اشتباهات والدین
برخی والدین با اشتباهاتی که در رفتار با فرزند خود دارند از دوران کودکی فرزندشان لذت نمیبرند و در آینده حسرت و پشیمانی بزرگی برای فرصت های از دست رفته خواهند داشت.

اشتباهات والدین که در آینده از انجام آن پشیمان می شوند

همه والدین می خواهند که فرزندانشان بهترین زندگی ممکن را داشته باشند، بسیاری از آن ها به منظور اینکه قادر به خرید اسباب بازی های جدید برای آن ها باشند، سخت کار می کنند، به دلیل اینکه می خواهند بچه هایشان منظم و هدف گرا باشند، برخی به فرزندان خود حق انتخاب می دهند و به آن ها آموزش می دهند که خودشان تصمیم بگیرند، هر خانواده ای روش های خاص خود را دارد.

اما همانطور که در نمناک خواهیم گفت یک چیز وجود دارد که همه والدین در آن مشترک هستند:وقتی آن ها به گذشته نگاه می کنند، همه می خواهند برخی از اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اند را رفع کنند، ما مطمئن هستیم که اولین سال های زندگی یک کودک یک زمان جادویی است که باید از آن لذت ببرید، چون در آینده ممکن است از برخی فرصت های از دست رفته پشیمان شوید، بنابراین، نگاهی به چیزهایی بیاندازید که بسیاری از والدین به منظور اجتناب از تکرار اشتباهات مشابه آن پشیمان هستند.

10 حسرت رایج والدین بعد از سپری شدن دوران کودکی فرزندانشان

1. آن ها از ارتباطشان با فرزند خود لذت نمی برند:

بچه کوچکی که به سرعت از یک کودک به یک فرد نسبتاً خود کفا رشد می کند، واقعاً نیاز به تماس دائمی با بزرگسالان دارد، اما حقیقت این است که والدین نیز به این ارتباط نیاز دارند، بله، زمان آزاد کمتری وجود دارد و مشکلی نیست اگر یک مادر کاری انجام دهد در حالی که کودک در حال بازی کردن است، اما اگر این را به یک عادت تبدیل کنید.

ممکن است متوجه شوید که کودک شما بدون اینکه بدانید و بفهمید بزرگ شده است و زندگی خودش را می کند و شما از دوران کودکی او لذت لازم را نبرده اید ، هیچ راهی برای بازگشت زمان از دست رفته وجود ندارد، بنابراین سعی کنید نه تنها از لحاظ حضوری و فیزیکی به کودک خود نزدیک شوید، بلکه از لحاظ ذهنی نیز به آن ها نزدیک باشید و درکشان کنید و از زمانی که با هم سپری می کنید لذت ببرید.

اشتباهات والدین

2. آن ها اغلب به اندازه کافی بچه هایشان را در آغوش نمی گرفتند:

دانشمندان اهمیت در آغوش کشیدن برای سلامتی (برای سلامت جسمی و هم روحی) را به اثبات رسانده اند، تعداد زیادی از مزایای آشکار وجود دارد، اما احتمالاً قبول خواهید کرد که در آغوش گرفتن کودکتان خوب است، برخی اوقات، والدین این کار را به دلایل مختلف انجام نمی دهند و اغلب آن ها اشتباه می کنند ، و این نظریه کاملا منسوخ شده است که آن ها را بیش از حد طولانی بغل نکنید، چرا که به شما عادت خواهند کرد، با گذشت زمان، کودک بزرگ خواهد شد و اجازه نخواهد داد آن ها را در آغوش بگیرید و حسرت چنین روزهایی در دلتان خواهد ماند .

3. از آن ها به اندازه کافی عکس و ویدئو نگرفته اند:

البته، اگر عکس نگیرید اتفاق بدی رخ نخواهد داد، آن تاثیری بر وضعیت ذهنی کودک، ویژگی های اخلاقی آن ها و یا سلامت فیزیکی آن ها نخواهد داشت، اما بسیار محتمل است که در آینده، بخواهید برخی از ارزشمندترین لحظات زندگی خود را به یاد بیاورید و این احساسات را با فرزندان بالغ خود به اشتراک بگذارید.

