حساسیت فصلی
بی حالی یکی از نشانه های طبیعی حساسیت فصلی است که گاهی علائم اولیه ام اس با آن اشتباه گرفته می شود . در هر دو صورت باید این بی حالی ریشه یابی شود تا بدانیم منشا بی حسی بدنمان از چیست.

حساسیت فصلی یا ام اس؟

افرادی که مبتلا به حساسیت فصلی هستند مدام احساس بی حالی و بی حسی بدنی دارند اما گاهی این نشانه به بیماری خطرناک ام اس نسبت داده می شود .ام اس بیماری نقص ایمنی نیست، اما یک بیماری خودایمنی است که مکانیسم های ایمنی در بروز این بیماری دخالت دارد.

 بی حالی و بی حسی

بی حالی و بی حسی حساسیت فصلی

تشابه بی حسی بدن در حساسیت فصلی و ام اس

وی با تاکید بر اینکه ام اس هیچ ربطی به حساسیت های فصلی و حتی علائم مشابهی با آن ندارد، گفت:بیماری شایع در فصل بهار آلرژی بینی است که به تب یونجه معروف است و معمولاً در بیماران به صورت عطسه، آبریزش بینی، خارش چشم، گرفتگی بینی و بی حوصلگی بروز می کند که برخی از خانواده ها از این علائم آگاهی ندارند و فرزندان خود را تنبیه می کنند.

آقامحمدی با اعلام اینکه عدم تمرکز به درس یا در حین رانندگی نیز از علائم حساسیت های بهاری است، افزود:این مورد گاهی حتی ممکن است موجب بروز تصادف در حین رانندگی شود که برخی افراد تصور می کنند دچار سرماخوردگی شده اند و نمی دانند که این بیماری آلرژی است و اگر با مراجعه به موقع به پزشک، بیماری خود را درمان کنند هیچ گونه مشکلی در فصل بهار پیدا نمی کنند.

وی درزمینه راه های درمان آلرژی یادآور شد:استفاده از اسپری بینی و برخی قرص های مخصوص به درمان این بیماری کمک می کند.

حساسیت فصلی ، تفاوت بی حالی حساسیت فصلی با ام اس

450
این مطلب مفید بود ؟4010
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از شفا آنلاین /ن
برچسب : حساسیت فصلی
وبگردی