بچه های ژاپنی
نتایج یک مطالعه نشان داده است که بچه های ژاپنی از طولانی ترین زندگی و سلامت ترین زندگی بهره می برند که دلیل آن شیوه زندگی و الگوهای غذایی آنهاست.

چرا بچه های ژاپنی زندگی سالم تری را دارند

وقتی که حرف از یک زندگی طولانی و سالم می آید، بیایید از بهترین ها یاد بگیریم، نه؟ به جرات یکی از بهترین ها اکثر اوقات و بیشتر موارد ژاپنی ها هستند . همه ما می خواهیم فرزندان سالم و شاد داشته باشیم ، آیا می دانید راز سالم ماندن فرزندان ژاپنی در چه چیزی است؟

راز سالم بودن فرزندان ژاپنی در چیست

همه ما می خواهیم فرزندانمان سالم و شاد باشند، اما غذاها - چیزی که باید نسل آینده را تغذیه کند، تبدیل به یک میدان جنگ برای بسیاری از خانواده ها شده و منبع سردرگمی و اختلافات زیادی در رسانه هاست.

با توجه به نتایج یک مطالعه بزرگ که در سازمان بهداشت جهانی انجام و در لنست منتشر شده، اگر شما امروز در ژاپن متولد شده بودید، انتظار می رود که از طولانی ترین زندگی و سلامت ترین زندگی لذت ببرید، که این به دلیل شیوه زندگی و الگوهای غذایی آنهاست.
چاقی و دیابت در دوران کودکی در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است، ولی سطح چاقی کودکان ژاپنی از لحاظ تاریخی بسیار پایین تر بوده و در سال های اخیر عملا کاهش یافته است.راز آن چیست؟ به عنوان والدین، به دانستن دلیلش نیاز داریم.

چرا کودکان ژاپنی سالم ترین کودکان دنیا هستند

براساس تحقیق و مصاحبه ها با متخصصان جهان، پزشکان و متخصصان تغذیه، این درس را به هفت مرحله عملی تقسیم کرده اند تا همه والدین بتوانند برای حفظ سلامت فرزندان خود اقدام کنند. لذت خوردن غذا در خانواده ژاپنی یک فرهنگ و استایل خود را دارد ،زیرا حاوی مواد مغذی با کیفیت بالا هستند هنگامی که شما مواد خوب نسبت به نیازش را به بدن خود میرسانید، طبیعی است که میل شما برای اسنک های غیر مفید بسیار کمتر میشود.
اما شما مجبور نیستید فقط از جلبک دریایی، سوشی و توفو استفاده کنید تا تغذیه سالم برای کودک خود داشته باشید- فقط کافی است عادت های غذایی خانواده خود را در مسیر سالم تر قرار دهید.بیشتر از غذاهای گیاهی مانند میوه ها، سبزیجات، لوبیا، دانه های کامل و چربی های سالم مانند ماهی های غنی از امگا 3 استفاده کنید و از غذاهایی که حاوی نمک و شکر هستند ، کمتر استفاده کنید.
این الگوی غذایی دارای نسبت کمتری از کالری هستند، و دارای مواد مغذی بالا است و به پایین آوردن کالری کمک میکنند و درصد کمی کالری در هر لقمه غذایی را دارند.اینکار به کاهش خطر ابتلا به چاقی و بیماری ها، کمک میکند، و احتمال زندگی طولانی و سالم را به حداکثر می رساند.
بچه های ژاپنی
یک راز:غذای معمول ژاپنی ها برنج است، خیلی بیشتر از نان یا ماکارونی. مزیت برنج ژاپنی، اصولا قهوه ای رنگ بودن است، و یا برنج بسیار خوشمزه هایگا، این است که هنگامی که پخته می شود، نرم و فوق العاده می شود، غنی از آب و دارای کالری بسیار کمتری نسبت به نان است.
همه چیزهایی که برنج دارد در آن یافت میشود ، حتی ممکن است سالم تر هم باشد و دارای کالری نیز است.برای شروع، مواد مغذی در وعده های غذایی فرزندتان را چک کنید.
 
جشن غذا خوردن- همراه با محدودیت
فرزندتان را تشویق کنید که از غذاهای مناسبتی و شیرینی لذت ببرند-اما در مقادیر و دفعات مناسب، که این مناسبت ها در ژاپن بسیار کمتر از غرب است.متخصص تغذیه Tomomi Takahashi از مدرسه Kaji Sakura Nursery، مشاوره خوبی برای همه والدین دارد.
او میگوید:" لازم نیست که شما به سختی تلاش کنید، رفتاری آرام داشته باشید، تا کودکتان بتواند آرامش داشته باشد و غذایش را راحت بخورد. به فرزند خود نشان دهید که از غذایتان لذت میبرید و مزه غذا عالی است.
کودکان ژاپنی
او بر اهمیت زیادی به غذا خوردن دسته جمعی تاکید می کند. او میگوید، حتی زمانی که سرتان شلوغ است، زمان خاصی برای غذا خوردن تعیین کنید تا بتوانید حداقل یک بار در روز با کودک خود بشینید و بخورید. اضافه میکند:غذاها را با عشق تهیه کنید، این غذا در قلب کودکتان مینشیند و حسش را برمی انگیزد.
" تحقیقات نشان می دهند که والدین باید عادات غذا خوردن کودکان خود را روشن و کنترل کنند، غذاهایی که تنش و فشار ایجاد میکنند را قطع، و از غذا خوردن دسته جمعی خانوادگی لذت ببرند.
 
کودکتان را تشویق کنید برای تجربه و کشف مزه های جدید
غذاهای مورد علاقه و غیر مورد علاقه کودکان در طول زمان تغییر می کنند و والدین می توانند به راحتی آنها را به سمت الگوهای سالمتر هدایت کنند و به راحتی آنها را با گزینه های متنوع تر با گفتن یک مثال، هدایت کنند. پیش از این، در نمونه برداری ای ازکودکانی که تجربه غذاهای سالمتری داشتند، معلوم شد رژیم غذایی سالم از طریق رژیم دوران کودکی افراد بوجود می اید.
تکرار فرصت های مکرر برای یک کودک که بتواند غذاهای جدید را امتحان کندباعث سعی بیشترش، بیشتر خوردن و بیشتر دوست داشتن شد. این بینش میتواند شما برای شما الهام بخش باشد تا فرزندانتان را با طعم های جدیدی مرتب آشنا کنید، زیرا طعم و مزه دهانشان مرتب گسترش می یابد, بیشتر شود و مدام تا زمان بزرگسالی تغییر کند.
کودکان ژاپنی
 
نوزادان ممکن است فقط با یک بار قرار گرفتن در معرض یک غذای جدیدبه سرعت حس غذا خوردن و ذاعقه شان برای آن افزایش یابد و دوستش بدارند، و کودکان بالای 2 سال ممکن است به طور قابل ملاحضه ای به تعداد بیشتری در معرض غذای جدید قرار بگیرند-حدود 20 بار.پس خیلی زود رها نکنید.
همچنان بدون فشاری به کودکان غذاهای جدیدی را تهیه و پیشنهاد بدهید، حتی تکه های کوچکی به عوان "تستر"، بدون فشار دادند. همانطور که اغلب مادربزرگان مثل مادربزرگ من Tsune میگویند، یکحکمت عامیانه ژاپنی قدیمی را به یاد می آورند، " غذای جدید، زندگی آنها را طولانی تر می کند." پر اینجا 15 اسنک و میان وعده داریم که کودکان و والدین از خوردنش لذت میبرند.
 
بشقاب و وعده غذایی خود را قسمتی از سبک ژاپنی متعادل کنید
در حال حاضر اکثر ما می دانیم که میانگین سایز غذا در رستوران ها در طول 20 سال گذشته تا امروزه، بسیار بزرگ شده اند و کاری میکنند که تقریبا خیلی بیشتر از حد غذا میخوریم. چگونه می توان مقادیر غذا را کنترل کرد؟ به سادگی می توانید بشقاب بزرگتان را بشکانید (یا آنها را در بالاترین قفسه قرار دهید) و در وعده های غذایی را بر روی بشقاب های بگذارید، مثل بشقاب کوچک سالاد، بشقاب نان، به جای بشقاب های قبلیتان -بشقاب هایی به بزرگی 4تا6 اینچو کاسه های 3 اینچی که حاوی 100 تا 200 میل آب میشد,(یا سه چهارم لیوان).
ایده استفاده از بشقاب های کوچک، در سازمان های تحقیقاتی به دست آموده و بوجود آمده. دکتر Jennider Orlet Fisher مدیر دانشگاه چTemple، دریافتند که کودکان در صورتی که با وسایل خودشان باشند و بازی کنند،تمایلی به وعده غذایی زیادی ندارند. او احساس می کند که دادن بشقاب کوچک به کودکان و اجازه دادن به آنها برای اینکه خودشان غذایشان را برداند و بخورنپ میتواند در حفظ اندازه و اشتهای آنها مفید باشد. درس هایی از ژاپن:غذا را بر روی بشقاب کوچک تر سرو کنید، اما در مورد میوه ها و سبزی ها بخیل نباشید!
بچه های ژاپنی
بگذارید کودکتان بدود و بپرد 
سخت است که بچه ها را از بازی های ویدئویی و سایر وسوسه های تکنولوژی بیرون بکشید، ولی واقعا به طور متوسط نیاز به حداقل 60 دقیقه فعالیت های بدنی در هر روز دارند.کلید و راه حل آنجاست که آن را یک سرگرمی در نظر بگیرید! سعی کنید به مدرسه قدم بزنید تا برسید یا زمان خود را برای بازی در زمین بازی بگذارید.
محققان دریافته اند که ژاپن در مقایسه با سایر کشورهای مشابه دارای نرخ بسیار بالای (98.3 درصد) برای کودکانی است که پیاده یا با دوچرخه سواری به مدرسه می روند، که به وضوح با سطح پایین چاقی در دوران کودکی ارتباط دارد.
سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که سطح مناسب فعالیت بدنی برای کودکان 5 تا 17 ساله باعث ایجاد سلامت استخوان ها، عضلات و مفاصل میگردد، و همچنین کمک به سلامت سیستم قلبی عروقی، هماهنگی و کنترل حرکات، بهبود علائم اضطراب و افسردگی، و ارائه فرصت هایی برای بیان خود، تعامل اجتماعی و یکپارچگی کودک است. واقعیت این است که کودکان بازی کردن را دوست داند. طبیعی است که اگر فرصتی به او داده شود، انواع راه ها و مدل های بازی را پیدا خواهند کرد. کودک خود را به بیرون برای بازی در محیط های امن ببرید.
حقیقتی در این باره که محققان کاملا آن را روشن ساختند:بچه ها از لحاظ زیستی برای حرکت، دویدن، و پریدن ساخته شده اند، و هنگامی که آنها انجام می دهند، در مدرسه بهتر عملکرد بهتری دارند، شادتراند و تمرکز بیشتری دارند. و مزایای سلامتی این شیوه زندگی ممکن است به فرزندان ما طولانی ترین و سالم تریین زندگی ممکن را ببخشد.
بچه های ژاپنی
پرورش سبک زندگی یک خانواده محکم
بوجود آوردن یک محیط خانگی بسته، که از غذاهای سالم و این شیوه زندگی پشتیبانی می کند. به طور منظم غذا را خانوادگی با هم بخورید. پختن غذاهای سالم و خوشمزه را تمرین کنید و یاد بگیرید، تا غذا خوردن لذت بخش جزی از رفتار فرزندانتان باشد. طبق یک گزارش که در مجله Appetite در آگوست 2014 منتشر شد، گروهی از کودکان 6- تا 10 ساله مورد مطالعه قرلر گرفتند و ایده آوردن کودکان به آشپزخانه به عنوان مسیری برای سلامتشان، ایجاد و مورد پشتیبانی قرار گرفت.
مطالعات می گویند که مشارکت دادت کودکان در تهیه غذاهای سالم و متعادل می تواند یک راهبرد مداخله ای ارزشمند برای بهبود رژیم غذایی آنها باشد. ایده خوردن وعده های غذایی خانواده یک عمل است که بسیاری از خانواده ها در سراسر جهان، از جمله ژاپن، سخت تر و دشوارتر می شوند که به عنوان والدین کار کنند و برنامه های پس از مدرسه فرزندان نیز به طور مرتب افزایش پیدا می کنند. اما این یک هدفی است که باید برایش تلاش کرد، زیرا مزایای بالقوه سلامتی زیادی برای کودکان دارد. یک مقاله پژوهشی که در نوامبر سال2014 منتشر شد، گزارش کرد که گرما، لذت گروهی و حس بالای مثبت والدین در وعده های غذایی خانواده با کاهش خطر ابتلا به اضافه وزن و چاقی مرتبط و همراه است.
 
از رییس بودن خجالت و هراس نداشته باشید
 بعضی از والدین اختیارات خود را نسبت به فرزند خود تحمل نمی کنند، اما برای عادات غذا خوردن و نحوه انتقال شیوه زندگی، والدین ژاپنی موفق به استفاده از یک رویکرد معتبر، به جای روش استبدادی شدند. والدین معتبر و شناس که توسط دکتر روانشناسی به نام Diana Baumrind که در اوایل دهه 1960 پیشگام بودند، این یک راه آسان و موثر است برای اینکه شما رئیس فرزندانتان باشید، بدون توسل و تاکید به عباراتی مانند " همین که من گفتم"، و از این دست جملات که می تواند اعتماد کودکان را به راحتی کاهش می دهد.
با داشتن پدر و مادری معتبر، فرزندان شما انتظار پیگیری، گوش دادن به سوالات استراتژیکی در رویکرد خود را به نظم و انضباط را دارند. شما قاطع هستید، اما نه نفوذی و محدودکننده. شما یک حامی هستید، تا به یک مجازات کننده. مدل معتبر انضباطی به نوشته Baumrind، میگوید "مشخص است که با استفاده از یک کنترل سفت و سختمیتوان کاری کرد که الفاظ تهدیدی مثل "همین که من گفتم" و از این دست بین افراد خانواده نشود. برای ما به عنوان والدین این از لذت بردن در زندگیامکان وجود دارد که برای کودکانمان محیطی را بسازیم، هرچند اگر خیلی خوب نباشد، اما با این کار میتواند از مزه ها و بازی ها الهام بگبرند و باعث بالا بردن شانسشان برای لذت بردن از طولانی ترین و سالم ترین زندگی ممکن را بشود و این نوع زندگی را تجربه کنند.

 

تغذیه و مراقبت صحیح کودک به روش بچه های ژاپنی

4.128
این مطلب مفید بود ؟235
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی