آرایشگاه بردن کودک
خیلی وقت ها این را دیده ایم که در آرایشگاه ها کودکان هنگام کوتاه کردن مو گریه و زاری می کنند که برای از بین این ترس باید نکاتی را راعایت کرد.

دور کردن استرس آرایشگاه از کودکان

چگونه میتوان استرس رفتن به آرایشگاه را از کودکم دور کنم؟

مثل بسیاری از والدین دیگر من عاشق کوتاه کردن و درست کردن موهای فرزند کوچکم هستم ولی او از آرایشگاه می ترسد چه کنم ؟ برای کودک کوچکتان که هرگز تجربه ی آرایشگاه رفتن را نداشته ، میتواند یک تجربه ی نسبتا نگران کننده باشد بنابر این مهم است که اولین تجربه، تجربه ی خوبی باشد ولی به هر حال که نمی توانید از کوتاه کردن موی او صرف نظر کنید پس باید با روش اصولی و مناسب وارد عمل شوید.
 
استرس کودکان

از کودکان اترس آرایشگاه رفتن را دور کنید

نکاتی کاربردی برای آرایشگاه بردن کودک

زمان مناسب برای اولین کوتاهی مو چه وقت است؟
برای اولین کوتاهی زمان مناسبی وجود ندارد ، این مسئله به شما و کودکان تان بستگی دارد، چقدر مو دارد، مدل مویی که در نظر دارید؟ اگر موهای کودکتان موهای پرپشتی دارد به محض اینکه کودکتان 8 ماهه شد میتوانید او را برای کوتاهی مو آماده کنید. برای نوزادانی که موهای کم پشت و نازک نوزادی را دارند نیازی نیست برای کوتاهی زود اقدام کنید و این، میتواند تا زمانی که کودک تازه راه افتاده به تعویق بیوفتد.
 
چگونه میتوانم اولین تجربه ی کوتاه کردن موی کودکم را برایش تجربه ای خوب بسازم؟
 
کلیدش آماده سازی است! درحالیکه شاید ما رفتن به آرایشگاه را تجربه ای فوق العاده و راحت بدانیم، کوچولوی شما آنطور که شما میبینید ، نمیبیند بنابراین آمادگی کلید حل این موضوع میباشد. بودن در یک اتاق غریب با یک فرد غریبه که با قیچی به سمتش می آید تنها با گریه پایان میابد .
به کوچولوی خود اجازه دهید که کوتاه کردن موهای شما را ببیند ، در خانه چند کتاب داستان در این رابطه بخوانید و یا آرایشگر بازی کنید ( البته منهای قیچی ). با معرفی مفهوم مناسب میتوانید آن روز بزرگ را کمتر ترسناک جلوه دهید.
آقای استیون کمسل متخصص مد ، تجارب خوب و بد زیادی را در طی سال ها داشته است و معتقد است که آمادگی به واقع مهم ترین کلید تجربه ی آرایشگاه بدون استرس است.در اینجا پنج راهی که موجب میشود رفتن به آرایشگاه کوچولوی شما برایش جذاب شود را میخوانیم:
آرایش بچگانه

ریشه کن کردن ترس کودکان در آرایشگاه

جویای یک سالن خوب با یک آرایشگر با تجربه باشید:
از دیگر کسانی که تجربه ی این کار را داشته اند بخواهید یک آرایشگر خوب کودکان در منطقه تان معرفی کند.
 
زمانبندی مناسبی را انتخاب کنید:
زمان روز برای اولین تجربه رفتن به آرایشگاه بسیار مهم است. اگر فرزندتان خیلی خسته و یا گرسنه است ، تجربه را برایش استرس زا می سازد. بهترین زمان صبح ساعت 10 است ؛ وقتی کوچولوی شما در بهترین وضعیت ممکن است.
 
یک تجربه ی مثبت بسازید:
این مهم است که کودکتان بخواهد دوباره به آرایشگاه برود بنابراین آن را تبدیل به یک تجربه ی بامزه کنید؛ آوردن اسباب بازی مورد علاقه اش میتواند سبب آسودگی خاطر و قوت قلب او شود.
کودکان نو پا میخواهند اسباب بازی مورد علاقه خود یا کتابشان را برای نشان دادن به آرایشگر با خود ببرند این میتواند سبب تشویق کودکان برای شناختن آن شخصی که قرار است موهایش را کوتاه کند شود . حتی اگر یک کوتاهی ساده است ، این تجربه است که اهمیت دارد.
 
واقع گرا باشید:
اگر کودکتان انرژی زیادی دارد و سخت است که به مدت طولانی روی صندلی بنشیند ، به جای انتخاب مدل موی سخت ، یک سبک ساده را تا وقتیکه بزرگ شوند و بتوانند برای مدت طولانی بنشینند انتخاب کنید.
 
استرس کودکان

از بین بردن استرس کودکان

روتین و امر عادی بودن کلید حل مشکل است:
این امر مهمی است که یک آرایشگر دائمی داشته باشید که به جلب اعتماد و سازگاری کودک کمک می کند. با این کار کوچولوی شما احتمالا دوست دارد تا جایی که امکان دارد کنار آرایشگر بماند.
به خاطر داشته باشید که با کودکتان شکیبانه رفتار کنید. کوتاه کردن مو ضرورت دارد و شاید کمی اشک هم همراه داشته باشد ، اما با پیروی از این روش ها و بامزه ساختن این تجربه تا جای ممکن کودکتان علاقه پیدا میکند که بارها و بارها به آرایشگاه بازگردد. 

ترس و استرس آرایشگاه رفتن کودکتان را ریشه کن کنید

3.315
این مطلب مفید بود ؟105
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ک.ک / ن
برچسب : تربیت کودک
وبگردی