بسیاری از والدین واقعاً از استفاده نکردن از یک دوربین وقتی که باید می بود متاسف هستند، شما هرگز ثبت یک نمایش آتش بازی را تماشا نخواهید کرد, اما قطعاً اولین قدم های کودکتان (بیش از یک بار) را خواهید دید و آلبوم های عکس (با وجود تمام ابزارها و تکنولوژی که امروزه داریم) هنوز بهترین و مطمئن ترین روش برای نگه داشتن عکس های مهم و زیبا هستند.

حسرت والدین

4. اولین کلمات آن ها را ننوشتند:

این ها خاطرات خوبی هستند، شما به راحتی می توانید بدون آن ها زندگی کنید و تاثیر بدی در روند زندگی و آینده شما نخواهد داشت، اما بهتر است آن ها را داشته باشید.

5. آن ها به اندازه کافی بازی های خلاقانه انجام ندادند:

ما نمی گوییم که اگر شما بازی های خلاقانه با فرزندتان بازی کنید، او قطعاً به یک هنرمند یا نوازنده تبدیل خواهند شد، اما با این کار قطعا یک فرصت برایش ایجاد خواهید کرد ، اول اینکه، اگر کودک خود را در فعالیت های مختلف دخیل کنید، می توانید بفهمید که آن ها به چه چیزی علاقه دارند و در چه کاری مهارت دارند، بعداً می توانید بر روی توسعه نقاط قوت آن ها کار کنید.

دوم اینکه، هر نوع فعالیت، برای مثال، خواندن با صدای بلند برای آن ها یا بازی کردن با خمیر بازی و اسباب بازی ها با آن ها، هوش و تخیل و واژگانشان را افزایش می دهد و در نهایت این گونه، شما ارتباط بین خود و فرزندتان را قوی تر می کنید و این تنها دلیل خوب برای انجام هر کاری است.

والدین با تجربه اغلب از این که استعداد های کودکان خود را درک نکرده اند افسوس می خورند، اگرچه برخی از توانایی های آن ها را می توان در سن بسیار پایین مشاهده کرد، به کودک خود فرصت دهید تا بازی های مختلف را امتحان کرده و تا جایی که ممکن است حتما در این باره مطالعه کنید.

بازی با فرزند

6. آن ها خیلی سخت گیر بودند:

این درباره گفتن چیزهای بد است که آن ها انجام می دهند و کاملاً متفاوت است که چگونه آن را شروع کنیم، یک افسانه مشهور وجود دارد که هر چه انتظارات بیشتر باشد، فرد موفق تر می شود، اما در حقیقت، شما در واقع می توانید اثر معکوس را به دست آورید:مشکلات رفتاری و حتی مسائل توسعه و البته یکی از جنبه های منفی ممکن است یک رابطه ضعیف با کودکان شما باشد، مجازات ها برای نمرات بد نیز مضر هستند - آن ها تنها می توانند موفقیت کلی خود را در مدرسه کاهش دهند، تنبیه و پاداش دادن به کودکان خود را فقط برای چیزهایی که واقعاً مهم هستند، قرار دهید و در هیچ کدام زیاده روی نکنید .

7. آن ها ایده های کودک خود را در نظر نگرفتند:

در مورد تعداد دفعاتی که این عبارات را می شنوید، چیزی وجود دارد، مثلاً "شما برای تصمیم گیری بیش از حد جوان و کودک هستید"، و یا "بزرگسالان بهتر می دانند"، و این واقعیت وجود دارد که شنیدن این جملات چیزی ناخوشایند است، اما توهین کردن به کودک بدترین اتفاقی نیست که رخ می دهد، کودکانی که نظرشان را غالباً نادیده می گیرند، ممکن است نا امن بزرگ شوند.

