افزایش دما

روند افزایشی دما از شنبه تا اواسط هفته

تاریخ انتشار : 17 تیر 1401کد مطلب : 47509زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از پیش‌بینی تدریجی روند افزایش دما از شنبه تا اواسط هفته آینده در غالب نقاط کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیائیان:براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز تا دوشنبه (20 تیرماه) به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:امروز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی نیز رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

رئیس ملی مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:از امروز تا سه‌شنبه (17 تا 21 تیرماه) در برخی نواحی شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل) دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (20 و 21 تیر) در جنوب شرق انتظار می‌رود. در این مدت در برخی مناطق شرق و جنوب شرق طوفان، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

ضیائیان گفت:علاوه بر این طی پنج روز آینده شرایط برای تشکیل متناوب توده‌های گرد و خاک بر روی عراق و انتقال آن به بخش‌های از غرب، جنوب غرب و جنوب کشور فراهم است.

به گفته رئیس ملی مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از شنبه تا اواسط هفته آینده در غالب نقاط کشور به تدریج روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

بنابر اظهارات ضیائیان، طی سه روز آینده نیز دریای عمان و تنگه هرمز، شنبه دریای خزر و یکشنبه خلیج فارس مواج خواهند بود.

رئیس ملی مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت:آسمان تهران فردا (18 تیرماه) صاف و غبار صبحگاهی در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 35 و در روز یکشنبه (19 تیرماه) صاف در بعضی ساعات وزش باد با حداقل 25 و حداکثر دمای 37 درجه سانیتگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت:طی امروز و فردا ( 17 و 18 تیرماه) اهواز با دمای 47 و 45 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای 11 و 10 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/م

روند افزایشی دما از شنبه تا اواسط هفته

4.531
این مطلب مفید بود ؟283
برچسب : هواشناسی
وبگردی