رست بیف
ساندویچ رست بیف خانگی بسیار خوشمزه و سالم می باشد و می توانید در کمتر از یک ساعت این غذای ویژه را به همراه سس قارچ تهیه کنید.

 طرز تهیه رست بیف خانگی با سس قارچ خوشمزه:

 ساندویچ رست بیف یکی از خوشمزه ترین ساندویچ ها می باشد که جزء غذاهای بین المللی می باشد و در سرتاسر دنیا با روش های مختلف تهیه می شود با نمناک همراه باشید تا دستور تهیه متداول رست بیف را آموزش دهیم.

مواد لازم ساندویچ رست بیف:

مواد لازممقدار
فیله گوساله300 گرم
قارچ12 عدد متوسط
شیر1/2 لیوان
آرد سفید1 قاشق غذاخوری
پنیر گودا ورقه ای4 عدد
پیاز1 عدد
خامه3 قاشق غذاخوری
نان باگتبه میزان لازم
کرهبه میزان لازم
نمک، فلفل و ادویه کاریبه میزان لازم
پودر سیر، پودر پاپریکا و پودر آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه ساندویچ رست بیف با سس قارچ:

مرحله اول

 ابتدا ماهیتابه ای را انتخاب کنید و به همراه مقداری روغن روی شعله با حرارت بالا قرار دهید تا به خوبی داغ شود و سپس گوشت فیله ای که به صورت نواری بلند و یکدست خرد شده است را اضافه می کنیم و تفت می دهیم.

ساندویچ رست بیف

مرحله دوم

وقتی گوشت خوب تفت بخورد آب می اندازد و نیاز نیست شما آب اضافه کنید و سپس مقداری فلفل، ادویه کاری، پودر سیر و پودر پاپریکا را اضافه کرده و دوباره تفت می دهیم و سپس پیازهایی که به صورت نگینی خرد شده است را اضافه می کنیم و مقداری تفت می دهیم تا رنگ پیازها عوض شود و سپس درب ظرف را گذاشته و حرارت شعله را کم می کنیم  و اجازه می دهیم 10 الی 15 دقیقه بپزد.در این فاصله به سراغ تهیه سس قارچ می رویم.

رست بیف

مرحله سوم( تهیه سس قارچ )

قابلمه مناسبی را به مانند تصویر زیر روی شعله با حرارت بالا قرار دهید و سپس مقداری کره اضافه کرده و قارچ های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید.

وقتی قارچ ها خوب تفت خورد و تغییر رنگ داد یک قاشق آرد را اضافه کنید و مقداری تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و سپس شیر را در چند مرحله اضافه کرده و هم می زنیم.

ساندویچ رست بیف رستورانی

سپس نمک، فلفل و پودر آویشن را اضافه می کنیم و دوباره هم می زنیم و 2 الی 3 قاشق خامه را اضافه کرده و هم می زنیم و هم زدن را ادامه می دهیم تا مواد گلوله گلوله نشود  و وقتی شیر جوشید پنیر گودا را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم و زیر حرارت را خیلی کم می کنیم تا یک سس قارچ پنیری با کیفیت و غلیظ تهیه کنیم. 

سس قارچ | رست بیف

مرحله چهارم

در این مرحله نوبت سرو ساندویچ رست بیف می باشد و برای این کار شما می توانید مقداری از سس قارچ غلیظ شده را کف نان باگت ریخته و سپس به اندازه دلخواه از گوشت را اضافه کرده و سپس گوجه، خیارشور و کاهو اضافه کنید و نوش جان کنید.

ساندویچ رست بیف گوشت

نکات تکمیلی در مورد رست بیف

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
رست بیف را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه ساندویچ رست بیف با سس قارچ خانگی به سبک رستورانی

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / س
وبگردی