خواب دیابت
ساعت خواب یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار بر دیابت است بنابراین برای جلوگیری از ابتلا و کاهش دیابت باید از ساعت خواب مناسب آگاه شوید.

اگر این گونه می خوابید، 60 درصد بیشتر از دیگران به دیابت مبتلا می شوید

فرقی ندارد که شما تا چه زمانی از شب بیدار هستید و یا در طول روز چه قدر استرس دارید. در هر صورت ممکن است شب ها مجبور باشید که کم‌تر استراحت کنید و صبح روز بعد احساس خستگی داشته باشید. مطالعات جدید نشان می دهد که خوابیدن به اندازه یک مقدار مشخص هنگام شب، ممکن است خطر دیابت را در افراد بالا یا پایین ببرد اما به نظر شما چه میزان از خواب و چه نوع خوابیدن، خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد؟ با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا به پاسخ این سؤال برسید.

افزایش خطر ابتلا به دیابت با خواب ضعیف شبانه

بسیاری از ما به خاطر مشغله زیادی که داریم، شب ها کم‌تر از 5 ساعت می خوابیم. انجام این کار به طور مداوم باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت می شود. مطالعات سال 2021 نشان می دهند افرادی که به طور منظم شب ها 7 الی 8 ساعت می خوابند، سالم تر هستند و کسانی که کم‌تر از 5 ساعت در شب می خوابند، 58% خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت دارند. مشکلات و به هم ریختگی خواب عامل نوسانات سطح گرلین است که گرسنگی و افزایش وزن را بالا می برد و همچنین خطر ابتلا به دیابت و سندروم متابولیک را افزایش خواهد داد.

شب کاری

تاثیر خواب ناکافی روی ذهن

خواب ناکافی روی ذهن اثر گذار است و ممکن است سلامت ذهن تان را در طول زمان دستخوش تغییر کند. محققان به این نتیجه رسیده اند که خطر اختلالات ذهنی در افرادی که کم می خوابند، 106 درصد بیشتر است. اختلالات روحیه در آن ها نیز 44 درصد بیشتر از بقیه اتفاق می افتد.

تاثیر خواب بیش از حد روی ذهن

خواب بیش از حد زیاد هم روی سلامت ذهن تان اثر گذار است. درست است که خواب ناکافی برای شما مضر و آسیب زا است اما خواب بیش از حد زیاد هم باعث می شود که شما وضعیت خوبی نداشته باشید و بدن تان تنبل شود. اگر بیشتر از 8 ساعت در شب می خوابید، احتمال ابتلا به اختلالات ذهنی، اسکیزوفرنی، توهم یا اختلالات روحیه وجود دارد.

خوابیدن زیاد

خواب روی سلامت قلب هم اثر گذار است

افرادی که کم‌تر از 5 ساعت در شب می خوابند، احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی، بیماری فشار خون، بیماری عروقی و بیماری های مرتبط دارند و این موضوع توسط تحقیقات روی افراد بین 35 تا 55 سال انجام شده و به اثبات رسانده است که اختلالات خواب و آشفتگی و نامنظمی در خواب باعث ایجاد بیماری های قلبی عروقی در افراد خواهد شد؛ بنابراین اول از همه خواب خود را تنظیم کنید.

ارتباط نگران کننده میزان خواب و ابتلا به دیابت

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی