درمان کورک تناسلی
از درد آور ترین جوش ها، کورک های ناحیه تناسلی هستند که بار روش های خانگی نیز می توان آن ها را درمان کرد اما اگر درمان نشوند میتوانند در قسمت های دیگر بدن هم پخش شوند.

درمان کورک تناسلی ؛ جوش درد دار چرکی

جوش، عفونتی موضعی است که در لایه های عمیق پوست ایجاد می شود در ابتدا، آنها قرمز و آرام هستند، اما بعد از آن در مرکز خود تجمع می یابند و آن را قوی می کند ؛ جوش باعث درد و ناراحتی می شود و اگر عفونتش درمان نشود ممکن است به سایر قسمت ها گسترش یابد.

جوش ممکن است در هر جایی که مالش یا اصطکاک دارد رخ دهد، مانند بین پاها، بازوها ممکن است به علت عفونت فولیکول های مو بوجود آید.

جوش واژن

جوش در واژن و بخش تناسلی به عنوان جوش واژنی شناخته می شود. واژن یک منطقه حساس بدن زن است، در نتیجه جوش واژنی موضوع نگران کننده ای است و اگر شما از آن رنج می برید، باید به دنبال برخی از راه حل های درمانش باشید.

جوش واژنی نه تنها موجب درد و ناراحتی می شود، بلکه باعث ایجاد خجالت در مقابل همسرتان نیز می شود اجازه دهید در این بخش از سلامت نمناک برای پاسخ به درخواست شما کاربران نمناکی در مورد این موضوع که معمولا زنان از مطرح کردنش خودداری می کنند، صحبت کنیم.

جوش واژن

علل جوش واژنی یا همان کورک تناسلی چیست؟

1. سبوم - تولید بیش از حد سبوم از غده ی چربی

هنگامی که باکتری ها در این غده های در بسته گیر می کنند، غدد آلوده و باعث جوش می شوند.

2. موهای در حال رشد

ممکن است وقتی زنان قسمت هایی از بدنشان را که اصلاح و شیو می کنند، به فولیکول ها و منافذ پوستشان آسیب برسانند. این فولیکول های مو توسط باکتری هایی که در پوست ما وجود دارند آلوده می شوند و به جوش تبدیل می شوند.

نارحتی زنان

3. سموم بدن

مواد غذایی ناسالم، آلودگی، استرس باعث ایجاد سموم در بدن می شود. این سموم در بدن ما تجمع پیدا کرده و موجب جوش در قسمت های مختلف بدن مانند واژن می شود.

4. کبودی و یا بریدگی

لباس زیر تنگ تان ممکن است موجب کبودی، بریدگی یا بثورات بر روی کشاله ران و منطقه حساستان شود، که ممکن است توسط باکتری های موجود بر روی پوست آلوده و باعث جوش شود.

لباس تنگ

درمان های خانگی جوش واژینال و کورک تناسلی:

به ما اجازه دهید تا در مورد جزئیات بیشتر و همچنین درمان های خانگی درمان جوش برای شما بگوییم:

بسیار مهم است که جوش واژینال درمان شود. اگر آنها بدون درمان باقی بمانند، ممکن است گسترش پیدا کنند و باعث عفونت شوند. شما میتوانید به دنبال پزشک خود برای از بین بردن کامل چرک آن و گرفتن آنتی بیوتیکی بروید همچنین می توانید جوش های واژینال را در خانه با روش های درمانی که در متن زیر آورده ایم، درمان کنید.

درمان جوش واژینالی

عسل و زردچوبه مفید در درمان کورک تناسلی

زردچوبه طبع گرم دارد. عسل و زردچوبه ضد باکتری و ضد عفونی هستند.هر دو آنها را در مقادیر مساوی نصف قاشق چای خوری باهم مخلوط کنید و سپس در شب بر روی جوش ها قرار دهید. در صبح روز بعد می بینید که جوش ها برافراشته خواهند شد و شروع به تخلیه شدن خواهند کرد.

آن را پاک کنید زمانی که به طور کامل تخلیه شد، به زودی بهبود می یابند. این درمان بسیار مؤثر است وقتی که جوش سر سفید شد، این درمان را برایش انجام دهید.

