رضا رویگری در مختارنامه

عکس دوران طلایی رضا رویگری

کد مطلب : 87032زمان مطالعه : 2 دقیقه
این روزها به بهانه انتشار خبر نگهداری رضا رویگری در خانه سالمندان، تصویری از دوران طلایی و اوج این بازیگر منتشر شده است.

سریال مختارنامه دوران طلایی و اوج رضا رویگری

در روزهای گذشته که با انتشار خبر نگهداری رضا رویگری در سرای سالمندان، بازیگر معروف و خواننده فراموش نشدنی سرود ایران ایران در صدر اخبار قرار گرفت. این روزها گرچه کیان ایرانی گرفتار بیماریست اما در این بخش از چهره ها در نمناک، در یک فلش بک به دوران اوج این بازیگر اشاره ای خواهیم کرد.

رضا رویگری بازیگر نقش کیان سریال مختار در برنامه دورهمی و در گفتگویی با مهران مدیری به سؤال او درباره طلایی ترین دوره کاری خود اینگونه پاسخ داد:

قبل از مریضی و بعد از مختار، خیلی رو دور بودم و کارهای زیادی بهم پیشنهاد می شد ولی با این مریضی خدا گفت فکر نکن خبریه، خودم دادم و خودمم اگه بخوام می گیرم.

رضا رویگری

رضا رویگری در مختارنامه

مختارنامه سریالی به کارگردانی داوود میرباقری است که داستان مختار ثقفی و چگونگی قیام او پس از حادثه عاشورا برای خونخواهی امام حسین (ع) را بیان می کند.

در این سریال پر بازیگر رضا رویگری نقش کیان ابوعمره معروف به کیان ایرانی از اهالی کوفه و یاران نزدیک مختار ثقفی را ایفا کرده ‌است. مختار پس از تسلط بر کوفه، کیان را به سرپرستی نگهبانان (شُرطه) این شهر گماشت، او از مختار برای خونخواهی امام حسین و یارانش حمایت کرد و با معرفی قاتلان امام حسین(ع) به مختار و کشتن عمر بن سعد و بنا به قولی شمر بن ذی‌الجوشن و اسیر نمودن خولی بن یزید اصبحی کمک زیادی به قیام مختار نمود. الهام حمیدی در سریال مختار نقش شیرین بانو همسر کیان را بر عهده داشت که به دست حرمله به قتل رسید.

عکس دوران طلایی رضا رویگری

4.322
این مطلب مفید بود ؟193
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی