یخ چای
یخ چای یا آیس تی یکی از نوشیدنی هایی است که در تابستان بسیار مورد علاقه بوده و طرفداران زیادی دارد.

تفاوت چای و یخ چای چیست

چای سرد یا چای یخ یا یخ چای (به انگلیسی :Iced tea ) نوشیدنی است که در بسیاری از کشورهای شرق آسیا نوع سنتی آن متداول است و در اغلب کشورها نوع بسته بندی شده آن عرضه می شود. این نوشیدنی از آن دسته نوشیدنی های مناسب آب و هوای گرم است.

یخ چای

یخ چای

آیا می دانید که برگ چای دارای آنتی اکسیدان های فراوانی است و همین آنتی اکسیدان ها می توانند با عامل مخرب سلول های بدن، یعنی رادیکال های آزاد به سادگی مبارزه کنند و از پس آنها برآیند؟ در طی سال های اخیر، محصول جدیدی به نام «یخ چای» هم وارد بازار صنایع غذایی شده است که خیلی ها نمی دانند آیا می توان خواص آن را با چای سیاه برابر دانست یا نه؟
آنتی اکسیدان های موجود در یک بطری یخ چای حاضری، به مراتب کمتر از آنتی اکسیدان های موجود در یک لیوان چای دم کرده و تازه خانگی است. در صورتی که 50 درصد از یخ چای ها را چای تازه و 50 درصدشان را آب تشکیل داده باشد، آن وقت می توان ادعا کرد که میزان آنتی اکسیدان های آن با چای داغ و تازه، برابری می کند اما حجم زیادی از یخ چای های حاضری را آب تشکیل می دهد.

به هر حال یخ چای نوعی محصول صنعتی تازه وارد به بازار است که نظر وجود کافئین و آنتی اکسیدان نمی تواند با چای تازه رقابت کند.
البته مصرف این نوشیدنی خنک به نوشیدنی های حاوی شکر فراوان و نگهدارنده های مختلف، برتری دارد اما هیچگاه نمی تواند از نظر خاصیت، جای چای تازه و دم کرده را بگیرد.

یخ چای یا چای دم کرده ،کدام مفیدتر است؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامانه -/ ر
برچسب : خواص چای
وبگردی