سیاه شدن موهای سفید
سفیدی موها برای همه انسان ها اتفاق ناخوشایندی است، اما نگران نباشید میتوانید با کنترل کردن استرس رنگ را به موهای سفیدتان برگردانید.

تحقیقی جالب درباره سیاه شدن موهای سفید

بله خوشبختانه شما می توانید موهای سفید خود را درمان کنید. طبق مطالعات اخیر راه هایی وجود دارد که از طریق آن ها بتوانید موی سفید را ترمیم کرده و رنگ سیاه را دوباره به موهای تان برگردانید اما چگونه باید این کار را انجام داد؟

در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک در این باره توضیح خواهیم داد.

سفید شدن مو

کاهش سطح استرس می تواند موی سر سفید را دوباره سیاه کند

طبق نتایج فوق العاده جالب مطالعات اخیر؛ استرس عاملی برای سفید شدن موها است و اگر عامل استرس را حذف کنید، می توانید دوباره شاهد موهای سیاه خود باشید.

اطلاعات در مورد مکانیسم های بدن که باعث سفید شدن موها می شود، به شما کمک می کند تا دوباره رنگدانه های جوان را در بدن خود فعال کنید و بتوانید موهای سیاه را به سر تان برگردانید. اطلاعات به ما نشان می دهد که پیر شدن و بالا رفتن سن، فرآیند خطی نیست، بلکه یک پروسه بیولوژیکی ثابت است اما بخشی از آن را می توان تا حدی کنترل کرده و برعکس کرد.

همانگونه که ریشه درختان اطلاعاتی در مورد دهه گذشته زندگی درخت دارند، موهای ما هم اطلاعاتی در مورد تاریخچه بیولوژیکی مان دارند. هنگامی که موهای زیر پوست به عنوان فولیکول قرار گرفته اند، تحت تاثیر هورمون استرس و عوامل دیگر در ذهن و جسم قرار می گیرند و هنگامی که این موها از پوست سر بیرون می زنند، سفت می شوند و یک فرم ثابت و پایدار پیدا می کنند.

کاهش استرس

موها را می توان در مسافرت و تفریح دوباره سیاه کرد

مطالعات روی 14 نفر به طور داوطلب انجام شده و نتایج را آنالیز کردند و به این نتیجه رسیدند؛ هنگامی که این افراد سطح استرس را کنترل می کنند وضعیت بهتری دارند. حتی بعضی از کسانی که موهای شان سفید شده بود، با کاهش سطح استرس توانستند رنگ سیاه را به موهای خود برگردانند.

کسانی که به مسافرت و تعطیلات رفته بودند و تفریح داشتند، به تدریج رنگ موهای شان از سفید به سیاه تبدیل شده بود. البته هیچ تضمین 100 درصدی وجود ندارد اما قطعاً کاهش استرس تا حدی می تواند موهای سفید را ترمیم کند. طبق مدل سازی ریاضی، قبل از این که موها سفید شوند، آستانه ای را تحمل می کنند. معمولاً در میانسالی هنگامی که موها به این آستانه نزدیک می شود، به خاطر سن بیولوژیکی و دیگر عوامل مانند استرس، زودتر به آستانه می رسند و تغییر رنگ سفید اتفاق می افتد.

البته این مورد را در نظر بگیرید که با کاهش استرس در یک فرد هفتاد ساله؛ نمی توان مو های سفید را به سیاه تبدیل کرد اما در افراد با سنین پایین تر، انجام این کار شدنی است.

علم راه جالب سیاه شدن موهای سفید را پیدا کرد!!

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : سفید شدن مو
وبگردی