حقایق جالب در مورد زنان
اغلب افراد از رازهای زنان آگاهی کامل را ندارند و بسیاری از حقایق را در رابطه با آن ها نمی دانند، در حالی که حقایق بسیار جالبی در مورد زنان وجود دارد.

27 مورد از حقایق جالب و شگفت انگیز درمورد زنان

انسان ها پر از رمز و رازند، رازهایی که در طول سالیان دراز افراد به آنها پی برده اند. برخی از این موارد در واقع حقایقی هستند جالب که شاید هرکسی از آنها مطلع نباشد؛ ادامه این بخش از سرگرمی نمناک به حقایق و آنچه درباره زنان نمی دانید اختصاص دارد.

1. هر چه مادر نزدیکتر به خط استوا زندگی کند احتمال اینکه فرزند دختر باشد بالا میرود و بالعکس آن نیز درمورد فرزند پسر صدق میکند.

2. به علت تولید بالای استروژن در دوران بلوغ، مغز دختران به طور کلی دو سال قبل از پسران بالغ می شود.

رازهای زنان

3. زنان ابتدا پاشنه بلند را در سال 1600 به دنبال تقلید از مردان می پوشیدند. برای مردان کفش پاشنه بلند نشان از مردانگی و وضع اجتماعی آن ها میبود.

4. در هند و نپال زنان بیوه را پس از مرگ همسرانشان میسوزاندند، این عمل نشان دهنده عشقی عمیق و بنظر داوطلبانه میآمد اما در واقع آن ها را گاها با دارو و یا اجبار، مجبور به، در آتش انداختن خود می کردند.

5. اولین زنی که گلف بازی کرد مری، ملکه اسکاتلند بود که چند روز پس از مرگ همسرش برای بازی با گلف رفت.

6. اولین پزشک زن شناخته شده در حدود سال 2700 سال پیش از میلاد در مصر باستان بود.

7. تحقیقات نشان می دهد که زن ها کارهای مربوط به آینده را بهتر به خاطر می سپارند به این دلیل که حافظه ی آنها تعلیم دیده و تمرین کرده است، چرا که زنها کارهای زیادی برای انجام دادن دارند و مجبورند اطلاعات زیادی را به خاطر بسپارند.

حافظه زنان

8. در سال 1924 زنان تنها میتوانستند در بخش اسکی روی یخ شرکت کنند.

9. زن ها حس بویایی فوق العاده ای دارند و می توانند زنها قادرند فرومون های مردانه را در میان جمعیت استشمام کنند و حتی میزان قدرت ایمنی مرد را شناسایی کنند. به دلیل همین حس بویایی بوی بدن شوهر می تواند زن را آرام کند.

10. زنان از دوران نوزادی عموما علاقه به حالت های چهره، تن های احساسی در صدا و نشانه های غیر کلامی نسبت به مردان هستند.

11. در جامعه یماتریالیستی آفریقای جنوبی مردان دارای حجاب و زنان نیستند.

12. زنان بیشتر از مردان صحبت می کنند، یک مطالعه اخیر نشان می دهد که زنان به طور متوسط 13،000 کلمه در روز بیش از مردان می گویند.

حقیقت در مورد زنان

13. دو رتبه ی بالاترین ضریب هوشی متعلق به زنان است.

14. در یونان، ژاپن و مصر باستان زنان از برگ نرم شده ی پاپیروس برای جذب خونریزی دوران قاعدگی استفاده میکردند.

15. در لایحه ی 1770 در پارلمان بریتانیا پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه هر زنی که آرایش میکند باید به خاطر جادوگری که انجام داده مجازات شود.

16. تخمین زده میشود که 6 تا 10 در صد از زنان زندانی باردار هستند و در ایالات متحده سالانه بیش از 1400 تولد در زندان اتفاق میافتد.

17. زنها زمان بیشتری برای عاشق شدن نیاز دارند و آهسته تر از مردها عاشق می شوند. فقط 15 درصد از خانم ها در قرارهای اول تا چهارم عاشق می شوند اما بیش از 25 درصد از مردها تا قرار چهارم عاشق می شوند.

عاشق شدن زنان

18. تهوع ها و سر دردهای بارداری مکانیسم دفاعی هستند برای حفاظت از جنین در برابر سموم مضر هستند پس ویار در دوران بارداری موجب رشد سالم جنین می شود و علائم ناخوشایند بارداری برای سلامت مادر مفیدند و زنان دارای این علائم بچه های سالم تری به دنیا می آورند و احتمال سقط جنین در آنها خیلی کمتر است.

19. در دهه ی 1940 در اروپا زنان محصولات را برای افزایش وزن تبلیغ میکردند و زیبایی خود را مدیون اندام چاق خود میدانستند.

20. اگرچه مغز مردان 9 درصد بزرگتر از زنان است اما هر دو به مقدار مشابه سلول های مغزی دارند سلول های مغز زنان صرفا چگالی بیشتری دارند.

21. لوازم آرایشی زنان در روم باستان از انواع مختلفی از مواد تشکیل دهنده از جمله سرب، روغن زیتون، زعفران و عرق گلادیاتور ها تهیه می شد.

22. ماری اندرسون مخترع شیشه پاک کن است، علاوه بر این زنان در طی سال ها مخترع، شیشه های غیر بازتابنده، پوشک یکبار مصرف و ورق های صنعتی در میان بسیاری از نوآوری های دیگر بوده اند.

ماری اندرسون

23. رشد فردی، تحصیلات، سفر و کار برای برخی زنان اهمیت دارد، این زنان ترجیح می دهند که فرزند نداشته باشند یا اینکه فقط یک بچه به دنیا آورند. محققان دریافتند زنانی که فرزندان بیشتری به دنیا بیاورند، تلومرهای کوتاه تری دارند. تلومر همان بخش از کروموزم است که مسئولیت محافظت از DNA را به عهده دارد.

24. تحقیقات نشان می دهد زنان و مردان، زنان قرمز پوش را بی پروا و بی ملاحظه تلقی می کنند و زنان قرمز پوش باعث حسادت زنهای دیگر می شوند و زنان دوست ندارند خانم هایی که لباس قرمز به تن دارند با همسران شان مراوده داشته باشند و آنها را خطری برای رابطه ی خود می بینند.

25. در شانزده سال گذشته یک زن تنها 7 بار قله ی اورست را فتح کرده است این یعنی بیش از هر زن دیگر بر روی زمین.

26. در جهان در هر 90 ثانیه یک زن بر اثر عوارض حاملگی یا زایمان فوت میکند.

27. در آلبانی گروهی از زنان که برنشز نامیده میشوند در روستاهای کوه همچون مردان به منظور جلوگیری از محدودیت های اجتماعی زندگی میکنند. آن ها موهایشان را میتراشند، حرکات و شیوه های مردانه انجام میدهند و نامشان را نیز تغییر میدهند. در برخی از کشورهای مدرن هر زن فقط 80 سنت از هر 1 دلاری که به مردان داده میشود را دریافت میکند.

27 راز و حقیقت شگفت انگیز و جالب در مورد زنان

4.2436
این مطلب مفید بود ؟36670
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : زنان موفق
وبگردی