حسین یاری و کتایون ریاحی

حسین یاری با شب دهم در تلویزیون

تاریخ انتشار : 28 مرداد 1399کد مطلب : 77282زمان مطالعه : 2 دقیقه
سریال شب دهم با بازی حسین یاری و کتایون ریاحی در شب های ماه محرم روی آنتن شبکه آی فیلم میرود.

پخش سریال شب دهم از شبکه آی فیلم

سریال های مناسبتی از ماندگارترین و پربیننده ترین سریال های تلویزیونی هستند که تا چندین سال بعد از پخش هم در میان مردم ماندگارند.

سریال شب دهم یکی از آن سریال های ماندگار تلویزیون است که به کارگردانی حسن فتحی سال 1380 ساخته شد و در ماه محرم سال 81 از شبکه یک سیما پخش شد.

این سریال بعد از گذشت حدود 19 سال از ساخت در پخش مجدد به شبکه آی فیلم رسید و به همین بهانه مروری بر داستان و بازیگران این سریال خواهیم داشت.

داستان و بازیگران سریال شب دهم

سریال شب دهم را میتوان یکی از ماندگارترین سریال های محرمی تلویزیون نامید که حسن فتحی کارگردانی آن را برعهده داشت و در ژانر درام و تاریخی روی آنتن تلویزیون برد.

حسین یاری و کتایون ریاحی

داستان سریال شب دهم

داستان سریال شب دهم که در اواخر دوران حکومت رضخان در تهران میگذرد، روایتی از دلدادگی یک جوان به دختری از تبار قاجار در اواخر حکومت رضاخان است که دختر شرط ازدواج را اجرای تعذیه در ده شب محرم قرار میدهد.

حیدر که برای رسیدن به شاهزاده قجری حاضر است هرکاری انجام دهد شرط اجرای تعذیه را می پذیرد و همین شرط زندگی حیدر شخصیت اصلی سریال را با بازی حسین یاری که از لات های کوچه بازار بود دگرگون میکند.

حسین یاری

بازیگران سریال شب دهم عبارتند از:

حسین یاری در نقش حیدر خوش مرام، کتایون ریاحی در نقش فخرالزمان، ثریا قاسمی در نقش مادر حیدر، رویا تیموریان در نقش عمه فخرالزمان، پرویز پورحسینی، محمود پاک نیت، اکرم محمدی، پرویز فلاحی پور، شهین علیزاده، منوچهر آذر، ناصر گیتی جاه، صدیقه کیانفر و... در سریال شب دهم به ایفای نقش پرداختند.

رویا تیموریان و کتایون ریاحی

پخش سریال شب دهم از شنبه اول شهریورماه ساعت 22 در شبکه آی فیلم آغاز میشود و تکرار آن روز بعد ساعت 6:00 و 14:00 خواهد بود.

سریال شب دهم با حسین یاری و کتایون ریاحی در آی فیلم

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی