دور کردن پشه
یکی از معضلات گرم شدن هوا هجوم حشرات است که نیش های اذیت کننده ای دارند، برای جلوگیری از نیش این حشرات باید نکاتی را رعایت کنید.

رایحه هایی که پشه ها را دور می کنند

با تغییر فصل و گرم تر شدن هوا، یکی از معظلات و مشکلات جدی همه ما حشرات و پشه هایی هستند که بیرحمانه هر نقطه از بدن را هدف نیش خود قرار میدهند. قطعا شما هم دوست دارید راه دور کردن پشه ها و حشرات از بدن تا را بدانید، پس با ما در این بخش از نمناک همراه شوید.

سیر

​بوی سیر برای دور نگه داشتن پشه های مزاحم شناخته شده است. همچنین با خوردن حبه‌های سیر نیز می توان این حشرات خون‌خوار را دور نگه داشت.

سیر

ریحان

این گیاه را با هدف دور کردن حشرات و پشه ها می توان به راحتی در خانه پرورش داد زیرا روغن استخراج شده از برگ های آن برای دور کردن پشه ها بسیار مؤثر است.

نعناع

برگ‌های نعناع که بیشتر در موهیتو و دمنوش های طعم‌دار استفاده می‌شوند و طراوت بخش هستند، میتوانند در دفع حشرات و پشه ها مفید باشند چراکه روغن استخراج شده از برگ نعناع، پشه ها را دفع می کند.

علف لیمو

روغن سیترونلا از گیاه علف لیمو استخراج و باعث دور نگه داشتن پشه ها می شود.

جذب کننده های پشه ها

5 چیز که پشه ها را جذب می کند شامل:

نیش حشرات

ژنتیک

اگر به نظر می رسد، اغلب توسط پشه هایی که با چشم قابل مشاهده نیستند گزیده می شوید، ممکن است به دلیل مسائل ژنتیکی باشد که مسئول 85 درصد از حساسیت به نیش حشرات از جمله پشه ها هستند.

دی اکسید کربن

اگر شما فردی هستید که در مقایسه با افراد اطرافتان میزان متابولیسم بالاتری دارد و دی اکسید کربن بیشتری بازدم میکند، ممکن است پشه ها را بیشتر جذب کنید.

گروه خونی o

طبق تحقیقات انجام شده توسط مؤسسه کنترل آفات، حشرات خون‌خوار بیشتر علاقه مند نیش زدن افراد دارای گروه خونی o هستند.

عرق

اسید لاکتیک موجود در بدن شما این حشرات بد و تحریک کننده را جذب می کند. همچنین هنگام ورزش گرمای بدن را از طریق تعریق خود دفع می کنید که ظاهرا مورد دیگری برای جذب پشه ها است.

عرق کردن

راه حل و ترفند جلوگیری از نیش حشرات

نکاتی ساده برای جلوگیری از نیش زدن حشرات وجود دارد که شامل:

لباس های گشاد بپوشید

وقتی می‌خواهید از خود در برابرنیش حشرات محافظت کنید، بهترین دفاع پوشیدن لباس‌های گشاد است.

لباس های رنگ روشن بپوشید

لباس‌های تیره پشه های بیشتری را جذب می کنند، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای اجتناب از آنها از لباس‌های سفید و کم‌رنگ استفاده کنید.

ساعات اوج فعالیت حشرات، از خانه بیرون نروید

پشه ها بعد از ساعت 4 بعد از ظهر بیشتر شروع به گزش می کنند بنابراین در داخل خانه بمانید و مراقب باشید، آنها معمولاً در هنگام غروب و سحر فعالیت بیشتری دارند.

شگرد دور کردن پشه ها از خودتو بلدی؟

4.6175
این مطلب مفید بود ؟16015
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی