر پیتزا اندازه و مقدار خاص خود را می طلبد و اگر شما پنیر پیتزا را کم استفاده کنید پیتزایی که در آخر بدست می آورید قوام لازم را ندارد و زمان خوردن آن اجزای آن جدا می شوند و اگر پنیر پیتزا را زیاد استفاده کنید مشکلات زیادی مانند دیر هضم شدن غذا و یبوست به سراغ شما می آید.

علت خراب شدن پیتزا

عدم انتخاب درست ظرف مناسب:

برای اینکه پیتزای با کیفیت درست کنید باید در تهیه آن از ظروف نچسب استفاده کنید بهتر است از ظروف تفلون استفاده کنید و کف ظرف را مقداری چرب کنید.

دست کم گرفتن سس پیتزا:

یکی از دلایل خوشمزه شدن پیتزا استفاده از سس پیتزا است و شما باید این سس مخصوص را بعد از پهن کردن خمیر و قبل از اینکه مواد پیتزا را روی خمیر بگذارید روی خمیر بمالید. این سس را می توانید از ترکیب سس قرمز و آویشن بدست آورید. 

استفاده از گوشت و سوسیس خام:

وقتی قصد دارید پیتزای گوشت تهیه کنید حتما از قبل گوشت و یا سوسیسی که می خواهید در پخت پیتزا استفاده کنید را بپزید چون زمان پخت پیتزا برای پخت گوشت کافی نمی باشد و گوشت شما خام می ماند و ضررهای زیادی دارد.

مهمترین اشتباهات پخت پیتزا خانگی باعث خراب شدن پیتزا می شود

4.5430
این مطلب مفید بود ؟39139
برچسب : پیتزا
وبگردی