رنگ زرد در دکوراسیون
اگر شماهم دوست دارید از رنگ زرد برای دکوراسیون داخلی منزلتان استفاده کنید باید بدانید که چه رنگ هایی مکمل رنگ زرد هستند تا دکوراسیون شیک تری تحویل بگیرید.

مکمل رنگ زرد در دکوراسیون داخلی چه رنگ هایی هستند؟

چه رنگ هایی با زرد مکمل هستند؟ این سوالی است که در طول سال ها از هنرمندان و طراحان گرافیک بی ‌شماری پرسیده‌ اند. در این قسمت از دنیای مد نمناک تصمیم گرفتیم مطلبی را در این باره بنویسیم و بگوییم که چه رنگ هایی با زرد مکمل هستند.

در واقع زرد؛ رنگ روشن و زیبابی است و می‌ تواند با طیف متنوعی از رنگ ها همراه باشد و حتی تضادی را در ترکیب با رنگ های تیره‌تر ایجاد کند. این رنگ همچنین می‌ تواند باعث روشنی و گرما بخشی به فضای اطراف شود و برای جلب توجه مناسب است. بسیاری از متخصصان زرد را رنگی می‌دانند که می‌ تواند با رنگ های دیگر سازگاری زیادی داشته باشد.

بنفش و زرد

وقتی که رنگ زرد و بنفش را در کنار یکدیگر استفاده می کنید؛ همه چیز بستگی به تناژ رنگ هایی دارد که انتخاب می کنید. ترکیب رنگ بنفش و زرد با هم می تواند فضای پر جنب و جوش، خلاقانه و متقاعد کننده ای را ایجاد کند.

در حالی که سایه های روشن زرد با بنفش تیره می تواند حال و هوای تابستانی ایجاد کند، اما رایج ترین ترکیب رنگ طلایی و بنفش تیره است. رنگ های ملایم زرد با بنفش پاستلی هم می تواند فضایی شبیه به فصل بهار را به وجود بیاورد که شبیه به رویش گل ها است. رنگ بنفش در کنار رنگ زرد نماد ثروت هم است‌.

آبی و زرد

آبی و زرد یکی دیگر از ترکیب رنگ های مهیج هستند. آبی پر رنگ با زرد؛ ترکیب رنگی شبیه به مناطق شرجی را ایجاد می کنند. از طرف دیگر، تناژ های روشن‌تر آبی با ثبات و اعتماد همراه است، در حالی که زرد با مفاهیم انگیزه و خلاقیت مرتبط است. یک شرکت یا برند طراحی؛ با استفاده همزمان از رنگ آبی و زرد هر دوی این نشانه ها را در بین مردم جا خواهد انداخت.

دکوراسیون

زرد، سبز

رنگ زرد و سبز در کنار یکدیگر شبیه به طبیعت هستند و می توانند در طراحی شما یک رنگ خلاقانه محسوب شوند و تاثیر بسیار خوبی را روی بیننده ایجاد کنند. در واقع نماد لوکس بودن، رمزآلودی و جذابیت هم هستند. می توانید از سبز تیره در قسمت هایی از طراحی، نقاشی و دکوراسیون خانه خود استفاده کنید و باعث برجسته و نمایان تر شدن آن قسمت شوید. سبز و زرد روشن در کنار یکدیگر رنگی هیجان انگیز و انگیزشی هم می باشند.

زرد، نارنجی و قرمز

زرد، نارنجی و قرمز در کنار یکدیگر ترکیب بسیار عالی را ایجاد می کنند. در واقع ترکیب آن ها گرم ترین ترکیب رنگی را به وجود می آورد و گرما و انرژی می بخشد. بهتر است که از زرد و نارنجی روشن در کنار یکدیگر استفاده کنید تا سطح انرژیتان افزایش پیدا کند.

اغلب، این ترکیب رنگ ‌ها در کنار رنگ‌ های متضاد دیگر در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد تا به کاهش گرمای بیش از حدِ آن ها کمک کند.

مبلمان

زرد و صورتی

شاید برایتان کمی عجیب به نظر برسد؛ اما صورتی یکی از بهترین رنگ هایی است که می‌ توانید برای رنگ مکمل زرد انتخاب کنید که حس زنانگی و پرورش را نشان می دهد و می‌ تواند علامت شکوفایی گل ها در فصل بهار و تابستان هم باشد. از طرفی یک ترکیب رنگ رمانتیک هم محسوب می شود.

زرد و قهوه‌ای

زرد و قهوه‌ای هر دو رنگ های گرمی هستند و اگر جزو افرادی هستید که به طرح های چوبی علاقه دارید، استفاده از این دو رنگ هم می‌ تواند شما را به این طرح‌ ها نزدیکتر کند؛ البته که زرد نسبت به رنگ قهوه‌ای گرمای بیشتری دارد اما در ترکیب با یکدیگر جذابیت زیادی را به وجود می آورند.

دکوراسیون منزل

زرد، مشکی و طوسی

زرد یکی از روشن‌ترین رنگ های دنیا بعد از سفید می باشد و در ترکیب با رنگ مشکی، طوسی یا همان خاکستری بسیار عالی عمل می کند. زمانی می‌ توانید از آن‌ها در کنار هم استفاده کنید که در کنار رنگ زرد، به دو رنگ تیره‌تر هم نیاز داشته باشید. در واقع این ترکیبِ رنگی بسیار جذاب است و باعث جلب توجه می شود.

زرد و سفید

در نهایت زرد و سفید جزء ترکیب رنگ های طبیعی و فانتزی هستند و حس لذت، انگیزه، شادی و راحتی را انتقال می دهند و برای طراحی دکوراسیون داخلی جزء رنگ های مناسب محسوب می شوند.

شیک ترین مکمل رنگ زرد در دکوراسیون، چه رنگیه؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی