حضرت محمد (ص)

رحلت پیامبر
روایات مختلفی اعم از شیعه و سنی وجود دارد که رحلت پیامبر را مرگ طبیعی ندانسته و شهادت می دانند. این روایات می توانند موضوع شهادت پیامبر اکرم (ص) را اثبات نمایند.
نماز ماه رجب

نماز مخصوص ماه رجب که پیامبر سفارش کردند + ذکر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهی در حرمت و فضیلت به آن نمی‏رسد. از جمله اعمال این ماه نماز مستحبی است که پیامبر اکرم (ص) آن را سفارش کردند.
کارت پستال عید مبعث

عکس نوشته عید مبعث برای استوری و گروه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
27 رجب روز عید مبعث روزی که حضرت محمد(ص) به پیامبری رسید، برای ما مسلمانان عید بزرگی است. برای تبریک عید مبعث می توانید از کارت پستال های زیبا ایده بگیرید.
داستان مبعث پیامبر

داستان کوتاه و زیبای مبعث پیامبر(ص) برای بچه ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
داستان های مذهبی بسیار برای کودکان آموزنده هستند. با تعریف کردن داستان زیبای مبعث پیامبر به زبان ساده برای کودکان دین اسلام را معرفی کنید.
انشا عید مبعث

انشای جدید و زیبا درباره روز عید مبعث

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مسلمانان هرسال به مناسبت برگزیده شدن حضرت محمد(ص) به پیامبری و آغاز رسالتش عید مبعث را جشن میگیرند. دانش آموزان میتوانند با این موضوع انشای زیبایی ارائه دهند.
ازدواج پیامبر با خدیجه

داستان خواستگاری و ازدواج پیامبر (ص) با حضرت خدیجه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ازدواج حضرت خدیجه(س) با حضرت محمد(ص) تاثیر زیادی در به ثمر رسیدن رسالت بزرگ پیامبر داشت. در ادامه با جزئیات ماجرای خواستگاری حضرت خدیجه و ازدواج او با پیامبر آشنا می شوید.
شعر رحلت پیامبر

دوبیتی و اشعار زیبای رحلت پیامبر(ص)

تاریخ انتشار : 13 مهر 1400زمان مطالعه : 17 دقیقه
اشعار بسیاری برای رحلت حضرت محمد (ص) وجود دارد. متن ادبی، دوبیتی، اشعار کوتاه و بلندی که برای عرض تسلیت سالروز حضرت رسول اکرم فوق العاده هستند.
وفات پیامبر کودکانه

داستان رحلت پیامبر(ص) به زبان کودکان

تاریخ انتشار : 13 مهر 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 ماه صفر، روز وفات آخرین پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) می باشد. برای آشنایی کودکان با زندگی و رحلت رسول اکرم این داستان را برایشان تعریف کنید.
شهادت امام حسن و پیامبر

شهادت امام حسن(ع) و پیامبر(ص) چندمه؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ دقیق و روز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت محمد(ص) در تقویم سال 1400 چندشنبه و در چه روزی می باشد؟
توصیه پیامبر برای سلامتی

آنچه علم درباره سخنان پیامبر (ص) میگوید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پیامبر اسلام (ص)، در طی سال های عمر خویش، سخنان گهرباری در مورد سلامتی و داشتن جسم سالم بیان کردند که از نظر علم امروزه، سخنان کاملا علمی هستند.
زندگینامه پیامبر

زندگینامه حضرت محمد (ص) ، پیامبر مهر و دوستی

زمان مطالعه : 11 دقیقه
زندگینامه پیامبر اسلام بازتاب تصویر شخصیتی است که زندگی خود را صرف پایه گذاری دین اسلام و ترویج آن کرد. در ادامه زندگی حضرت محمد(ص) از تولد تا رحلت را بررسی خواهیم کرد.
درمان بد خلقی

توصیه پیامبر (ص) برای درمان بداخلاقی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
درمان بد خلقی و به اصطلاح بی اعصابی رابطه ای نزدیک با تغذیه و عادات غذایی روزانه دارد، در یکی از توصیه های پیامبر اسلام درباره سلامتی، یکی از مواد غذایی به عنوان آرامش بخش اعصاب معرفی شده است.
هفته وحدت

تاریخ و ماجرای نامگذاری هفته وحدت

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هفته وحدت نشان دهنده اتحاد میان مسلمانان شیعه و اهل سنت است که با برگزاری مراسم های باشکوه موجب تحکیم وحدت و اخوت اسلامی در سرتاسر جهان می شود.
هجرت پیامبر

هجرت پیامبر (ص) چه تاریخی و چرا انجام شد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
دلایل هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه چه بود و در چه تاریخی انجام شد؟ در ادامه از جرئیات هجرت پیامبر (ص)، ماجرای لیلة المبیت و ماجرای پنهان شدن پیامبر در غار ثور مطلع خواهید شد.
روز مباهله

داستان روز مباهله پیامبر و آیه تطهیر

زمان مطالعه : 10 دقیقه
روز مباهله روزی است که در آن پیامبر مسیحیان نجران را به اسلام دعوت کرد و برای اثبات حقانیت دین خود پیشنهاد مباهله را داد که مسیحیان نیز قبول کردند.
صفحه 1 از 2