عجیب ترین ماهی دنیا
ماهی های بسیار زیادی در اقیانوس ها وجود دارد اما در میان آن ها برخی از ماهی ها شکل و ظاهر بسیار متفاوت و عجیبی دارند.

عجیب ترین ماهی های جهان

اقیانوس ها محل زندگی عجیب ترین موجوداتی هستند که بشر آن ها را شناخته است که در این میان برخی از ماهی ها با شکل و ظاهری متفاوت تر از دیگر موجودات توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. در این قسمت جذاب از سرگرمی نمناک قصد داریم دقایقی شما را به دنیای شگفت انگیز زیر آب ببریم و به معرفی همین عجیب ترین ماهی های دنیا بپردازیم.

1- ماهی دندان نیش

ماهی دندان نیش به دلیل دندان های تیز و نامتناسبی که دارد، بسیار ترسناک است و در اعماق دریا زندگی می کند. این ماهی چشمان کوچکی دارد که بالای سرش قرار گرفته است. علی رغم ظاهر ترسناک، ماهی دندان نیش برای انسان خطری ندارد. زیستگاه این ماهی حدود 5000 متر زیر دریا است و از نور وحشت دارد. بنابراین تنها زمانی که نزدیک سطح آب دیده می شود، شب ها است.

ماهی عجیب

2- ماهی عجیب whitemargin stargazer

این ماهی همچنین به عنوان ماهی با چشم بیرون زده نیز شناخته می شود و معمولا تا سر در شن و ماسه کف اقیانوس یا گل های کف دریا دفن شده است و فقط چشم و دهانش مشخص می باشد. او از این ویژگی برای صید طعمه های خود برای غذا استفاده می کند. عجیب ترین نکته در مورد این موجود این است که می تواند به موجودات دریایی دیگر شوک هایی تا 50 ولت تخلیه کند.

world's weirdest fish

3- زمرد ماهی کله گوسفندی

این ماهی توانایی شگفت انگیزی در تغییر جنسیت دلخواهش را دارد. زمرد ماهی کله گوسفندی چانه ای گرد و گوشتالو دارد و گونه آن معمولا در اطراف آب های آسیا و به طور خاص در اطراف آب های کره، ژاپن و چین جنوبی یافت می شود.

عجیب ترین ماهی

4- ماهی آرواره دار

ماهی آرواره دار از لحاظ تولید مثلی عجیب است. ماهی آرواره دار ماده تخمگذاری می کند و گونه نر، تخم های گذاشته شده را بارور کرده و برای تلقیح در دهان ماده قرار می دهد. پس از گذشت یک الی دو هفته، ماهی آرواره دار ماده ، بچه ماهی ها را از دهانش خارج می کند. ماهی آرواره دار به طور طبیعی تا 10-12 سانت رشد می کند.

ماهی آرواره دار

5- عقرب ماهی منگوله ای

عقرب ماهی منگوله ای، گوشت خواری است که حداکثر طول آن 36 سانتی متر می باشد. این موجود دارای تیغ های سمی است. زمانی که شناگران در آب های کم عمق شنا می کنند، ممکن است به طور تصادفی روی عقرب ماهی منگوله ای قدم بگذارند که در نهایت منجر به آسیب دردناک آنان شده که مرگ را به همراه دارد.

ماهی های عجیب

6- قورباغه ماهی

قورباغه ماهی هرازگاهی می تواند مانند آفتاب پرست تغییر رنگ دهد اما با این وجود تغییر رنگ او چندین هفته طول می کشد. قورباغه ماهی همانند ماهی های دیگر از دم خود برای شنا استفاده نمی کند و بادکنک شنا ندارد. در عوض، آن ها از رانش فورانی برای حرکت در آب استفاده می کنند.

قورباغه ماهی

7- جعبه ماهی

جعبه ماهی همانطور که از نامش پیداست جعبه ای شکل می باشد. لایه سخت و استخوانی که پشت این ماهی را می پوشاند، کاراپاس نام دارد و سمی است. جعبه ماهی برخلاف سموم بسیار کشنده ای که دارد، بسیار بی دردسر است و خطری برای انسان ها ندارد.

جعبه ماهی

8- قورباغه ماهی روان گردان

قورباغه ماهی روان گردان، دارای زمینه رنگی هلویی می باشد که با خطوط صورتی و سفید طراحی شده است. این ماهی صورتی صاف دارد که باعث می شود به راحتی توانایی درک عمق آب دریا را داشته باشد.

عجیب ترین ماهی دنیا

9- خروس ماهی

خروس ماهی در میان زیباترین و بی نظیر ترین ماهی های جهان است که دارای نوار های رنگی قرمز، نارنجی، سفید، سیاه و قهوه ای روی بدنش می باشد. این نوارها به صورت الگویی مانند گورخر مرتب شده اند. خروس ماهی علی رغم سمی بودنش، در بعضی از کشور ها جزو غذاهای لذیذ به حساب می آید. علاوه بر این، برخی از افراد این ماهی را در آکواریوم نیز نگهداری می کنند.

خروس ماهی

10- سنگ ماهی

سنگ ماهی به عنوان خطرناک ترین و سمی ترین ماهی جهان شناخته شده است که تشخیص آن در دریا بسیار دشوار است. این ماهی در کف دریا و عموما زیر صخره ها زندگی می کند و اغلب خود را به رنگ محیط اطرافش استتار می کند. اگر کسی روی سنگ ماهی قدم هم بگذارد، درد زیادی را تجربه خواهد کرد. زهر سنگ ماهی نیز بسیار کشنده است.

عجیب ترین ماهی دنیا ؛ ترسناکهای زیر آب

4.335
این مطلب مفید بود ؟305
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : ماهی عجیب
وبگردی