تسهیلات قرض الحسنه

سقف دوره بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه 60 ماهه شد

تاریخ انتشار : 24 بهمن 1400کد مطلب : 37076زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر افزایش سقف دوره بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه ضروری از 36 ماه به 60 ماه موافت کرد.

«مصطفی قمری وفا» امروز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت:جلسات فشرده در بانک مرکزی برای تهیه و ابلاغ سریع‌تر بسته‌ای از تسهیلات خرد با تضامین سهل‌تر به بانک‌ها متناسب با نظام اعتبار سنجی ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن از نهم بهمن ماه 1400 توسط وزارت اقتصاد به شبکه بانکی ابلاغ شده است تا روش اعطای وام به آحاد جامعه تسهیل شود.

براساس این ابلاغیه شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران اجرایی دولتی همچون وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی و شرکت‌های معتبر بخش خصوصی، کارکنان سایر شرکت‌های بخش خصوصی، همچنین کارکنان سایر شرکت‌های بخش خصوصی مشمول این طرح می‌شوند.

همچنین بانک‌های ملت، تجارت، صادرات، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانک، رفاه کارگران، توسعه تعاون و بانک قرض الحسنه مهر ایران از جمله بانک‌هایی هستند که بخشنامه تسهیلات آسان به آنها ابلاغ شده است. افرادی که حقوقشان به شعب این بانک‌ها در سراسر کشور واریز می‌شود می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

براساس اعلام بانک‌ مرکزی تا پایان امسال بسته تسهیلات خرد با تضامین سهل‌تر تهیه و به شبکه بانکی ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/م

سقف دوره بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه 60 ماهه شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : سیستم بانکی
وبگردی