تميز كردن ديوار رنگ روغن
روش هایی عالی و کاربردی را به شما معرفی میکنیم که برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنی عالی است و تمام لکه ها را از روی دیوار پاک میکند.

روش های عالی برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنی

تمیز کردن دیوارهای رنگ شده باید بخشی از روتین کاری شما باشد. این دیوارهای رنگ شده با تمیز بودن می توانند ظاهری کاملاً نو داشته باشند و در نتیجه باید از متد های ساده برای تمیز کردن منظم آن ها استفاده کنید.

معمولا افراد به طور منظم کف خانه ، مبلمان و لوازم را تمیز می کنند اما کمتر پیش می آید که به تمیز کردن دیوارها بپردازند زیرا فکر می کنند که باید کمتر دیوارها را لمس کنند اما دیوارها مانند کف زمین می باشند و هر از چند گاهی نیاز به تمیز کردن دارند. البته که انواع رنگ های دیوار با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل در این قسمت از نمناک در مورد تمیز کردن دیوار با رنگ روغنی توضیح خواهیم داد.

چگونه از کثیف شدن دیوار ها جلوگیری کنیم؟

باید از رنگ هایی روی دیوار استفاده کنید تا لکه ها و گرد و غبار کم تر روی آن ها بنشینند و همچنین باید دیوارها را چند وقت یکبار لایه برداری یا اسکراب کنید. دیوارهای رنگ روغن را با براش های مخصوص یا جاروبرقی غبارروبی کنید ، همچنین می توانید برای از بین بردن گرد و خاک از یک دستمال و یا طی های بلند مخصوص دیوار، استفاده کنید. جارو شارژی ها نیز برای از بین بردن گرد و غبار دیوار مناسب می باشند. هر گونه جای انگشت یا ردی از لک روی دیوار را به سرعت پاک کنید و برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنی از آب زیاد استفاده نکنید.

تمیز کردن دیوار

تمیز کردن انواع دیوار ها

اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید ، این است که شستشوی دیوار را کنار بگذارید. فرقی ندارد که دیوار شما براق یا معمولی است. در هر صورت باید آن را اسکراب کنید. اگر فقط برای از بین بردن لکه ها قصد تمیز کردن دیوار را دارید ، نباید از مواد شیمیایی سخت یا پاک کننده های چربی بسیار قوی استفاده کنید. فقط کافی است که با یک اسفنج معمولی خیس شده روی دیوار ها بکشید و بیش از حد دیوار را لایه برداری نکنید.

برای براق کردن چنین دیوارهایی نیز باید از پاک کننده های چربی معمولی روی قسمت های براق بکشید. همچنین مواظب باشید که جای خط و خش روی این قسمت ها باقی نگذارید که به شدت خودش را نشان می دهد. همیشه از اسفنج های نرم برای تمیز کردن این گونه دیوارها استفاده کنید.

چگونه دیوار با رنگ پلاستیکی را تمیز کنیم؟

بهترین راه برای شستن چربی دیوارها این است که از آب گرم با پاک کننده معمولی استفاده کنید. اسفنجی تمیز را در آب قرار دهید و سپس کمی آن را بچرخانید تا آب اضافی آن گرفته شود ؛ سپس به آرامی آن را روی دیوار بکشید. بیشتر روی قسمت هایی تمرکز کنید که جای دست یا اثر انگشت آنها بیشتر است. سپس اسفنج تمیز دوم را داخل آب تمیز کنید و دوباره روی دیوار بکشید.

مراقب باشید که به قسمت های الکترونیکی آب وارد نشود و همچنین می توانید جریان برق را برای امنیت بیشتر قطع کنید. برای لکه هایی مثل اثر انگشت یا جوهر می توانید از خمیر جوش شیرین و آب استفاده کنید. سرکه سفید همراه با آب نیز می تواند موثر واقع شود اما لکه های بیش از حد عمیق را از بین نمی برد و همچنین می توانید یک پد را آغشته به الکل کرده و به دیوار بزنید.

مواد شوینده

چگونه دیوار رنگ روغن را تمیز کنیم ؟

برای دیوار رنگ روغن نیز باید از محلول های شوینده یکسان با دیوارهای رنگ پلاستیک استفاده کنید. همچنین می توانید کمی سرکه سفید را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید که اسفنج کمی مرطوب شود. همچنین بهتر است که از قبل گرد و غبار روی دیوار را از بین ببرید تا تمیز کردن شما عمیق تر باشد. مقدار کمی براکس نیز به آب اضافه کنید.

برای یک تمیز کردن اساسی به چیزی بیشتر از آب نیاز دارید. البته مقصود ما بیشتر دیوارهای رنگ روغنی است. می توانید از رسپی عنوان شده در این بخش از نمناک برای این دیوارها استفاده کنید:

یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس یک چهارم قاشق چای خوری سرکه سفید به آن اضافه کرده و اجازه دهید که این محلول به مدت 10 دقیقه روی قسمت لکه دیوار باقی بماند.

روش دیگر

یک سطل آب گرم را با دقت با نصف پیمانه بوراکس (Borax) و نصف قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی به همراه یک قاشق غذاخوری آمونیاک ترکیب کنید تا محلول تمیز کردن لکه از دیوارهای رنگ روغنی آماده شود.

نکته ی مهم :حین استفاده از محلول حتماً دستکش بپوشید.

نکته مهم

اگر قبل از تمیز کردن دیوار، آن را گرد و غبار روبی نکنید و از آب استفاده کنید ، غبار و گرد و خاک موجود روی دیوار با آب کشیده می شود و باعث ایجاد لک روی دیواره می گردد.

تمیز کردن دیوار رنگ روغنی

راهکارهای مناسب برای از بین بردن اثر انگشت روی دیوارهای رنگ روغن

اول از همه باید راهکارهای بالا را در پیش بگیرید اما اگر اثر انگشت هنوز عمیق بود، به راحتی از بین نمی رود. بهتر است آب را با جوش شیرین و کمی آمونیاک و همچنین سرکه ترکیب کنید و کل ترکیب مواد را به قسمت لکه ها بزنید.

از بین بردن لکه های روغنی

از بین بردن لکه های چربی و روغن روی دیوار اصلا کار راحتی نیست اما غیر ممکن هم نمی باشد. کافی است از محلول هایی مثل سرکه و محلول های شیمیایی مخصوص پاک کنندگی دیوار استفاده کنید.

از بین بردن لکه های بخار آب

برای از بین بردن لکه های آب یا بخار آب یک قاشق چای خوری آمونیاک را همراه با یک چهارم فنجان سرکه و یک چهارم فنجان براکس و یک گالن آب ترکیب کنید و سپس به مقدار کمی آن را در محل مورد نظر امتحان کنید. اگر موثر واقع شد، آن را به کل قسمت های لکه دار بزنید.

از بین بردن لکه ماژیک

برای از بین بردن لکه ماژیک روی دیوار باید از دستمال مرطوب شده با آب معمولی یا دیگر مایع های شوینده استفاده کنید. اگر این روش موثر واقع نشد ، بهتر است که از پاک کننده های جادویی مخصوص دیوار استفاده کنید. بعد از استفاده از تمامی روش های بالا و از بین بردن انواع لکه ها یک بار دیگر کل دیوار را با آب خالی تمیز کنید.

محلول عالی برای تمیز کردن دیوارهای رنگ روغنی و پلاستیکی

2.3193
این مطلب مفید بود ؟87106
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی