تولد
خطرناک ترین عمل زیبایی
جراحی پلاستیک یکی از روش های محبوب برای زیبایی است. عمل های زیبایی متفاوتی وجود دارند که یکی از آنها به شدت خطرناک بوده است و انجام آن توصیه نمیشود.

هشدار جراحان در مورد خطرناک‌ترین جراحی پلاستیک

این روزها جراحی پلاستیک بیش از همیشه محبوبیت پیدا کرده و هر ساله تعداد افراد زیادی برای زیباتر شدن اندام های خود، زیر تیغ جراحی قرار می گیرند. در میان تمامی جراحی ها، عمل بزرگ کردن باسن یا باسن برزیلی رواج بیشتری یافته است، زیرا ناحیه باسن و گلوتئال برای زیبایی و تناسب اندام خانم ها بسیار مهم است. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم تا درباره هشدار پزشکان در مورد انجام این جراحی صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

خطرناک‌ترین قسمت بدن برای جراحی پلاستیک

عمل بزرگ کردن باسن یا باسن برزیلی یکی از جراحی های رایج بین بانوان است. در این روش برای حجم دهی و فرم دهی به باسن، چربی طبیعی خود فرد برداشته شده و به قسمت باسن اضافه می شود.بسیاری از متخصصان معتقدند که این عمل که به اصطلاح به آن لیفت باسن برزیلی می‌ گویند؛ خطرناک‌ترین جراحی است که می‌ توانید انجام دهید. درست است که می‌ تواند شکل و شمایل زیبا به اندامتان بدهد اما ممکن است از هر 2351 نفر 1 نفر بر اثر این جراحی جان خود را از دست بدهد؛ پس باید خیلی حواستان را جمع کنید.

عمل جراحی

آمبولی خطرناک‌ترین عارضه جراحی لیفت باسن

طبق اطلاعات موجود برداشتن چربی از این ناحیه؛ از طریق جراحی لیفت و تزریق موادی به آن برای حفظ شکل و نگهداری ممکن است باعث آمبولی فرد شود؛ زیرا ممکن است چربی اضافه به قسمت هایی برود که مشکلات تنفسی را به وجود بیاورد و عوارض شدیدتری مانند مرگ و میر یا آمبولی را به همراه داشته باشد.

خود جراحی خطری ایجاد نمی‌ کند

همانطور که بالاتر هم گفتیم، لیفت باسن می تواند خطراتی برای افراد داشته باشد اما به این معنا نیست که در طول جراحی دچار مشکل شوید؛ بلکه عوارض بعد از آن است که ممکن برایتان مشکل ایجاد کند پس خود جراحی خطرناک نیست اما باید حواستان را به عوارضش جمع کنید.

جراحی لیفت باسن

دیگر عوارض و خطرات عمل لیفت باسن برزیلی

این روزها جراحی ها امنیت بیشتری پیدا کرده‌اند. جراحی لیفت باسن خطرناک است اما این روزها به خاطر پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش اطلاعات و آگاهی متخصصان و جراحان؛ این جراحی هم با خطر کمتری نسبت به قبل روبروست اما همچنان عوارضی که در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند، همراه است. عوارض و خطرات جانبی عمل لیفت باسن عبارتند از:

  1. امکان تغییر فرم بعد از عمل
  2. نیاز به عمل جراحی مجدد برای رسیدن به نتیجه مورد نظر
  3. تورم بعد از عمل
  4. امکان ایجاد عدم تقارن در باسن
  5. کبودی و بی حسی در ناحیه تحت عمل
  6. درد و بی حالی در روزهای اول بعد از جراحی

خطرناک ترین جای بدن برای انجام جراحی زیبایی

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی