تولد
اولین سلفی

صاحب اولین عکس سلفی جهان

کد مطلب : 9497زمان مطالعه : 2 دقیقه
اولین سلفی دنیا که در سالها پیش توسط فردی گرفته و ثبت شد که اغلب تاریخ شناسان معتقدند باید او را مخترع سلفی نامید.

درباره اولین شخصی که عکس سلفی گرفت

همیشه دانستن اولین ها، برایمان جذابیت خاصی دارد و دوست داریم بدانیم آغازگر یک فعالیت یا موضوع خاص چه شخصی بوده است. این مسئله را درمورد عکس سلفی که سالهاست بخش مهمی از فعالیت های روزمره ماست، در این بخش از نمناک بررسی خواهیم کرد. عکس سلفی به عکاسی پرتره از خود گفته میشود که اغلب به وسیله دوربین موبایل گرفته می شود و رواج بسیاری در میان کاربران شبکه های اجتماعی دارد و مثل هر چیز موجود در دنیا، روزی از جایی و توسط شخصی، شروع شده است.

اولین سلفی دنیا

اولین عکس سلفی در جهان توسط چه کسی گرفته شد؟

اولین عکس سلفی که به طور مشهور شناخته شده، توسط رابرت کورنلیوس در سال 1839 گرفته شد. او یک عکاس اهل فرانسه بود که از دوره‌های آغازین عکاسی استفاده می‌کرد. او این عکس را با دوربین‌های خودساخته‌ای که به سیستم داگریوتایپ یا داگررهوتایپ معروف بود، ثبت کرد. در این فرآیند، از پوشش‌های حساس به نور بر روی پوشش‌های فلزی استفاده می‌شد که اجازه می‌داد تا تصویر خودنما به‌وجود بیاید.

البته باید توجه داشت که ممکن است اولین عکس‌های سلفی قبل از این تاریخ توسط دیگر افراد گرفته شده باشند، اما عکس سلفی کورنلیوس اولین عکس سلفی است که به طور رسمی شناخته شده است برای همین اغلب او را مخترع عکس سلفی میدانند.

اولین عکس سلفی قرن بیستم

اولین عکس سلفی در قرن 20 توسط کریستین لوآ در سال 1900 گرفته شد. او عکاس فرانسوی بود که از دوربین کوداکی استفاده کرده و خودش را در عکس محو شده دید. این عکس تاریخچه گونه‌ای از عکاسی را به وجود آورد که امروزه با نام "سلفی" شناخته می‌شود.

اما در مورد جوزف بایرون (Joseph Byron)، او یک عکاس معروف قرن 19 بود که در اواخر همان قرن فعالیت می‌کرد. او مشهور به عکس‌های پرتره‌های هنرمندان از جمله آکتورها، خوانندگان و شخصیت‌های مشهور اجتماعی بود.

بایرون به‌عنوان یکی از افراد ابتدایی در عکاسی سلفی نیز شناخته می‌شود. او به خودش علاقه‌مند بود و اغلب با استفاده از روش‌های سلفی زیادی از عکس‌های خود گرفته است. از جمله، معروف‌ترین سلفی‌های او، عکسی است که در آن خود را با دوستانش در سال‌های 1860 میلادی نشان می‌دهد. این عکس‌ها از طریق انتقال پوزش‌ها و چرخاندن دوربین گرفته شدند.

عکس‌های سلفی جوزف بایرون و دیگر عکاسان از زمان‌های قدیمی، البته با فناوری‌های مختلف از جمله داگریوتایپ، داگررهوتایپ و سیاه و سفید یا رنگی شده‌اند و همواره بخشی جالب از تاریخچه عکاسی و سلفی ها را تشکیل می‌دهند.

صاحب اولین عکس سلفی جهان

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن
وبگردی