trolls
ترول ها توسط مایک میچل کارگردانی شده است که این فیلم ساخت کشور آمریکا در دسته بندی انیمیشن و کمدی می باشد.

 همه چیز درباره ی کارتون موزیکال تور جهانی ترول ها

انیمیشین های موزیکال بسیاری در دنیای انیمیشن کودکان ساخته شده و مورد استقبال قرار گرفته اند، اما ترول ها توجه بیشتری را به خود معطوف کردند و بسیاری از بینندگان از دنبال کنندگان پر و پا قرص آن ها شده اند. موجودات رنگارنگ و پف دار بانمکی که با موسیقی سر و کار دارند و بسیاری از کودکان آن ها را به خاطر رنگ های شارپ و جلب کننده ی توجهشان دوست دارند.

این بار ترول ها ماجرای دیگری را رقم می زنند و این بار داستان بسیار سرگرم کننده تر و جالب توجه تر است. ترول ها در سراسر دنیا وجود دارند و به زندگی خود می پردازند. در صورتی که در ابتدا فکر می کردند جامعه ی کوچکی هستند، اما این طور نیست. این بار با ترول ها در سراسر جهان و موسیقی های مخصوص به خودشان مواجه می شویم و بدون شک از دیدن تور جهانی ترول ها در آپارات کیدز هیجان زده خواهید شد.

در کارتون موزیکال تور جهانی ترول ها چه می گذرد و با چه داستانی مواجه می شویم؟

در این تور جهانی ترول ها دیگر با موسیقی پاپ سرگرم نمی شوند و این کافی نیست. در تور جهانی ترول ها با 5 سبک موسیقیایی دیگر آشنا می شویم که عبارت اند از:تکنو، فانک، کلاسیک، کانتری، هارد راک و البته با ملکه ی باب آشنا می شویم که می خواهد همه ی ترول ها را تبدیل به راک زامبی ها کند و تمامی این سبک ها را با راک متحد کند. اما قصد پاپی این است که جلوی این ترول را بگیرد و نگذارد که چنین اتفاقی بیفتد.

یکی از ویژگی های حیرت انگیز و جذابی که در این انیمیشن با آن مواجه می شویم، توصیف و نشان دادن سبک های مختلف موسیقی در قالب انواع ترول هاست. جلوه هایی که برای نشان دادن یکی از انواع سبک های موسیقی، مثلا هارد راک، در این انیمیشن دیده می شود بسیار جذاب و قابل تامل است. مثلا ترول های تکنو دارای نوارهای نئونی در خود هستند که این بسیار به این سبک موسیقی نزدیک است و یاداور موسیقی دهه ی هفتاد است و به جذابیت های کارتون می افزاید. یا زمانی که ترول جاز نواز آغاز به نواختن می کند، آرامش و کش دار بودن موسیقی در ساکسیفون نوازی و موهای پیچ و تاب دار قابل دریافتن است.

این انیمیشن توجه بسیاری به موسیقی می کند و با علم بر این که موسیقی یکی از مواردی است که سبب اتحاد مردم می شود و یکی از زیباترین و باشکوه ترین جلوه های هنر است، می تواند توجه کودک را بیش از پیش به موسیقی معطوف کند. کم تر کودکی را می بینید که بعد از دیدن تور جهانی ترول ها تمایل به یادگیری یکی از آلات موسیقی از خود نشان ندهد. از آن جایی که موسیقی از مواردی است که در کودکی باید استعداد کسانی که در این زمینه می توانند درخشش داشته باشند، کشف شود، این کارتون می تواند باعث شکوفایی استعداد بسیاری از کودکانی که علاقمند به موسیقی هستند شود.

داستان انیمیشن موزیکال تور جهانی ترول ها چیست؟

در قسمت قبلی ترول ها با پاپی و برانچ آشنا شدیم که سبک موسیقیایی آن ها پاپ بود. آن ها متوجه می شوند که دنیای ترول ها بزرگ تر از آن چیزی است که تصورش را می کردند و ترول های بیشتری در دنیا وجود دارند. در تور جهانی ترول ها با ترول های دیگری آشنا می شویم که سبک های متفاوتی از موسیقی را معرفی می کنند و هر کدام زیبایی و هیجان خاص خود را دارند. ملکه بارب یکی از آن هاست که موسیقی مورد علاقه ی او هارد راک است و تمایل دارد تمامی ترول ها دنباله روی او باشند. او می خواهد همه ی سبک ها را بدزدد و به یک سبک واحد تبدیل کند. در صحنه ای می بینیم که او و راک ترول ها به تکنو ترول ها حمله می کنند، موسیقی آن ها را مسخره می کنند و با تحقیر ساز قدیمی و باستانی آن ها را که قدرت نوازندگی و خوانندگی خود را از آن می گرفتند، می دزدند. هنگامی که او بتواند هر 6 سیم جادویی و باستانی ترول ها را داشته باشید می تواند موسیقی بنوازد که همه را بنده ی خود کند. پاپی و برانچ متوجه می شوند که هر کسی را باید با تفاوت هایی که با آن ها دارد پذیرفت.

پیام آموزشی این انیمیشن این است که تفاوت می تواند زیبایی را حفظ کند. لزومی ندارد همه شبیه هم باشند تا بشود به خوبی زندگی کرد. در صورتی که هر کسی را با تفاوت ها و اختلاف نظرهایی که دارد بپذیریم دوستی های بهتری خواهیم داشت. همان طور که این پیام را از طریق سبک های مختلف موسیقی و نژادهای مختلف ترول ها در این انیمیشن می بینیم.

از طرف دیگر نکته ی دیگری که بر جذابیت این انیمیشن می افزاید، ترول های جدیدی هستند که به این برنامه ی کودک فانتزی اضافه می شوند. شناختن شخصیت های رنگارنگ با داستان های متفاوت خودشان بسیار جالب توجه است. هر چند برخی منتقدین این مسئله را نقطه ضعف این انیمیشن می دانند و بیان کرده اند که تعداد بالای شخصیت هایی که در این برنامه به کودکان معرفی می شود فرصت داشتن دیالوگ های آموزنده و سرگرم کننده را از این انیمیشن گرفته است.

کیفیت بالای انیمیشن از دیگر نقاط قوت کارتون تور جهانی ترول هاست. در صورت تمایل می توانید هم اکنون انیمیشن تور جهانی ترول ها را در آپارات کیدز تماشا کنید.

ترول ها در بین انیمیشن های موزیکال برتر جهان

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی