پژمان بازغی، حامد کمیلی، هادی کاظمی و سام درخشانی
سریال قبله عالم به کارگردانی حامد محمدی و بازیگرانی همچون پژمان بازغی و شقایق دهقان و ... مقابل دوربین قرار گرفت.

قبله عالم سریال جدید شبکه نمایش خانگی

سریال تاریخی کمدی «قبله عالم» به کارگردانی حامد محمدی که از دو سال قبل اخبار تولید آن منتشر شده بود پس از گذشت ماهها پیش تولید، بازیگران آن مقابل دوربین قرار گرفتند.

ساخت سریال قبله عالم که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود پس از گذشت چندماه آغاز شده و با درون مایه طنز، رخدادهای تاریخی دوران ناصرالدین شاه را به جامعه امروز پیوند می زند.

در اطلاعیه توقف ساخت سریال قبله عالم آمده بود:

قبله عالم از روند ساخت داستان زندگی اش همگان را باخبر می کند. در پی وقوع پدیده عالم گیر کرونا، قبله عالم که علی ایحال به لطف دعای خیر عوام الناس در صحت و عافیت کامل به سر می برند، در نطقی شفاهی، خالصانه، صادقانه و مختصر به تمامی ابهامات و بدخواهی های موجود پاسخی صریح و کوبنده داده اند:

ملت عزیز ایران

مرد جماعت را اگر رُفت و روب منزل، رتق و فتق عهد و عیال و طبخ شام و ناهار نکُشد، این فراق برآمده از فاصله اجتماعی دست آخر به جنون می کشاندش. حی لایموت شاهد است که وضع و حال قبله عالم در حرمسرای شاهانه با این فاصله اجتماعی (1/5متر)، پوشش روی دهان و بینی ( ماسک) و بوی مسکرات خالص ( مایع ضدعفونی 70 درصد) خراب است. حرمسرا نیز در قرنطینه سراسری است و هیچ ضعیفه ای اوامر همایونی را تمکین نمی کند، چه رسد که او را تیمار کند. فلذا در این هوای مطبوع و جان افزای بهاری که

"یارم به یک لاپیرهن، خوابیده زیر نسترن، ترسم که بوی نسترن مست است و هشیارش کند"

به محض اتمام این قائله شوم، دستور داده تا ساخت سریال زندگی مان را با سرعت و دقت از سر گیرند و به زودی به نمایش در خانه های عموم رسانند.

عوامل سریال قبله عالم با انتشار تصویر زیر در سال 1398 خبر از آغاز کار خود داده بودند.

اطلاعیه قبله عالم

بازیگران سریال قبله عالم

سریال قبله عالم

حامد محمدی که تجربه نویسندگی و کارگردانی فیلم های سینمایی از جمله اکسیدان، چهارانگشت و نویسندگی فیلم های طلا و مس و حوض نقاشی را در کارنامه دارد، برای اولین بار با سریال «قبله عالم» در شبکه نمایش خانگی حضور خواهد داشت.

حامد محمدی

سریال قبله عالم پس از جیران و آهوی من مارال، سومین مجموعه تاریخی با موضوع ناصرالدین شاه در شبکه نمایش خانگی است که تولید هر سه آنها به طور همزمان آغاز شده است.

پژمان بازغی و شقایق دهقان در سریال قبله عالم

3.923
این مطلب مفید بود ؟185
وبگردی