تولد
ناپدید شدن خورشید
بعد از ناپدید شدن خورشید چه اتفاقاتی برای زمین رخ می دهد و وضعیت زمین چگونه خواهد شد؟ متخصصان در رابطه با زمین بعد ناپدید شدن خورشید نظراتی را مطرح کرده اند.

اوضاع زمین بعد ناپدید شدن خورشید

در 31 آگوست 2012 انفجار بسیار عظیمی در خورشید به وقوع پیوست و در نتیجه آن؛ ذرات و نیز یک موج ضربه ای گسیل شده به سمت زمین نزدیک شد. این رخداد ممکن است یکی از دلایل کمربند تابش سوم باشد که در واقع چند روز بعد از آن اتفاق به وقوع پیوست. حال سوالی که مطرح است اینکه اگر خورشید ناپدید شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ با ما در این بخش از گوناگون نمناک همراه شوید تا به پاسخ این سوال نزدیک شوید.

عظمت خورشید در منظومه شمسی

خورشید در حدود 333000 برابر جرم زمین است و در هر ثانیه به همان میزان انرژی و نیز حدود صد میلیارد بمب هیدروژنی تولید می کند. حجم عظیم خورشید موجب می شود که از نیروی گرانشی خارق العاده ای در منظومه شمسی برخوردار باشد و هشت سیاره بر روی مدارات بیضوی به طور ثابت قرار گیرند.

در عین حال انرژی گرمایی شدید خورشیدی سیاره ما را گرم کرده و این حد گرما به نوعی است که سطح زمین از دمای کافی برای آب مایع، این ماده کاتالیزور حیات برخوردار باشد. اما اگر خورشید به یکباره ناپدید شود، شاهد چه اتفاقاتی خواهیم بود؟

 عظمت خورشید

نظر متخصصان درمورد زمین پس از ناپدید شدن خورشید

به نظر می رسد چنین موضوعی برای افرادی چون آلبرت انیشتن نیز بسیار مورد توجه بوده است. بر طبق موضوعاتی که در مورد جاذبه زمین مطرح شده، چنانچه واقعیت داشته باشند اولین چیزی که با ناپدید شدن خورشید رخ خواهد داد از بین رفتن سیاره زمین و در عین حال تمامی دیگر سیارات است و در واقع بی نظمی فوق العاده شدیدی در منظومه شمسی پدید می آید.

تا چند دقیقه نور خورشید را هنوز داریم

از طرفی نور خورشید به طور یکباره و ناگهانی ایجاد نمی شود، بلکه این نور با سرعت 671 میلیون مایل بر ثانیه حرکت کرده و تقریبا هشت دقیقه طول می کشد تا به زمین برسد بنابراین ما هشت دقیقه بعد از این که خورشید از بین رفته، همچنان آن را در آسمان می بینیم بنابراین اگر سرعت نور ثابت و سرعت جاذبه به طور لحظه ای باشد، قبل اینکه خورشید را مشاهده کنیم، از بین رفتن آن را احساس خواهیم کرد.

اگر چه انیشتن در تئوری نسبیت کلی اظهار داشت که نیروی جاذبه به طور لحظه ای نیست و در واقع به میزان سرعت نور است بنابراین با از بین رفتن خورشید ما تا هشت دقیقه دیگر نسبت به این مسئله اطلاعی نخواهیم داشت.

ستارگان هم چنان درخشان هستند و جریان الکتریسیته برقرار است و فضای شهر ها تا زمانی که نور باقی است، روشن خواهد بود. با این حال سیارات تا مدت زمان محدودی روشن خواهند بود.

 نور خورشید

فتوسنتز متحول خواهد شد

دومین موضوع وحشتناکی که بعد از این هشت دقیقه رخ خواهد داد آن است که بدون نور پدیده فتوسنتز ( پدیده رشد گیاهان و تامین غذا ) انجام نشده و این دومین موضوع پس از بین رفتن خورشید در آسمان است.

بلایی که سر زمین خواهد آمد

بسیاری از سیارات کوچک در عرض چند روز از بین می روند اما این موضوعات دقیقا آن چیزی نیست که ما در موردش نگران هستیم، بلکه مسئله نگران کننده مورد توجه ما این است که در طی نخستین هفته بعد از این رخداد، دمای متوسط سطح زمین به 32 درجه فارنهایت کاهش می یابد و این میزان در پایان سال اول به منفی 150 درجه خواهید رسید و این درحالی است که اقیانوس های سطح زمین به تدریج به شدت منجمد خواهند شد. به نوعی که سیاره زمین به یک دنیای منجمد و یخی تبدیل خواهد شد!

اگر چه مانند حالت یخ زدن دریاچه های عمیق در فصل زمستان، فقط سطح منجمد شده و آب های اقیانوسی زیرین باقی می ماند و اگر بشری بعد از این همه تغییرات شدید همچنان شانس زنده ماندن داشته باشد، می تواند از آن ها استفاده کند و این تنها امید باقی مانده برای او است.

زمین بعد خورشید 

حیوانات چه خواهند شد؟

از سوی دیگر حیواناتی که در اطراف اتمسفر زندگی می کنند، قادرند تا میلیارد ها سال بعد از ناپدید شدن خورشید نیز زنده بمانند، چرا که این حیوانات به خورشید برای ادامه حیات نیاز ندارند. بلکه منبع غذا و انرژی آن ها از قسمت های مربوط به حرارت مرکزی زمین است.

اگر چه سیاره زمین بعد از ناپدید شدن خورشید به تاریکی و خاموشی می گراید، اما موجودات زنده ای در بخش حرارت مرکزی زمین تا میلیارد ها سال بعد از بین رفتن خورشید قادر به حیات خواهند بود.

سرعت زمین هم تغییر خواهد کرد؟

زمین با سرعت 67 مایل در ساعت به دور مدار خورشید می گردد، لذا با از بین رفتن خورشید نیروی گرانشی از بین رفته اما سرعت زمین به همان شکل باقی خواهد ماند.

وضعیت کره زمین بعد از ناپدید شدن خورشید

4.750
این مطلب مفید بود ؟473
منبع : businessinsider / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : خورشید
وبگردی