تولد
بد بو ترین گل جهان
اولین چیزی که با تصور یک گل به ذهن هر کسی خطور می کند، بی شک، تازگی و بوی خوش است اما تمام گل ها دارای بوی خوب و ظاهر زیبا نیستند.

با بد بو ترین گل های جهان آشنا شوید

آیا به نظرتان همه ی گل ها بوی خوبی دارند ؟ احتمالاً بعضی از گل ها ممکن است زیبا به نظر برسند اما زمانی که به ان ها نزدیک می شوید، احساس بدی به شما دست می دهد زیرا بعضی از آن ها به شدت بوی بسیار بدی دارند.

گیاه کلم شرقی

علت آن هم جذب حشرات بد بو است. بعضی از حشرات نیز ممکن است تخم هایشان روی این گل ها بنشینند و باعث ایجاد بوی بد در آن ها شوند که در این قسمت از نمناک بدبوترین گل ها را به شما معرفی خواهیم کرد :

1. گل آروم دیوسکوریدس

این گل با گلبرگ های مخملی و شبیه به میله متعلق به نواحی مدیترانه ای است. شکوفه های آن در فصل بهار جوانه می زند. این گیاه بوی بسیار قوی و ناخوشایندی دارد.

2. گل کلم غربی

این گیاه بوی بدی را تولید می کند و در مناطق آلاسکا بیشتر رویش پیدا می کند. همچنین در کالیفرنیا و واشنگتن نیز یافت می شود. این گیاه در اوایل بهار و زمستان شکوفه می دهد و ارتفاع آن تا 40 سانتیمتر می رسد و می تواند آلودگی هوا را جذب کند.

گل کلم غربی

3. گیاه کلم شرقی

این گیاه متعلق به نواحی آمریکای شمالی و آسیا است و در فصل بهار شکوفه می دهد. گلبرگ های بسیار زیبایی دارد و رنگ آن بنفش مایل به قهوه ای است و می تواند ارتفاع 8 تا 10 سانتی داشته باشد. بوی ناخوشایند و قوی تولید می کند و زنبور و پروانه را به خود جذب می کنند.

4. کاکتوس میرزا

این گیاه یک بوی منحصر به فرد دارد . رنگ آن زرد روشن است و شبیه به ستاره می باشد و متعلق به نواحی مرطوب و آفریقا است. حشرات بسیار ریز را به خودش جذب می کند. در اواسط تابستان شکوفه می دهد و بوی بد آن آنقدر زیاد است که می توان از فاصله بسیار دور آن را تشخیص داد.

کاکتوس میرزا

5. شیپوری دراگون

این گیاه بسیار جذاب است. در نواحی مرتفع یافت می شود. رنگ سیاه و ظاهری شبیه به مار دارد و تا ارتفاع یک متر هم رشد می کند. رنگ گل آن بنفش است که در اواخر بهار یافت می شود و می تواند 80 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. بوی بد آن شبیه به بوی گوشت خام است و حشرات را نیز به خودش جذب می کند.

6. ارکیده فالانوپسیس

این گل بدبوترین ارکیده در جهان است و جزء بزرگترین ارکیده ها محسوب می شود. بوی آن بدتر از بوی گوشت خام است و هر سال هم شکوفه می دهد. رنگ گل های آن قرمز مایل به صورتی هستند و برگ های بسیار بزرگی دارد.

ارکیده فالانوپسیس

7. درخت خرنوب

این گیاه سایز متوسطی دارد. در نواحی گرم رشد می کند و حاوی ویتامین A, B2, B3، منیزیم، کلسیم و آهن است. گل های این گیاه بوی بدی دارد و در فصل زمستان مدل آن تغییر می کند و گل نر و ماده این گیاه روی درخت های گوناگونی ظاهر می شوند.

8. حشره خوار آفریقایی

این گیاه بومی آفریقای جنوبی است و زیر زمین رشد می کند و فقط گل آن بیرون از زمین ظاهر می شود. لایه خارجی این گل قهوه ای رنگ است و لایه داخلی آن به رنگ نارنجی روشن دیده می شود. بوی این گل شبیه به بوی مدفوع است.

9. زنبق بدبو

این گیاه بزرگ ترین گل در جهان محسوب می شود . در جنگل های حاوی باران های شدید یافت می گردد. برگ و ریشه ندارد و یک گل بسیار قوی محسوب می شود و بوی آن شبیه به بوی لاشه حیوانات است. حدود یک متر قطر و 11 کیلوگرم وزن دارد و یک گونه بسیار نادر می باشد که پرورش دادن آن نیز بسیار سخت است.

زنبق بدبو

10. گل جسد

این گیاه که بویی شبیه به بوی لاشه حیوانات و جنازه دارد. بوی بسیار قوی و وحشتناکی از خودش تولید می کند. یک گل نادر محسوب می شود و فقط در عرض 2 الی 3 روز شکوفه می زند . هیچ گونه شاخ و برگی هم ندارد و می تواند تا 3 متر ارتفاع داشته باشد. قسمت بیرونی این گل ؛ سبز پر رنگ و قسمت داخلی قرمز تیره است. در عرض دو ساعت جوانه می زند و بوی بد آن دوازده ساعت بیشتر باقی نمی ماند.

بد بو ترین گلهای جهان با بوهای بدتر از جنازه

3.324
این مطلب مفید بود ؟168
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/م.ح
برچسب : آیا میدانید
وبگردی