درمان یبوست
همانطو رکه می دانید زمانی که راههای درمان یبوست به صورت طبیعی به میان می آید هدف استفاده از خوراکی های طبیعی است که در این بخش با آنها آشنا خواهید شد.

مصرف گردو با انجیر در درمان یبوست بسیار موثر است

یبوست یکی از شایع ترین بیماری های عصر حاضر است. از نظر پزشکی دفع مدفوع سخت، ناکامل یا با تعداد کم همه به معنای یبوست است. هر قدر حرکات روده بزرگ کندتر باشد سلول های روده فرصت خواهند داشت تا آب بیشتری از مواد دفعی باز جذب کرده و به این ترتیب مدفوع خشک تر و سخت تر می شود. خوشبختانه راه های گیاهی زیادی برای درمان یبوست وجود دارد که یکی از این را هها ترکیب دو خوراکی خوشمزه است که در ادامه درباره آن بیشتر توضیح می دهیم.

درمان یبوست با مصرف گردو و انجیر

"گردو" میوه درختی دارای سه پوست جداگانه است که هر کدام خواص خاص خود را دارند مثلا پوست سبز گردو در رنگرزی استفاده می شود, قسمت خوراکی آن مغز "گردو"است که دارای ترکیبات روغنی بسیار غنی و سرشار از ویتامین های A,B,E و از همه مهمتر املاحی نظیر آهن، روی، فسفر و مس دارد. از دیدگاه طب سنتی "گردو" در درجه دوم گرمی و در درجه اول خشکی قرار دارد هر چه خشک شود, حرارت آن زیاد شده و از رطوبت آن کاسته می شود.

درمان یبوست

خواص بی نظیر ترکیب گردو وانجیر برای درمان یبوست

مغز "گردو" بسیار لطیف بوده و به هضم غذا کمک می کند و داروی مقوی معده به شمار می رود, خوردن گردو با انجیر کوبیده در رفع یبوست  افراد بسیار موثر است و به عنوان ضد سم محسوب می شود, "گردو" از داروهای بسیار خوب برای تقویت مغز به شمار می رود و در رفع فراموشی کمک کننده است؛ "گردو"با انجیر و مویز در افراد با سن بالا توصیه می شود و برای تقویت بارداری نیز مفید است.
"گردو" بسیار مغذی و سرشار از املاح معدنی و ملین بوده و برای افراد دیابتی نیز توصیه می شود, خوابیدن در زیر درخت "گردو" با توجه به پخش کردن برخی ترکیبات فرار توسط درخت، توصیه نمی شود.
روغن "گردو" برای بیماری های سر درد, فلج و درد مفاصل ناشی از سردی توصیه می شود, مصرف زیاد "گردو" موجب جوش صورت و بیماری های ناحیه دهان (ورم لوزه ها و بثورات دهانی) می شود و مصلح "گردو" آب انار و رب انار است.

فواید و خواص انجیر خشک برای درمان یبوست

از خواص درمانی انجیر خشک که می توان بیان کرد این است که از انجیر خشک برای درمان و پیشکیری از یبوست می توان استفاده کرد. در واقع انجیر خشک خیسانده در آب یا شیر، موثرترین درمان برای رفع یبوست است. فیبر موجود در انجیر خشک به عملکرد سالم روده کمک می کند؛ این عمل مانع بروز یبوست می شود. برای رفع یبوست 10 عدد انجیر خشک را به خوبی شسته و در ظرف آبی بخیسانید و صبح ناشتا میل کنید.

 

درمان یبوست با ترکیب گردو و انجیر

4.448
این مطلب مفید بود ؟426
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
وبگردی