خانه داریوش اسدزاده

خانه "داریوش اسدزاده" پلمب شد

تاریخ انتشار : 8 تیر 1399کد مطلب : 43396زمان مطالعه : 2 دقیقه
طاهره خاتون میرزایی طی تماسی اطلاع داد که ساعتی پیش خانه "داریوش اسدزاده" را پلمب کرده اند و در کوچه و خیابان است.

تسنیم:طاهره خاتون میرزایی 23 سال با بازیگر فقید داریوش اسدزاده زندگی کرد و سوم شهریورماه سال 1398 پایان این پیوند بود. چرا که اسدزاده بعد از تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت. هنوز یکسال از درگذشت این بازیگر پیشکسوت نگذشته که همسرش از اوضاع نامناسبی می گوید که برایش حادث شده و خانه "داریوش اسدزاده" را پلمب کرده اند و او در حال حاضر جایی برای زیستن ندارد.

میرزایی در این تماس تلفنی با بغض و ناراحتی به کم توجهی و بی توجهی نهادهای فرهنگی و هنری مثل خانه سینما اشاره کرد، وقتی به نهادهایی مراجعه کرده نتوانسته مسئولین مربوطه را ببیند. هیچ کسی از آنها سراغ نگرفته، انگار نه انگار که روزی "داریوش اسدزاده"، در سریال های پربیننده تلویزیون مثل "خانه سبز" و فیلم های سینمایی استراتژیکی همچون "یتیمخانه ایران" و "قلاده های طلا" ایفای نقش کرده و به قولِ بسیاری از بزرگان هنر، اسدزاده خودش بخش عمده ای از تاریخ فرهنگ و هنر این مملکت است.

خانه داریوش اسدزاده

همسر این بازیگر پیشکسوت در این گفت وگو به این نکته اشاره کرده که وقتی با "اسدزاده" ازدواج کرده بعد از مدتی اجاره نشینی در همین خانه، آقای بازیگر به او گفته، این خانه را خریده است. حتی 50 درصد از پول خرید این خانه را خودش داده و اسدزاده هم به او گفته سه دانگ این خانه متعلق به توست.

او گفت:اسدزاده به من اشاره کرد که بعد از مرگم همه منزل متعلق به توست که در کنار دریافت حقوق من بتوانی زندگی کنی. اما متأسفانه به محض اینکه فوت کردند فردی که مدعی است صاحب خانه است و البته به گفته همسرم آنجا را خریده بود، آمد و مدعی شد این خانه برای اوست و امروز هم خانه را پلمب و بنده را از خانه بیرون کردند.

طاهره خاتون میرزایی در ادامه گفت:خانه ما حوالی هنگامه شرقی است و من الان در آژانس حمل و نقلی نشسته ام و نمی دانم باید چه کار کنم. هیچ مسئولی سراغ ما را نمی گیرد که بعد از 23 سال زندگی با هنرمند والامقام و دارای درجه یک فرهنگ و هنر، حالا باید به این وضع دچار شوم.

از او سؤال کردیم به کسی از مسئولین ذیربط هم خبر داده اید چنین اتفاقی برایتان افتاده است؟ و او این چنین پاسخ داد:"به هرکسی هم از مسئولین ذیربط تماس می گیرم یا تلفنم را برنمی دارد و یا می گوید جلسه ام! واقعاً برای لحظاتی هم وقت ندارند شنونده این مشکل اورژانسی من باشند! می خواستم به اینها بگویم آمده اند و مرا از خانه بیرون کرده اند، حالا چکار کنم؟"

همسر مرحوم اسدزاده تأکید کرد:5 روز به من مهلت داده اند که اثاثیه ام را ببرم وگرنه به انباری دادگستری انتقال پیدا می کند. حالا واقعاً چکار کنم؟ جالب است زمانی که ایشان بیمار بود من به دوست ایشان که همان آقای (ر) است و ادعای مالکیت این خانه را دارد، اطلاع دادم حال ایشان خوب نیست. اما وقتی ایشان فوت کردند ایشان به من گفتند این خانه من است و باید اینجا را خالی کنی!

 انتهای پیام/م

 

خانه "داریوش اسدزاده" پلمب شد

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
وبگردی