سالار عقیلی

جزئیات حذف “سالار عقیلی” از جشنواره موسیقی فجر 94

تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394کد مطلب : 25976زمان مطالعه : 3 دقیقه
سالار عقیلی از گروه موسیقی وزیری که قرار بود برای جشنواره موسیقی فجر 94 روی صحنه برود حذف شد. در حالیکه سخنگوی وزارت ارشاد این خبر را تکذیب کرده بود دبیر جشنواره موسیقی فجر لغو اجرای “سالار عقیلی” را در این جشنواره تایید کرد.

سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر کنار رفت

در حالی سالار عقیلی برای اجرای کنسرتش در لندن به سر میبرد ، کیوان ساکت سرپرست گروه موسیقی وزیری از جایگزینی خواننده دیگری به جای سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر خبر داد.

طبق اعلام قبلی ستاد برگزاری سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر، قرار بود تا گروه موسیقی «وزیری» به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی سالار عقیلی در تاریخ 23 بهمن ماه روی صحنه برود اما سالار عقیلی خواننده این گروه در این اجرا غائب خواهد بود و کیوان ساکت از خواننده ای دیگر استفاده می کند.

 
سالار عقیلی

سالار عقیلی از جشنواره موسیقی حذف شد

نام سالار عقیلی در حالی از جدول اجراهای جشنواره سی و یکم موسیقی فجر حذف شده است که این خواننده ماه گذشته در نشست خبری گروه های حاضر در جشنواره حضور یافته، و بیان کرده بود:«وقتی دیدم تفکری پشت این دوره جشنواره است احساس کردم که جشنواره سی و یکم افتراقاتی با دوره های پیشینش دارد. احساس می کنم که جشنواره موسیقی فجر امسال حرفی برای گفتن داشته باشد.»
تا لحظه درج این خبر هنوز خواننده جایگزین سالار عقیلی در اجرای گروه «وزیری» مشخص نشده است.

واکنش ارشاد به حضور سالار عقیلی در من و تو

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سالار عقیلی را خواننده سنتی و از جمله هنرمندان محبوب کشورمان عنوان کرد و گفت:حضور این خواننده در شبکه ماهواره ای ضدانقلاب باعث شگفتی و تعجب همگان شده و قابل دفاع و توجیه نیست. 
 حسین نوش آبادی در بیست و سومین نشست رسانه ای خود که هم اکنون در دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در حال برگزاری است در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره واکنش و موضع وزارت ارشاد در خصوص حضور سالار عقیلی در یک شبکه ماهواره ای گفت:ابعاد این اتفاق در حال بررسی است و یقین داریم این موضوع قابل توجیه و دفاع نیست. 
به گفته وی پس از بازگشت آقای عقیلی توضیحات لازم از علت حضور وی گرفته می شود و گزارش تهیه و پس از تصمیم گیری های لازم ، نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد. 
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:توصیه ما به هنرمندان این است که از جایگاه و منزلت خود صیانت کرده و مراقب شان خود باشند. 
به گفته نوش آبادی شان هنرمندان در گرو وفاداری به کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

دبیر جشنواره موسیقی فجر لغو اجرای سالار عقیلی را تایید کرد

حمیدرضا نوربخش در حاشیه نشست رسانه ای مدیران سامانه های فروش بلیت جشنواره موسیقی فجر که ظهر امروز دوشنبه 5 بهمن ماه برگزار شد، گفت:تصمیم کمیته نظارت این دوره از جشنواره این است که سالار عقیلی در جشنواره اجرایی نداشته باشد.
 
وی افزود:ما امسال در ستاد برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر کمیته های مختلفی را طراحی کردیم که کارهای هماهنگی جشنواره را انجام می دهند. یکی از این کمیته ها، کمیته نظارت جشنواره است که با هماهنگی که با مراجع ذیصلاح نسبت به صدور مجوزها و استعلام ها و نظارت قبل و بعد از اجرا اقدامات لازم را انجام می دهد و بر اساس استعلام ها گروه ها در جدول جشنواره قرار می گیرد.
مدیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر تاکید کرد:برنامه آقای عقیلی هم در همین چارچوب بود و از زمانی که حضور ایشان در یکی از شبکه های ماهواره ای مساله ساز شد این موضوع در دستور کار کمیته نظارت قرار گرفت و به این جمع بندی رسیدیم که ایشان در جدول حضور نداشته باشد.

جزئیات حذف سالار عقیلی از جشنواره موسیقی فجر 94

2.421
این مطلب مفید بود ؟1011
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
وبگردی