این واقعاً منطقی است؛ چطور می توانید بفهمید چه چیزی از زندگی می خواهید، اگر همیشه کسی بود که همه تصمیم گیری ها را برای شما انجام می داده؟ بگذارید که کودکتان نظر خود را انتخاب کرده و بیان کند، بهتر است درباره خواسته های آن ها صحبت کنید و مسائل را توضیح دهیم، نه اینکه آن ها را نادیده بگیرید و محدودشان کنید .

بزرگترین اشتباهات والدین

8. آن ها بچه هایشان را به اندازه کافی خوشحال نکردند:

خاطرات خوب از دوران کودکی ارزشمندترین چیزهایی هستند که هیچ کس نمی تواند از ما بگیرد، بیشتر از آن، تعطیلات کوچک می تواند به دستاوردهای بزرگ تر تبدیل شود:اگر کودک در فضای سالم رشد می کند و تجربه های جدید زیادی داشته باشد، به این معنی است که آن ها به طور فعال در حال رشد هستند.

چنانچه نمناک اشاره کرده است کودکان شاد سازگاری با زندگی بزرگسالی راحت تری دارند و روابط جدیدی را شروع می کنند، والدین در مورد زمانی که با هم سپری می کنند احساس دلتنگی خواهند داشت، بنابراین، از آن لذت ببرید و در مورد این که چطور زندگی خود را می توانید جالب تر کنید، فکر کنید و مطمئن شوید که کودک شما تا آنجا که ممکن است لحظات شاد بسیاری دارد.

9. آن ها اغلب توصیه های دیگران را دنبال می کردند:

افرادی هستند که عاشق نصیحت کردن هستند، حتی اگر نادرست باشد و مادران جوان اغلب به آن ها گوش می دهند، زمانی که این "متخصصان" را می بینید، اطلاعات زیادی در مورد نحوه پوشش، غذا دادن و آموزش بهتر به کودکتان خواهند داشت، اما حقیقت این است که شما پدر و مادر هستید و بهتر از هر کس دیگری می دانید که چه چیزی برای کودک شما خوب و چه چیزی بد است، البته، شما می توانید به این نصیحت ها گوش دهید، اما این به آن معنا نیست که شما باید آن ها را دنبال کنید و حتم عملیشان کنید .

یک چیز دیگر، نباید به غریبه ها اجازه بدهید به شما بگویند که بچه تان شیطان است، شما باید همیشه طرف کودک خود را بگیرید و به آن ها این احساس را بدهید که از آن ها پشتیبانی می کنید و مهم نیست که چه کاری انجام دهند، زمانی که به حمایت نیاز دارند، آن ها باید همیشه بتوانند روی شما حساب کنند.

10. آن ها در مهم ترین لحظات زندگی فرزندانشان کنارشان نبودند :

بعضی چیزها که برای ما جدی به نظر نمی رسند، ممکن است برای فرزندان ما واقعاً جدی باشند و همه مردم (بویژه کودکان) باید در لحظاتی مانند اینها، فردی را در نزدیکی خود داشته باشند، حتی اگر اینطور به نظر می رسد که شما دلیل خوبی برای از دست دادن جشن تولد کودک خود دارید، سعی نکنید.

در آینده، وقتی متوجه می شوید که چند حادثه مهم را از دست داده اید، متاسف خواهید شد، برای مثال زمانی را انتخاب کنید که سفره هفت سینتان را بچینید، به تئاتر بروید و یا با هم ملاقات کنید، همه این چیزها مهم هستند و وقتی که بچه ها بزرگ می شوند، این لحظات را از دست خواهید داد و دیگر تکرار نخواهند شد .

 

 

 

 

 

10 افسوسی که اکثر والدین بعد از بزرگ شدن فرزندشان دارند

415
این مطلب مفید بود ؟123
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تربیت کودک
وبگردی