زندگی شاد
داشتن زندگی شاد و امید بخش، آرزو و خواسته ی هر فردی است و برای رسیدن به آن تلاش میکند در حالی که دیدگاه هر فرد درباره ی شاد بودن متفاوت است.

حفظ دید مثبت و شادی در زندگی با بودجه کم

در گذشته مردم با کمترین درآمد و امکانات شاد بودند اما امروزه بسیاری از افراد شادبودن را منوط به پول داشتن می دانند، درست است،عوامل اقتصادی در احساس شادی تاثیرگذار هستند اما باید بدانید همه افراد ثروتمند شاد نیستند و شما می توانید در زندگی با بودجه کم شاد باشید و دید مثبتی به زندگی داشته باشید بنابراین این بخش از نمناک را بخوانید و برای داشتن زندگی شاد تلاش کنید زیرا زندگی شاد دستاوردهایی فراتر از خوشی و لبخند زدن دارد و می تواند روی جنبه های مختلف زندگی فرد تأثیر بگذارد.

شادی

دلیل را به خاطر بسپارید

دلیل تان برای زندگی با بودجه کم چیست؟ دلیل شما هر چه که باشد، سعی کنید زمانی که در حال تلاش هستید آن را به خاطر بسپارید. دلایل خود را روی آینه حمام بنویسید یا روی میز آشپزخانه خود قرار دهید! وقتی در مورد وضعیت مالی خود احساس ناراحتی می کنید به یاد آوردن دلایل آن می تواند کمک زیادی به شما کند.

سرگرمی های به صرفه داشته باشید

به اطراف خود نگاه کنید، معمولاً هزاران کار رایگان برای انجام دادن وجود دارد! اگر مادری هستید که همیشه با بچه ها در خانه مانده اید، سعی کنید راه های سرگرم کننده ای برای بیرون رفتن از خانه بدون خرج کردن پول پیدا کنید! یک پارک یا پیک نیک بروید، پیاده روی کنید.

بسیاری از چیزهای رایگان در دسترس ما هستند فقط باید آنها را پیدا کنیم. هنگامی که در تلاش هستید تا با بودجه کم دیدگاه مثبت داشته باشید، سعی کنید سرگرمی مقرون به صرفه به زندگی خود اضافه کنید.

گذرا بودن زندگی را در نظر بگیرید

زندگی با درآمد کم برای همیشه دوام نخواهد آورد. در حالی که برخی از ما ممکن است برای مدت طولانی تری نسبت به دیگران با بودجه محدود زندگی کنیم اما در حالت کلی زندگی در حال گذراست. افزایش حقوق، ترفیع و شغل دوم ممکن است بر درآمد تان تأثیر زیادی بگذارد.

خوشحالی

تمرکز خود را حفظ کنید

فهرستی از 5 مورد مهم در زندگی خود تهیه کنید تا بدانید آنها چه هستند، این لیست را در مکانی مشخص قرار دهید و حتما هر روز به آن نگاه کنید. واقعا چه چیزی برای شما مهم است؟ آیا لباس جدید یا یک دکور زیبای خانه برایتان اهمیت دارد.

به دیگران کمک کنید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به یاد کسانی باشید که کمتر از خودتان درآمد دارند.همیشه کسی وجود دارد که کمتر از شما درآمد داشته باشد. وقتی احساس ناراحتی می کنید راهی برای کمک به دیگران پیدا کنید. این ممکن است از نظر مالی و حتی زمانی باشد.

اگر هنوز با احساس ضعف در مورد وضعیت مالی خود دست و پنجه نرم می کنید، قدرت دعا را هرگز فراموش نکنید. تفاوتی که دعا می تواند در زندگی شما ایجاد کند شگفت انگیز است.خوش بین بودن در زمانی که با بودجه محدود زندگی می کنید، می تواند سخت باشد.

آرام باشید و مراقبه کنید

مدیتیشن می تواند به شما کمک کند تا در یک زمان مالی استرس زا آرام باشید و اجازه دهید انرژی مثبت بیشتری در شما ایجاد شود بنابراین منابع زیادی برای یادگیری نحوه مدیتیشن آنلاین پیدا کنید یا ببینید آیا کارگاه آموزشی گروهی در نزدیکی شما وجود دارد یا خیر.

مدیتیشن

از دانش به عنوان قدرت استفاده کنید

وقتی نوبت به بدهی ها و چالش های مالی می رسد، دانش می تواند به ما کمک کند که مثبت بمانیم.زمانی که برنامه ای دارید و هزینه های خود را می نویسید،کنترل هزینه ها می تواند کمتر ترسناک باشد. دانش به شما این امکان را می دهد که واقعاً درک کنید که چه چیزی در حال انجام است و چه چیزی استخراج می شود و کمک می کند زمانی که آن صورت حساب ها زیاد به نظر می رسند برنامه ای داشته باشید.ایجاد حس کنترل بر بودجه، احساس مثبتی را برای شما و خانواده تان ایجاد می کند.

وسوسه ها را محدود کنید

یکی از کار هایی که می توانید انجام دهید، تهیه فهرست از همه چیزهایی است که باید بخرید. اینها می توانند هدیه ای برای خانواده و دوستان و حتی وسایل خانه باشند. هنگامی که لیست نهایی شد، تصمیم بگیرید که به آن پایبند باشید و چیزی را که قبلاً در آن موجود نیست خریداری نکنید.

اهداف واقع بینانه تعیین و به آن پایبند باشید

همیشه مهم است که اهداف واقع بینانه تعیین کنید زیرا همه توصیه های مالی برای شما کارساز نیستند، بنابراین به اهدافی که دارید پایبند باشید. باید اهدافی را مد نظرقرار دهید که فراتر از چسبیدن به یک برچسب قیمت هستند. به عنوان مثال، هدف خود را تعیین کنید که هر ماه از کارت های اعتباری خود خرید کنید.این استراتژی هزینه هایتان را مدیریت می کند و مانع از سنگین شدن صورت حساب کارت اعتباری می شود.

برنامه ریزی

از حراجی ها خرید کنید

اگر به لباس یا چیزهای سرگرم کننده نیاز دارید، می توانید با خرید از مغازه های حراجی با کسری از هزینه اقلام مورد نیاز خود را بخرید.

پولدار نیستی اما میخوای شاد زندگی کنی؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : زندگی شاد
وبگردی