نگفتن راز شخصی
در زندگی هر فرد راز ها و مسائل شخصی وجود دارند که بهتر است درمورد آنها با کسی صحبت نکند شاید طرف مقابل برخلاف تصور ما وفادار یا راز دار نباشد.

رازهایی کاملا شخصی که نباید به دیگران بگویید

رازداری یکی از مسائل مهم در زندگی مشترک است که باعث بوجود آمدن اعتماد و اطمینان بین همسران می شود. در زندگی مشترک و ارتباط بین زن و شوهر بسیاری از مسائل باید مانند رازی بین زن و مرد باقی بماند و همسران نباید صحبت ها و درددل های خود را با فرد دیگری مطرح کنند زیرا درک روابط انسانی دشوار است و شاید طرف مقابل آنگونه که تصور می کنیم وفادارنباشد پس بهتر است همه چیز را نگوییم یا برخی از جنبه های زندگی شخصی خود را به اشتراک نگذاریم. اگر می خواهید زندگی شادی داشته باشید درباره زندگی شخصی خود با کسی صحبت نکنید و چیزهایی که در این بخش از نمناک آورده ایم را فاش نسازید.

صحبت کردن

مشکلات خانوادگی

در محیط خانواده مواجهه با درگیری، بین ما و یکی از اعضای خانواده و چه بین دو عضو دیگر خانواده امری طبیعی است زیرا، خانواده مکانی برای آسایش و امنیت است که در آن همه اسرار خود را فاش می کنند. بنابراین، از فاش کردن مشکلات خانوادگی که بر شما یا یکی از بستگان تأثیر می گذارد اجتناب کنید.

کینه ها

برای موفقیت در زندگی و احساس خوب باید کینه های گذشته را کنار بگذارید . در واقع، صحبت مداوم در مورد یک بحث یا عملی که به ما صدمه زده است فرد مقابل را خسته و ما را تشویق می کند که با یک نگرش سمی بمانیم. به جای آسیب رساندن به کسی که به ما صدمه زده، خودمان را آزار می دهیم به همین دلیل راه رستگاری و بخشش را انتخاب و در نهایت خود را از این صدمات رها کنید.

سکوت

مسائل مادی

قدرت خرید، دستمزدها، کمک های مالی، مالیات... اصطلاحات زیادی وجود دارد که ناگزیر ما را به پول ارجاع می دهند. در حال حاضر در جامعه زندگی می کنیم که در آن پول امکان دسترسی به یک رتبه اجتماعی خاص و همچنین ارضای نیازها و خواسته های ما را فراهم می کند اما موفقیت فقط پول نیست و برخی آن را فراموش می کنند. بنابراین، برای جلوگیری از قضاوت و قضاوت شدن بهتر است بحث در مورد وضعیت مالی خود را در یک دایره کوچک نگه دارید.

آخرین خریدها

شاید همه ما دوست داشته باشیم خاطرات آخرین سفر یا خریدهای جدیدمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم،اما بهتر است آن را پیش خودمان نگه داریم. در واقع، ناخواسته با این کار حسادت دیگران را برانگیخته و دلایل بیهوده ای برای اختلاف ایجاد می کنید.

خرید

باورهای شخصی

دین، سیاست، باورهای مختلف... باورهای شخصی هستند که همیشه خوب نیست به اشتراک گذاشته شود. در واقع تا زمانی که با طرف مقابل رابطه صمیمانه ایجاد نکرده ایم، ناخودآگاه می توانیم با به اشتراک گذاشتن عقاید به او آسیب برسانیم و برعکس. از این رو، بهتر است قبل از پرداختن به این موضوعات از استحکام رابطه خود مطمئن شویم همچنین بیان دیدگاه ها در محیط عمومی می تواند برای ما مشکلات واقعی از جمله مشکلات حقوقی ایجاد کند.

اعمال نیک

اگرچه از انجام کار خوب خوشحالیم، اما صحبت در مورد آن ثواب کار را از بین می برد. در واقع، صحبت در مورد شایستگی ها و کارهای خیر خود به این معناست که ما این کارها را از روی ریا انجام داده ایم.

کمک کردن

آرزو ها

صحبت در مورد آرزوها همیشه به ما کمک نمی کند در واقع به جای اینکه به ما اجازه اجرای پروژه را بدهد ما را با انتقاد و موانع روبرو می کند. به طور کلی ایده ای که به اشتراک می گذاریم لزوماً محقق نمی شود و به سرعت دلسرد می شویم. از ایده های بلندپروازانه و پروژه های خود مراقبت کنید و آنها را فقط با افرادی که به آنها اعتماد دارید به اشتراک بگذارید تا از شما در تحقق رویاهایتان حمایت کنند.

رنجش های گذشته

همه ما رنجش هایی در زندگی شخصی خود داریم همیشه بهترین کار این است این احساسات را کنار بگذارید و تا جایی که می توانید در جمع درباره آنها صحبت نکنید. این افکار دیگران را هم به اندازه شما خسته می کند نه برای احساسی که دارید بلکه برای گوش دادن به صحبت های منفی. بیشتر افراد ترجیح می دهند مکالمه مثبت داشته باشند. هر چیزی که شما را سنگین می کند رها و روی زمان حال تمرکز کنید اینطور متوجه خواهید شد که افراد بیشتری مشتاق صحبت با شما خواهند بود.

روشنگری

همه در جاهای مختلف زندگی روشنگری نیاز دارند برخی به مذهب و برخی دیگر به ورزش ،مدیتیشن و مراقبه روی می آورند. هر انتخابی که دارید آن را به دیگران تحمیل نکنید هرگونه موعظه در مورد اینکه چقدر انتخاب خوب است و هیچ چیز دیگری با آن مطابقت نخواهد داشت دیگران را بیشتر سرد می کند.

رازهایی از زندگی شخصیت که نباید به دیگران بگی

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی