بیشترین استفاده از موبایل در کشور
در بسیاری از کشورها موبایل و افزایش اشتراک تلفن باعث رشد اقتصادی بیشتری شده است و کشورهایی هستند که بیشترین استفاده از موبایل را دارند.

10 کشور با آمار بیشترین استفاده از موبایل

اشتراک تلفن همراه خدماتی را به مشتریان می دهد که از خدمات تلفن همراه به علاوه پیامک، ایمیل، اس ام اس ، دسترسی به اینترنت، برنامه ها، بازی ها و دیگر خدمات تلفن همراه استفاده کنند.

این سرویس ها از طریق یک حامل فرکانس رادیویی و دسترسی به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند.

چین از دسامبر 2014 با 806 میلیون اشتراک تلفن همراه در میان اپراتورهای تلفن همراه شخصی در جهان پیشتاز است و یک شرکت دولتی با سرمایه 203 میلیارد دلاری است.

بیشترین استفاده از موبایل

از موبایل در کدام کشورها بیشتر استفاده می کنند؟

روند رو به رشد اشتراک تلفن همراه

سال 2000 شاهد تاسیس اهداف توسعه هزاره سازمان ملل متحد ( ) بودیم که کاتالیزور برای انقلاب فن آوری اطلاعات بود که توسعه اجتماعی و اقتصادی در سراسر جهان به خصوص در کشورهای در حال توسعه را فعال می سازد.

با توجه به گزارش توسعه بین المللی مخابرات / ICT در سال 2015، افزایش اشتراک تلفن همراه از 738 میلیون به 7 میلیارد نفر از سال 2000 افزایش یافته است. دسترسی به اینترنت تا سال 2015 به 3.2 میلیارد نفر رسیده است. حدود 2 میلیارد از مشترکین خدمات اینترنت همراه در کشورهای در حال توسعه جهان هستند.

مالکیت تلفن همراه با کشورهای کوچک تر مانند هنگ کنگ، مالدیو به خاطر کارگران خارجی و خرید توریست برای اعضای خانواده بالا است. در شبه جزیره عربستان و بخش هایی از جنوب آسیا اشتراک تلفن همراه از مردم بسیار بیشتر است.

آمار زیر اشتراک تلفن همراه در هر 100 نفر را نشان می دهد. در این بخش از سرگرمی نمناک کشورهایی با بیش ترین اشتراک تلفن همراه در خاور میانه و جنوب شرقی آسیا وجود دارند. ماکائو رتبه یک با 323 تلفن همراه به ازای هر نفر را دارد.

آمار بیشترین استفاده از موبایل

بیشترین استفاده از موبایل در ماکائو با 323 تلفن همراه به ازای هر نفر

یک رقم شگفت انگیز به دلیل اینکه تعداد زیادی از چین تلفن های همراه خود را در ماکائو ثبت می کنند. دومین کشور از این فهرست، هنگ کنگ با 234 تلفن همراه در هر 100 نفر می باشد.کشور سوم هنگ کنگ با 218 اشتراک تلفن همراه در هر 100 نفر است. چهارم ، مالدیو با 189 اشتراک تلفن همراه در هر 100 نفر است.

همانطور که قبلا ذکر شد، محبوبیت کشور جزیره به عنوان یک نقطه توریستی مهم مستلزم نیاز به ابزارهای گسترده مخابرات است. عربستان سعودی با داشتن 180 اشتراک تلفن همراه در هر 100 نفر در جایگاه پنجم قرار دارد.

سبک زندگی لوکس شهروندان این کشور اغلب به آن ها اجازه می دهد تا بیش از یک تلفن همراه با برندهای معتبر داشته باشند. کشورهای دیگر جهان عبارتند از امارات متحده عربی، بحرین، قزاقستان، گابن و سورینام.

آمار استفاده از موبایل

بیشترین استفاده از تلفن همراه در کدام کشورهاست؟

ارزش تلفن همراه

طبق گزارش بدست آمده توسط موسسه تحقیقات اقتصادی، تلفن همراه، و افزایش اشتراک تلفن موجب رشد اقتصادی بیشتری در بسیاری از کشورها شده است. پیشرفت در برابری جنسیتی، آموزش و مشارکت سیاسی بیشتر نتیجه قابل توجهی از این راحتی مدرن بوده است.

همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه تکنولوژی های تلفن همراه در برخی کشورها افزایش پیدا کرده است. کشورهای در حال توسعه به خصوص از این نوآوری مدرن که در آن شکل اصلی ارتباط است ، سود برده اند.

در بسیاری از کشورهای ضعیف از نظر اقتصادی، جایی که اخبار اغلب با سرعت کم انتشار پیدا می کند، دسترسی به تلفن همراه و ارتباط تنها راه ارتباط دادن اطلاعات درباره فجایع و بلایای طبیعی،بلکه نجات مردم و اموال است.

ارزش تلفن همراه

رشد اقتصادی کشورها با استفاده بیشتر از موبایل

10 کشور با بالاترین اشتراک تلفن همراه

رتبهنام کشوراشتراک تلفن همراه برای هر 100 نفر
1ماکائو323
2هنگ کنگ234
3کویت218
4مالدیو189
5عربستان سعودی180
6امارات متحده عربی عربی178
7بحرین173
8قزاقستان172
9گابون171
10سورینام171

 

10 کشور با بیشترین آمار استفاده از موبایل و تلفن همراه

415
این مطلب مفید بود ؟123
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی