تغییر حال بد

تغییر حال بد به خوب در 15 دقیقه

کد مطلب : 43880زمان مطالعه : 2 دقیقه
این روزها همه به دنبال یافتن راه حل های مختلف برای داشتن آرامش روان هستند درحالی که با انجام چند راهکار ساده میتوانند به داشتن حال خوب در زندگی برسند.

10 راه حل ساده برای تغییر حال بدتان به حال خوب

زندگی پرمشغله است و فراموش کردن کارها بسیار آسان . وقتی که بیشتر زمان صرف کار کردن و رسیدگی به امور خانواده می شود، بیشتر مردم دوست دارند روزشان دست نخورده باشد و فقط با آرامش کارهایی را که می خواهند انجام دهند. در دنیایی که هر کسی درگیر این شلوغی ها می شود می توان راهی برای ایجاد حس خوب پیدا کرد، در ادامه این بخش از سبک زندگی نمناک به روش هایی برای بهتر شدن حال بد خواهیم پرداخت.

دوش بگیرید

دوش گرفتن در مدت زمان 15 دقیقه و قرار گرفتن زیر آب ولرم و پاک شدن سینوس ها و ریه ها و انرژی گرفتن برای یک حس بهتر یک پیشنهاد ساده است.

چند حرکت کششی انجام دهید

انجام حرکات کششی بخصوص کششی های فوق العاده یوگا، هر روز قدرت کشش را بیشتر میکند بسیاری از تنش ها را از بین می برد. حرکات کششی به جریان خون کمک می کند از این رو حالتان بهتر می شود.

حرکات کششی

چرت بزنید

چرت کوتاهی بزنید و به سادگی چشم ها را ببندید و دقایقی در آرامش عمیقی فرو بروید.

خوراکی و نوشیدنی های طبیعی میل کنید

استفاده از نوشیدنی های مورد علاقه و بعضی از غذاهای خوشمزه به شما لذت کوچکی می دهد و همین لذت های کوچک میتواند گاهی حال بد شما را به سادهترین شکل ممکن خوب کند.

آبمیوه طبیعی

زیر نور آفتاب ملایم قدم بزنید

کمبود تابش نور خورشید باعث کمبود ویتامین d و افسردگی می شود، به خصوص در زمستان روی خلق و خو تأثیر منفی می گذارد. اگر شما تمام طول روز را زیر نور مصنوعی باشید، سطح انرژی خود را پایین آورده و به خلق و خوی خود آسیب زده اید.

بازی های ساده انجام دهید

میتوانید روزانه چند دقیقه برای سرگرمی و بازی از وسایل بازی ساده ای که در دسترس دارید استفاده کنید. گاهی برای انجام یک بازی هیچ وسیله ای نیاز نیست و با یک قلم و کاغذ میتوانید به یاد دوران کودکی بازی های ساده ای همچون اسم فامیل و .. را تجربه کنید.

به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید

موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید و با هر ثانیه ی آن به یاد روزهای خوش گذشته بروید. موسیقی تاثیر فوق العاده ای روی خلق و خو و آرامش روان دارد.

موسیقی گوش دادن

به یک دوست قدیمی تلفن کنید

تلفن کردن یا دیدن دوست صمیمی و صحبت کردن در مورد اتفاق های اخیر یا چیزهایی که در ذهنتان است، روحیه ی شما را بالا می برد. پس بدون معطلی دست بکار شده و با یکی از دوستان خوب قدیمی خود تماس گرفته و خاطرات خوش گذشته را زنده کنید.

در هوای آزاد قدم بزنید

داشتن پیاده روی های کوتاه به جریان خون کمک می کند و یکی از ساده ترین فواید قدم زدن های ساده در هوای آزاد، خوب شدن حال شماست.

قدم زدن

تکنولوژی را کنار بگذارید

گذراندن وقت در فضای مجازی و بارگذاری اطلاعات و ... مشکل مشترک جهان مدرن است، بنابراین تبلت و تلفن و لپ تاپ و... را فقط برای چند دقیقه کنار بگذارید و از جهان واقعی در کمال آرامش و سادگی لذت ببرید.

تغییر حال بد به خوب در 15 دقیقه

3.9336
این مطلب مفید بود ؟26373
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی