دانستنی های حیوانات

چشم های فیل
هر موجود زنده ای ویژگی های منحصر به فرد مخصوص خود را دارد که حیوانات نیز از این تفاوت بی بهره نیستند یکی از این تفاوت ها بینایی خاص حیوانات است.
قدرت مورچه

قدرت حیرت انگیز دهان مورچه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مورچه ها موجوداتی هستند که بر خلاف اندازه و وزن آن ها، قدرت بدنی بسیار بالایی دارند و می توانند چند برابر وزنشان بار تحمل کنند.
خطرناک ترین مورچه ها

خطرناک ترین مورچه روی کره زمین

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از مورچه ها بر روی کره زمین وجود دارند که قدرت باورنکردنی دارند و قادر به کشتن حیوانات دیگر هستند، در ادامه با خطرناک ترین مورچه های جهان آشنا خواهید شد.
تغییر جنسیت حیوانات

حیواناتی که تغییر جنسیت می دهند!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در بین حیوانات جهان برخی از آن ها تک جنسیتی هستند و برخی دیگر می توانند هم نر باشند و هم ماده. این حیوانات دوجنسیتی می توانند در برخی شرایط خاص تغییر جنسیت دهند.
حشرات مرگبار

مورچه ای که فیل ازش میترسه !!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی از حشرات بسیار خطرناک هستند و نیش آن ها ممکن است موجب بیماری های کشنده شوند، در ادامه با کشنده ترین حشرات در جهان آشنا خواهید شد.
چشم ستاره دریایی

موجودی که 50 چشم دارد !!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در میان موجودات شگفت انگیز دریایی ، خوش رنگ زیبایی وجود دارد که تا پیش از این به دلیل نداشتن مغز و حالا به خاطر داشتن 50 چشم توجه ما را به خود جلب کرده است.
تغییر رنگ حیوانات

حیواناتی که رنگ عوض میکنن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
یکی از حیواناتی که همه ما می دانیم در شرایط مختلف تغییر رنگ می دهد آفتاب پرست می باشد اما حیوانات شگفت انگیز دیگری هم با این ویژگی جالب وجود دارند که نمی دانید.
قوی ترین شنوایی

تیز ترین گوش دنیا مال کیه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قوی ترین شنوایی در جهان را چه کسی دارد ؟ در ادامه با تیزگوش ترین و قوی ترین شنوایی میان حیوانات در حیات وحش آشنا خواهید شد.
مو قشنگ ترین حیوانات

مو قشنگ ترین حیوانات دنیا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر فکر می کنید که تقریبا همه ی خصوصیات ظاهری حیوانات روی کره ی زمین را می شناسید، سخت در اشتباه اید در این قسمت ما به معرفی مو قشنگ ترین حیوانات جهان پرداخته ایم.
ارتفاع پرواز پرندگان

بلند پروازترین پرندگان دنیا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در بین تمام پرندگان جهان، پرندگانی وجود دارند که در بلندترین ارتفاع پرواز می کنند. از بلند پروازترین پرندگان دنیا می توان به کرکس، لک لک سفید و لاشخور ریش دار اشاره کرد.
حافظه حیوانات

سلطان حافظه در میان حیوانات

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ممکن است تعجب کنید اما بعضی از موجوداتی که هر روز دور و برمان می بینیم دارای حافظه بسیار قوی و باورنکردنی هستند.
پرنده های قطب شمال

پرنده های زیبا و شگفت انگیز قطب شمال

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از پرندگان در مکان های سردسیر و قطب شمال زنده می مانند و در فصل زمستان به سردترین نقاط جهان مهاجرت می کنند. پارمیگن سنگی و غاز برفی از پرندگان زیبای این مناطق هستند.
دلیل دم داشتن حیوانات

میدونید حیوانات چرا دم دارند ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
حیوانات بسیار زیادی هستند که دم دارند، شاید برای شما هم این موضوع سوال باشد که چرا برخی حیوانات دارای دم هستند؟ دم داشتن حیوانات دلایل جالبی دارد.
کبوتر نامه رسان

کبوترهای قدیمی چطور نامه رسانی می کردند؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه با وجود اینترنت انتقال و ارسال پیام ها به دیگران بسیار آسان شده است. در گذشته کبوترها را برای ارسال نامه و پیام به مسیرهای طولانی تربیت می کردند.
سنگ خوردن حیوانات

دلیل جالب سنگ خوردن حیوانات

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آیا می دانستید حیوانات سنگ می خورند؟ بعضی از حیوانات واقعاً این کار را انجام می دهند و این برای این است که گوارش غذایی آن ها بهتر انجام شود.
صفحه 1 از 2