 عسل

درمان کورک تناسلی با شیر، سرکه و زردچوبه

کمی زردچوبه و کمی نمک را مخلوط کنید و آنها را به یک قاشق چای خوری شیر و نصف قاشق چای خوری سرکه اضافه و ترکیب کنید. مخلوط را بر روی جوش بمالید. دو بار در روز از این روش استفاده کنید تا جوش ها برسند و تخلیه شوند.

کمپرس گرم برای درمان کورک تناسلی

کمی آب را بجوشانید. یک تکه پنبه را در آب داغ خیس کنید. آن را فشار دهید و روی جوش بگذارید و به آرامی فشار دهید. اینکار را برای 10 دقیقه تکرار کنید. این کار را 3 تا 4 بار در روز انجام دهید ،تا جوش واژینال درمان شود.

کمپرس گرم

درمان کورک تناسلی با روغن کرچک

چند قطره روغن کرچک را روی جوش بریزید. چند بار در روز انجام دهید. به زودی جوش شروع به تخلیه و بهبودی خواهد رفت.

نقش سیر در درمان کورک تناسلی

سیر در درمان هر نوع جوش مانند جوش واژینال بسیار موثر است. یک سیر را رنده کنید و آن را روی قسمت آسیب دیده بمالید. همچنین سیر زیادی بخورید. می توانید کپسول سیر را نیز مصرف کنید.خواص ضد باکتری و آنتی بیوتیک سیر سریعا واژینال را درمان می کند.

سیر

پیاز برای رفع کورک تناسلی

چند تکه پیاز را بردارید و رنده کنید. عصاره اش را بگیرید. یک تکه پنبه را در آبش خیس کنید و آن را روی قسمت آسیب دیده بمالید. اینکار را چند بار در روز انجام دهید. آن را تکرار کنید تا جوش بهبود پیدا کنید.

خواص خیار برای درمان کورک تناسلی

یک تکه از خیار را بردارید و آن را روی جوش بمالید ؛ خیار یک اثر خنک کنندگی را فراهم می کند و از سوزش، درد و سایر علائم جوش امتناع می کند.

خیار

درمان کورک تناسلی با استفاده از یخ

شما همچنین می توانید یخ را روی جوش بگذارید، تا برخی علائم درد و سایر علائم را از بین ببرید. اما پس از 3 روز از کمپرس داغ استفاده کنید.

تاثیرات پودر زنجبیل برای درمان کورک تناسلی

پودر زنجبیل و پودر زردچوبه را با نسبت های مساوی باهم ترکیب کنید. کمی آب اضافه کرده تا خمیر شود و سپس روی جوش بمالید. این کار را روزانه برای تسکین جوش واژن تکرار کنید.

پودر زنجبیل

آرد ذرت برای درمان  کورک تناسلی 

واژن خود را تمیز کنید و چندین بار در روز خمیر آرد ذرت را روی جوش ها بمالید با این روش چرک ها بالا می آیند و می ترکند.

می توانید از هر یک از درمان های خانگی ذکر شده برای درمان جوش استفاده کنید، اما اگر نگران هستید و احساس می کنید شرایط شما خاص و متفاوت است حتما به پزشک خود مراجعه کنید.همچنین در مورد جوش واژینال مکرر، شما نیاز به مراجعه به پزشک دارید، زیرا این نشان دهنده ضعف ایمنی است.

آرد ذرت برای جوش

روش های پیشنهادی برای جلوگیری از بروز کورک تناسلی

برخی اقدامات احتیاطی برای اجتناب از جوش به شرح زیر است:

  • لباس های تنگ نپوشید.
  • مقدار زیادی میوه و سبزیجات غنی از ویتامین C، ویتامین A و ویتامین B بخورید.
  • مقدار زیاد آب برای جلوگیری رسوب سموم در بدن بنوشید.
  • از دست زدن به جوش ها خودداری کنید و پس از لمس تصادفی جوش هایتان، دست هایتان را بشورید.
  • ماست خانگی مصرف کنید، زیرا سطح Ph محدوده را تنظیم می کند.
  • در زمان شیو و اصلاح ناحیه شکمی و زیر شکم باید به خاطر داشته باشید برای اصلاح باید پوست مرطوب باشد و در جهت رشد مو اصلاح انجام شود.
  • برای اصلاح از یک تیغه استریلیزه استفاده کنید.
  • از خوردن غذاهای چرب و فرآوری شده خودداری کنید.

درمان خانگی و فوری کورک تناسلی و جوش های چرکی درد دار

4.6297
این مطلب مفید بود ؟27621
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ/م.ح
وبگردی