نمک

کمبود نمک بدن
مصرف نمک بایستی در حد تعادل باشد همانطور که مصرف بیش از آن برای سلامتی خطرناک است کمبود نمک بدن را به سمت مشکلات جدی خواهد کشاند.
عوارض نمک

خطر نگران کننده نمک برای بدن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
خوردن بیش از حد هرچیزی برای بدن مضر است؛ مصرف زیاد نمک مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد می کند که در بیشتر مواقع این مشکلات قابل جبران نیستند.
ارتباط نمک با چاقی

نمک چاق کننده است؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
استفاده از نمک در رژیم غذایی روزانه دارای مزایا و مضراتی است، برای همین باید بدانید که نمک را چگونه در رژیم غذایی خود قرار دهید.
مصرف نمک

ناخوشی های بدن بعد از نخوردن نمک!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از افراد بر این باور هستند که مصرف نمک مضراتی را به همراه دارد و در برنامه و رژیم غذایی خود اقدام به حذف کامل نمک می کنند، در حالی که مصرف کم و یا نخوردن نمک عوارض جدی برای بدن دارد.
کاربرد نمک اپسوم

کاربرد جالب نمک اپسوم، بجز زیبایی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نمک اپسوم علاوه بر فواید غذایی که به همراه دارد، از کاربردهای فوق العاده ای در خانه نیز برخوردار است که با استفاده درست می توان از این کاربردها بهره مند شد.
نمک صورتی یا سفید

نمک صورتی یا سفید؛ کدوم بهتره؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
نمک یکی از چاشنی های محبوب و غیرقابل جایگزین است که علاوه بر طعم، خواص بسیار زیادی نیز دارد. نمک انواع مختلفی دارد که هرکدام فواید خاص خودشان را دارند.
شستشوی بینی با آب نمک

شستشوی بینی با آب نمک خوب یا بد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شستشوی بینی با آب نمک به رفع و درمان علائم سینوزیت کمک شایانی می کند و از اسپری های بینی موثر تر عمل می کند.
خواص نمک

دردهایی که با خوردن نمک از شما دور می شود

زمان مطالعه : 11 دقیقه
اعلب افراد بر این باور هستند که مصرف نمک تنها عوارض و مضراتی را برای بدن به همراه دارد، در حالی که مصرف اندازه نمک خواص مناسبی برای زیبایی و سلامت بدن دارد.
ضدعفونی روده

روش پاکسازی روده و دستگاه گوارش با آب نمک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پاکسازی و ضدعفونی روده ها برای حفظ سلامتی دستگاه گوارش اهمیت ویژه ای دارد، با آب نمک می توان دهان تا روده را ضدعفونی کرد البته حتما باید به روش صحیح مصرف شود.
تمیزکاری با نمک

شگردهای جالب تمیزکاری خانه با نمک !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نمک ماده ای است که علاوه بر طمع دار کردن غذا، توانایی پاک کنندگی قوی دارد و خانم های خانه دار می توانند از این ماده طبیعی و بدون ضرر برای رفع بسیاری از لکه ها استفاده کنند.
انواع نمک

کدام نوع نمک سالم تر است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نمک یکی از مفید ترین و در عین حال پر کاربردترین محصولات در دنیای آشپزی می باشد، بنابراین شناخت انواع نمک ها و انتخاب سالم ترین نوع نمک بسیار حائز اهمیت است.
اهمیت نمک

حقیقت مهم گفته نشده درباره نمک

زمان مطالعه : 3 دقیقه
نمک به عنوان یک چاشنی ضروری در اکثر غذاها استفاده می شود. منابع موجود در نمک خوراکی فواید بسیار زیاد و جالبی برای بدن دارد که شما را متعجب خواهد کرد.
کاربردهای نمک

رفع لکه های سرسخت آشپزخانه با نمک

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کاربرد نمک در آشپزخانه فقط برای طمع دار کردن غذا نیست. شما می توانید از نمک برای از بین بردن لکه های سرسخت و تمیزکاری آشپزخانه استفاده کنید.
کاربرد نمک

26 “کاربرد نمک” که شما را شگفت زده می سازد

زمان مطالعه : 8 دقیقه
تا چه حد از “کاربرد نمک” در خانه داری و دیگر مسائل اطلاع دارید؟ مطمئنا نمی دانستید که با نمک می توان ظروف و آشپزخانه را برق انداخته و جوش صورت را درمان کنید.
هوس نمک

هوس خوردن نمک و غذای شور، نشانه بیماریه؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
اگر شما هم جزو افرادی هستید که هوس مصرف نمک میکنید و بیش از حد نمک میخورید بهتر است با دلایل هوس نمک آشنا شوید.
صفحه 1 از 5