حلقه ازدواج در دست چپ
از حلقه ازدواج معمولا به عنوان حلقه عشق و تعهد زوجین به یکدیگر یاد می شود که بعد از ازدواج این حلقه را به دست می کنند، اما دلیل انداختن حلقه ازدواج در دست چپ چیست؟

دلیل قرار دادن حلقه ازدواج در دست چپ

حلقه ازدواج نمادی از عشق و علاقه و تعهد زوجین به یکدیگر است که زوجین در روز ازدواج به دست یکدیگر می اندازند. نه تنها در ایران بلکه در جوامع مختلف حلقه نماد عشق و تعهد است و زن و مرد پس از ازدواج حلقه به دست می کنند. مرسوم است زوجین حلقه ازدواج را حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ بیاندازند، فلسفه انداختن حلقه ازدواج در این دست چیست. با این بخش از خانواده پلاس نمناک همراه باشید تا حقایق جالبی را درباره حلقه ازدواج بدانید.

علت انداختن حلقه

چرا مردان در گذشته حلقه به دست نمی کردند ؟

تا میانه قرن 20 بیشتر زنان بودند که حلقه در دست می کردند زیرا در گذشته زنان جزئی از املاک و دارایی های همسرشان محسوب می شدند، به همین خاطر حلقه به دست می کردند.

مصریان اولین مردمی بودند که در تاریخ، حلقه ازدواج را به کار بردند و حلقه، از نظر آنان علامت ابدیت بود و حلقه به دست می کردند تا ازدواجشان پایدار و ابدی بماند. پس از مصریان، مسیحیان شروع به دست کردن و استفاده انگشتر و حلقه در مراسم ازدواج خود کردند. در یونان باستان برای اولین بار(( ویدون )) یک حلقه را بعنوان مظهر وفاداری نسبت به شوهرش (( پسیسه )) همیشه با خود داشت.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در گذشته فقط خانم ها بودند که حلقه به دست می کردند و بعد از جنگ جهانی دوم، بسیاری از مردان به دلیل جدایی های طولانی مدت از همسران خود شروع به استفاده از حلقه به عنوان نشانه ای از تاهل خود کردند که همیشه به یاد همسران خود باشند.

حلقه ازدواج

چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ می اندازند؟

وجود رگ عشق

یونانیان قدیم حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ می انداختند زیرا عقیده داشتند از این انگشت رگ مخصوصی می گذرد و مستقیما به قلب وارد می شود. آن ها این رگ را رگ عشق نامگذاری کردند.

استفاده کمتر از دست چپ

برخی افراد معتقدند انداختن حلقه در انگشت چهارم دست چپ به این دلیل است که این انگشت را کمتر از سایر انگشتان دست خود مورد استفاده قرار می دهیم. حلقه برای این انگشت مناسب تر از سایر انگشتان دست است.

حلقه در دست چپ

عقیده چینی ها در به دست کردن حلقه به انگشت دست چپ

چینی ها دیدگاه دیگری در این باره دارند. آنها می گویند کف دست ها را روبروی هم قرار دهید. بند دوم انگشت وسط را به هم بچسبانید و نوک چهار انگشت دیگر را نیز به هم متصل کنید.

انگشت شست نماد والدین بوده و آن را جدا کنید. جدا شدن این انگشت نشانه این است که والدین تا ابد کنارمان نیستند.

بعد از اتصال دوباره انگشت شست، انگشت اشاره را که نمایانگر خواهران و برادران هستند، جدا کنید. جدا این انگشت نشان دهنده این است که خواهران و برادرانمان روزی خانواده تشکیل می دهند و ما را ترک می کنند.

بعد از اتصال دوباره انگشت اشاره، انگشت کوچک را که نشان دهنده فرزندان است جدا کنید. جدا این انگشت نشان دهنده این است که فرزندان روزی مستقل خواهند شد.

بعد از اتصال دوباره انگشت کوچک، انگشت حلقه را جدا کنید، شما نمی توانید این انگشت را جدا کنید زیرا عشق زوجین به یکدیگر سبب می شود آنها تا آخر عمر به هم متصل باشند.

حلقه ازدواج

به خاطر بچه هایتان حلقه را به انگشت بیندازید

دکتر اندرو هارل روانشناس اجتماعی از دانشگاه آلبرتای کانادا، می گوید :افرادی که حلقه ازدواجشان را به دست نمی کنند در مقایسه با کسانی که آن را همیشه به دست می کنند، فراموشکارترین والدین برای فرزندانشان می باشند.

از حلقه به شکل مار تا حلقه به شکل رینگ

در حفاریها حلقه های قدیمی که بدست آمده اشکال مختلفی دارد. روی برخی از این حلقه ها اشکالی مانند کلید، چشم نصب شده و بعضی دیگر به شکل مار هستند که انتهای سر و دمش بهم متصل می باشند. مهمترین و معمولترین نوع حلقه ای که بدست آمده، حلقه هایی است که روی آن مهرهایی وجود دارد.

باستان شناسان عقیده دارند که برای اولین بار، حلقه هایی که رویش مهر کنده بودند در جهان معمول شده است که با آنان اسناد مهم را مهر و امضا میکردند.

حلقه ازدواج

اولین حلقه های مورد استفاده مردم عادی در روم از آهن ساخته میشد اما جنس حلقه اشراف زادهها طلا بود. در دوران امپراتوری روم در ساختمان حلقه تجمل اعمال شد و و صنعتگران حلقه هایی از فلزات گرانبها و عاج ساختند.

در آن زمان حلقه های جداگانه ای برای فصل تابستان و زمستان حلقه های جداگانه ای ساخته میشد. امروزه حلقه های ازدواج در انواع طرح ها و مدل ها و در جنس های مختلف وجود دارند. متداول ترین حلقه های ازدواج رینگ های ساده ای هستند که زوجین به دست یکدیگر می کنند و تاریخ ازدواجشان را درون حلقه ثبت می کنند. 

دلیل انداختن حلقه ازدواج در دست چپ و انگشت چهارم

4.2154
این مطلب مفید بود ؟12925
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی