شیرینی یلدایی
شب یلدا یکی از شب های مهم در تقویم ایرانی ها است. در این شب باید خوراکی ها و شیرینی های خاصی خورده شود که ما لیستی از آن شیرینی ها برایتان آماده کرده ایم.

شیرینی شب یلدا با انار و خوشمزه های شب چله

شب یلدا یا همان شب چله ای که هر ساله خاطرات خوشی را برای مان رقم میزند، باز هم آرام آرام فرا میرسد و مثل هر سال خانم های ایرانی، دوست دارند فضای این شب را با هنرنمایی های خود به یاد ماندی تر کنند. هنرنمایی هایی از جنس آشپزی و شیرینی پزی که به واقع رنگ و رخ دیگری به سفره شب یلدا می بخشد. تزیینات شب یلدا، میتواند با تنقلات و خوردنی های خوشمزه ای که خود شما آماده می کنید، جذاب تر شود.

غذاهای شب یلدا را در مطلب " منوی شام یلدا؛ بهترین غذای شب چله با انار و بدون انار "  کامل گفتیم و شما می توانید به راحتی با یک کلیک روی عنوان آن، لیست سفارشی آن را مشاهده کنید.

در مورد دسر شب یلدا هم مطلب " دسر، سالاد و کیک خوشمزه شب یلدای امسال "  موجود است که با یک کلیک روی عنوان مطلب در همین جا می توانید به لیستی از خوشمزه ترین دسر ها و شیرینی های شب چله دسترسی داشته باشید.

در ادامه همین مطالب، این بار در پاسخ به درخواست شما کاربران عزیر بخش آشپزخانه نمناک، قصد داریم چند مدل شیرینی شب یلدا که انار جزو ماده اصلی آنهاست را آموزش دهیم. طبق روال همیشگی این دست مطالب، برای مشاهده طرز تهیه هر یک از این شیرینی ها، کافیست روی نوشته زیر تصویر کلیک کنید.

شیرینی شب یلدا:کوکیز انار

کوکیز انار، یک پیشنهاد فوق العاده برای زیباترین شدن سفره شب یلدا و خوشمزه تر شدن منوی شب چله شماست. کوکی های کوچک اما فوق العاده محبوبی که حتما دل از مهمان ها و اعضای خانواده تان می برد. ترکیب انار و پودر کاکائو، مزه فوق العاده ای که نمیتوان به راحتی از آن گذشت.

کوکی انار

طرز تهیه کوکیز انار

شیرینی شب یلدا:کیک انار

اگر دوست دارید مثل خیلی از خانواده های ایرانی، کیک شب یلدا را خانگی و سالم تر داشته باشید، بهتر است طرز تهیه کیک انار را برای هر چه به یاد ماندنی تر شدن شب چله عروس و خانواده را به روشی که در زیر عکس قرار داده شده است، دنبال کنید.

کیک انار

طرز تهیه کیک انار

شیرینی شب یلدا:چیز کیک انار

مگر می شود شب یلدا باشد و چیز کیک انار در منوی دسر شب یلدا نباشد. یک شیرینی خوشمزه که البته به دلیل چربی نسبتا بالا و پنیر خامه ای، نشاسته و کره استفاده شده در آن باید کمی با احتیاط مصرف شود تا مبادا تناسب اندام و رژیم لاغری بعضی از میهمانان، دچار اختلال شود.

چیز کیک

طرز تهیه چیز کیک انار

شیرینی شب یلدا:شکلات انار

بچه های فامیل را با این غافلگیری شیرین، خوشحال کنید. اگر میخواهید با یک روش ساده و سریع، شیرینی شب یلدای شما هم رد پایی از انار بخود بگیرد، طرز تهیه شکلات انار یک انتخاب حرفه ای است. شیرینی راحت و خوشمزه که به امتحانش می ارزد.

شکلات

طرز تهیه شکلات انار

شیرینی شب یلدا:مسقطی انار

در لیست خوردنی های شب یلدا، مسقطی همیشه جای خود را محفوظ دارد. با چند ماده اولیه ساده و راحت میتوانید شیرینی خانگی خوشمزه ای آماده کنید. کافیست کمی گلاب را با کره، نشاسته، آب انار و شکر برای درست کردن مسقطی انار ویژه شب یلدا، با هم ترکیب کنید.

مسقطی انار

طرز تهیه مسقطی انار

شیرینی شب یلدا:رولت انار

رولت انار، یکی از معروف ترین شیرینی های پیشنهادی به عنوان شیرینی شب یلدای عروس است که هم طعم خوبی دارد و هم تزیین کادوی شب یلدای عروس را جلوه خاصی می بخشد.

رولت انار

طرز تهیه رولت انار

شیرینی شب یلدا؛ بدون فر، ساده، سریع و لاکچری

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی