چشم ستاره دریایی

موجودی که 50 چشم دارد !!

کد مطلب : 78645زمان مطالعه : 3 دقیقه
در میان موجودات شگفت انگیز دریایی ، خوش رنگ زیبایی وجود دارد که تا پیش از این به دلیل نداشتن مغز و حالا به خاطر داشتن 50 چشم توجه ما را به خود جلب کرده است.

آیا ستاره دریایی چشم دارد ؟ 

در نگاه اول شاید این گونه تصور کنید که ستاره دریایی چشم ندارد اما اشتباه می کنید . ستاره های دریایی هم چشم دارند اما چشم آن ها در پشت هر طرف دستشان قرار گرفته است . به طور کلی آن ها 50 عدد چشم در پشت شاخک های خود دارند و مدت زمان خیلی طولانی است که هنوز هیچ کس نتوانسته است بفهمد که آن ها چگونه از چشم خود استفاده می کنند .

از آن جایی که ستاره دریایی یک حیوان ساده محسوب می شود و چنانچه در بخش قبلی سرگرمی نمناک خواندید مغز ندارد ، چشمان او هم کاملاً ساده هستند به همین دلیل محققان شک دارند آیا چشمان آن ها می تواند جایی را ببیند یا خیر .

ستاره دریایی

در سال 2014 محققان اعلام کردند که چشمان ستاره دریایی فقط می تواند تصاویر مبهم را از محیط اطراف دریافت کند در نتیجه باعث می شود که این ستاره راه خود را گم نکند که البته این کشف بسیار مهمی محسوب می شد .

اکثر دانشمندان بر این عقیده هستند که ستاره دریایی فقط از طریق حس بویایی مسیر خودش را در دریا پیدا می کند اما اکنون نظرات متفاوتی در این مورد وجود دارد .

حقایق جالب و جذاب درباره چشم های ستاره دریایی

اکثر دانشمندان ترجیح می دهند که از مفهوم ماهی برای ستاره دریایی استفاده کنند اما آن ها با ماهی تفاوت دارند و نمی توان آن ها را یکسان دانست . مطالعه ای در سال 2014 نشان می دهد که ستاره دریایی از چشمانش برای درک محیط استفاده می کند و باعث می شود که فهم خوبی داشته باشد .

طبق مطالعات جدیدتر این چشم ها نه تنها در درک محیط اطراف و تصاویر موثر هستند ، بلکه به آن ها کمک می کند که مسیر خود را گم نکنند و حتی از طریق حس بینایی راهشان را پیدا می کنند .

چشم ستاره دریایی

علت این که ما فکر می کنیم ستاره دریایی یک موجود خیلی ساده است ، این است که تا به حال رفتار پیچیده ای از خودشان نشان نداده اند اما نمی توان این قضیه را به اثبات رساند . این حیوانات بیش از 200 سال است که شناخته شده اند و تحقیقات زیادی روی آن ها انجام شده است.

چشمان ستاره دریایی به آن ها کمک می کند که زنده بمانند

مطالعات در گذشته نشان می دهد که هرگونه چشم در بدن جانوران بدون مهره به نور حساسیت دارد، زیرا آن ها از چشم خود به عنوان یک وسیله برای پیدا کردن مکان و گم نشدن استفاده می کنند .

ستاره دریایی

آن ها از طریق پیدا کردن نقاط تاریک و روشن در زیر آب جهت یابی می کنند اما اکنون دانشمندان به این نتیجه رسیدند که چشم حیوانات هم می تواند محیط اطراف را ببیند و یک بینایی اعجاب انگیز داشته باشد .

چشم های موجود در ستاره دریایی باعث می شود که این تصاویر را با وضوح 200 پیکسل مشاهده کنند. یعنی چیزی فراتر از تشخیص دادن اجسام خیلی بزرگ در داخل آب های عمیق .

اکنون می دانیم که ستاره دریایی از چشم هایش برای جهت یابی تپه ها و صخره های دریایی بسیار بزرگ و ثابت استفاده می کند و باعث می شود که از طریق آن ها بتواند به این قسمت ها نزدیک شود و زنده بماند.

چشم ستاره دریایی کجاست ؟ حقایق باورنکردنی

4.337
این مطلب مفید بود ؟325
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/س
وبگردی