تولد
ستاره در هواپیما
اگر قصد دارید که موقع سفر کردن با هواپیما کنار پنجره بنشینید تا در شب ستاره ها را تماشا کنید، باید بدانید که احتمال آن بسیار کم است.

چرا نمی توان ستاره ها را از پشت پنجره هواپیما دید ؟

ستاره ها هنگام شب واضح تر از همیشه هستند و می توانید آن ها را از پشت پنجره هواپیما ببینید . دلیل این که بیشتر افراد هنگام پرواز با هواپیما نمی توانند ستاره ها را ببینند چنانچه در بخش سرگرمی نمناک میخوانید این است که ماه آسمان را به اندازه کافی روشن کرده است و دیگر درخشندگی ستارگان در دوردست ها مشخص نیست همچنین یک نور مصنوعی داخل کابین هواپیما روشن است که دیدن ستاره ها را سخت تر می کند.

پنجره هواپیما

اکثر ما شب ها به آسمان نگاه می کنیم و ستاره هایی را مشاهده می کنیم بسیاری از افراد به طور مداوم و به عنوان یک عادت این کار را انجام می دهند. اگر چه که مشاهده این ستاره ها زمانی حاصل خواهد شد که روی زمین قرار داشته باشیم .افرادی که می خواهند از طریق پنجره هواپیما ، ستاره ها را مشاهده کنند و در این امر تازه کار هم باشند ، احتمالا هیچ ستاره ای را مشاهده نخواهند کرد .

نزدیک ترین ستاره به سیاره زمین خورشید است که تقریباً 150 میلیون کیلومتر از ما فاصله دارد و زمان رسیدن نور خورشید به زمین فقط هشت دقیقه است. پس می توان نتیجه گرفت که نور با چه سرعتی حرکت می کند.

نزدیک ترین ستاره بعد از خورشید ستاره همسایه به نام پروکسیما سنتوری است که فاصله خورشید و پروکسیما 4.24 سال نوری است. یک سال نوری تقریباً برابر با 9 میلیارد کیلومتر است. این اعداد چندین صفر دارند که در ذهن ما نمی گنجند.

شب در هواپیما

علت دیده نشدن ستاره ها از پنجره هواپیما

 آلودگی های موجود در هوا و آسمان

هنگامی که با هواپیما درحال پرواز هستیم ، فاصله ما تا آسمان کمتر است اما آلودگی های موجود در هوا ممکن است عاملی برای مشاهده نکردن ستاره ها باشند .

 نور مصنوعی

مثلاً تصویر شهر مکزیک را هنگام شب مشاهده کنید. متوجه خواهید شد که آسمان هنگام شب هم روشن است. علت آن وجود نورهای مصنوعی زیاد داخل شهر است که مانع دیدن ستاره ها داخل آسمان می شود.

 نور ماه

پیدا کردن ستاره ها در آسمان کار سختی است زیرا نور ماه آسمان را روشن کرده و دیگر نمی توان از آسمان تیره، ستاره های روشن را مشاهده کرد.

نور ماه

 کابین هواپیما

نور کابین هواپیما هم یکی از عوامل اصلی سخت تر دیده شدن ستاره ها هنگام شب در آسمان است زیرا چشم شما با نور داخل کابین تنظیم شده است. بنابراین امکان مشاهده ستاره ها را برای تان کم می کند.

چرا ستاره ها رو از شب پنجره هواپیما نمی بینیم ؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
برچسب : آیا میدانید
وبگردی