سیگار و کرونا ویروس

سیگار ، کرونا ویروس و ...

کد مطلب : 76784زمان مطالعه : 3 دقیقه
جهان پر شده است از اضطراب ویروسی که ساخت دست بشر است و حالا خود همین بشر در درمان آن عاجز شده و در این بین مصرف سیگار و ویروس کرونا سوال برانگیز شده است.

با ترک سیگار از ابتلا به کرونا ویروس جلوگیری کنید

همان طور که می دانید موارد زیادی هستند که می توانید برای دوری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت کنید. مثل استفاده از ماسک، ماندن در خانه و شستن دست ها به طور مداوم اما هیچ چیز نمی تواند تضمین کند که آیا اگر به این بیماری مبتلا شده اید، مورد خفیفی از این بیماری خواهید بود یا خیر.

در واقع هیچ راهی برای محافظت وجود ندارد. افرادی که تحت وضعیت های خاصی از جمله بیماری قلبی و دیابت هستند، نمی توان برای تغییر وضعیت آن ها کاری انجام داد اما محققان به این نتیجه رسیده اند که گروهی از افراد هستند که می توانند خودشان هم اکنون یک اقدام برای کاهش خطر ویروس کرونا انجام دهند و آن ها کسانی نیستند، جز افراد سیگاری. پیش از این هم در مطالب بخش سلامت نمناک اشاره شد به این مهم که ترک سیگار یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای محافظت از خودتان در برابر کووید 19 انجام دهید.

مصرف سیگار و کرونا

سیگار و ویروس کرونا

مطالعه ای در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است و تلاش داشته است که خطرات بیماری ویروس کرونا را برای افراد بین سنین 18 تا 25 سال بررسی کند. چیزی که این تحقیقات ثابت کرد، این بود که سیگار کشیدن احتمال پیشرفته شدن بیماری کووید 19 را که شامل افزایش شدت بیماری، بستری و یا مرگ و میر است را بالا می برد.

سیگار کشیدن می تواند اثرات قابل توجهی برای افراد جوان، حتی آن هایی که هیچ گونه بیماری زمینه ای ندارند، داشته باشد. راهنمایی های موجود از طرف مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها همچنین اعلام کرده است که سیگار به شدت خطر شدید شدن ویروس کرونا را در بین تمام سنین افزایش می دهد. سازمان سلامت جهانی هم با این مورد موافقت کرده است.

کرونا و سیگار

اطلاعات این گونه نشان می دهد که افراد جوان تر معمولاً نباید از این بیماری ترس زیادی داشته باشند اما هم اکنون آمار به گونه ای است که موارد جدیدی از افراد جوان در چند هفته اخیر بستری شدند و این آمار افزایش پیدا کرده است.

محققان UCSF به اطلاعات موجود از طرف مراکز معتبر نگاهی انداختند و تقریباً نشان می دهد که یک سوم افراد بین سنین 18 تا 25 سال احتمالاً زمینه آسیب پذیری بیشتری داشتند، به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

میزان افراد سیگاری در تعداد کلی این نمونه نشان می دهد که افراد چاق، مبتلا به آسم، اختلال های سیستم ایمنی، دیابت، وضعیت های کبدی، وضعیت های قلبی بیش از بقیه در معرض خطر هستند و این موضوع به این معناست که افرادی که جوان هستند و سیگار می کشند، نسبت به بقیه در برابر ویروس کرونا آسیب پذیری بیشتری دارند.

smoking and coronavirus

ترک مصرف سیگار برای کاهش ابتلا به کرونا

خطر آسیب پذیر بودن در برابر این بیماری شدید، زمانی به نصف می رسد که افراد سیگاری را از این نمونه خارج کنیم. کاهش مصرف سیگار در بین افراد جوان به احتمال زیاد میزان آسیب پذیری آن ها را در برابر این بیماری کاهش می دهد.

ترک سیگار و دور انداختن آن قطعاً فواید اعجاب انگیزی دارد و اصلا فرقی ندارد که در چه سن و سالی هستید. در هر حالت خطر ابتلا به نوع شدید کووید را به شدت کاهش می دهد. با ترک سیگار می توانید فشار خون خود را پایین تر بیاورید. خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید، عملکرد ریه ها را بهبود ببخشید و خطر بیماری های قلبی را نیز بکاهید.

حقیقت ماجرای سیگار و کرونا ویروس

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : who / msn / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب
وبگردی