انواع توت
محققان دریافته اند انواع توت ها علاوه بر بهبود سیستم گوارش و کمک به کاهش وزن، دارای خواص ضدسرطانی هم هستند .

با خوردن انواع توت ها از بیماری سرطان پیشگیری کنید

انواع توت ها منبع خوبی ازآنتی اکسیدان وپلی فنول ها هستند که می توانند از بروز سرطان ها پیشگیری کنند و با بیماری سرطان بجنگند .در این قسمت از نمناک با خواص انواع توت ها آشنا شوید.

خواص انواع توت ها برای سلامتی

محققان دریافته اند میوه های خانواده توت ها که سرشار از آنتی اکسیدان و پلی فنول ها هستند، علاوه بر بهبود سیستم گوارش و کمک به کاهش وزن، دارای خواص ضدسرطانی هم هستند .انواع توت ها دارای رنگدانه های موسوم به آنتوسیانین هستند که عامل رنگ قرمز، آبی و بنفش در این میوه ها است .
محققان دانشگاه فنلاند شرقی دریافتند این رنگدانه موجب افزایش عملکرد آنزیم « سیرتوین 6 » (SIRT 6 ) در سلول های سرطانی می شود و کنترل این آنزیم می تواند دریچه ای جدید به سوی درمان سرطان بگشاید.

انواع توت ها

پیشگیری از سرطان با خوردن انواع توت ها

سیرتوین ها، آنزیم های تنظیم کننده تجلی ژن های هستند که عملکرد سلول ها را از طریق مسیر اصلی سیگنال دهی سلولی کنترل می کند .افزایش سن موجب تغییر در عملکرد سیرتوین می شود و این تغییرات در ابتلا به انواع بیماری ها نقش دارند .سیرتوین 6 آنزیم کمتر شناخته شده ای است که با متابولیسم گلوکز هم مرتبط است .در مطالعه اخیر، سیانیدین آنتوسیانین جدیدی در انواع توت ها شناسایی شده است .
« مینا رهنستو ریلا»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«جالب ترین نتایج تحقیق ما مربوط به سیانیدین است، آنتوسیانینی که به طور گسترده در بلوبری، انگور فرنگی سیاه، و لینگوبری یافت می شود .»
سیانیدین موجب افزایش میزان آنزیم SIRT 6 در سلول های سرطانی کلورکتال (راست روده) انسان شد و همچنین مشخص شد موجب کاهش تجلی ژن های سرطانی Twist 1 و GLUT 1 و بعلاوه افزایش تجلی ژن عامل توقف تومور FoXO 3 در سلول ها می شود .
یافته ها نشان می دهد آنتوسیانین ها موجب افزایش فعالیت SIRT 6 می شود که در عامل بیماری زای سرطان نقش دارند .یافته های این مطالعه می تواند نقش مهمی در تولید داروهای جدید برای تنظیم عملکرد SIRT 6 ایفاء کنند .

توت و بیماری های قلبی

فیبر محلول موجود در توت، میزان کلسترول را کاهش می دهد. یک گروه از فیتو کمیکال ها، فلاوونوئیدها هستند که نه تنها با تقویت جدار رگ های خونی، بلکه با کمک به کاهش شکل گیری لخته های خونی، خطر بیماری های قلبی را کاهش می دهند. فلاوونوئیدها در انواع توت، مرکبات ، کلم بروکلی ، پیاز ، کرفس ، سیب،گلابی ، انگور و زیتون یافت می شوند .

انواع توت ها

خواص انواع توت ها را بشناسید

تقویت کلیه ها

در طب چینی این عقیده وجود دارد که توت سفید موجب تقویت عملکرد کلیه ها می شود .

پاک کننده ی کبد

یکی دیگر از باورهای موجود در طب چینی این است که توت سفید به طور موثری می تواند کبد را پاک و تمیز کند .

درمان یبوست

در ترکیه، درمانی برای رفع یبوست وجود دارد که آن خوردن توت سفید به همراه یک لیوان آب آن هم با معده ی خالی است .

درمان کم خونی

به دلیل وجود آهن زیاد در توت ها، این میوه های خوش مزه برای درمان کم خونی فقر آهن نیز کاربرد دارند .

با خواص ضد سرطانی انواع توت ها آشنا شوید

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر ، تبیان / ف
وبگردی