سیب زمینی کبابی
دانشمندان طبق تحقیقات خود دریافته اند که مواد غذایی که در معرض آتش هستند مانند سیب زمینی کبابی و نان تست سرطان زا هستند.

ضررهای سیب زمینی کبابی و نان تست

دانشمندان دریافته اند که در خوردنی های دارای نشاسته که به مدت طولانی در معرض حرارت آتش قرار می گیرند، نوعی ماده شیمیایی به نام "أکریلاماید" ساخته می شود. دانشمندان بر این باورند که این ماده می تواند سرطان زا باشد.
سازمان استاندارد غذایی بریتانیا بنا دارد با تشویق مردم پختن صحیح غذا، مقدار مواد شیمیایی موجود در خوراکی ها را کاهش دهد. به توصیه این سازمان باید قبل از قهوه ای شدن خوراکی ها به پختن و یا کباب کردن آنها پایان داد.
بنا به آمار سازمان استاندارد غذایی بریتانیا مقدار مواد شیمیایی موجود در غذاهای همه رده های سنی، بالا است. سالانه 900 میلیون وعده غذایی همراه با سیب زمینی سرخ کرده در بریتانیا مصرف می شود.

 

سیب زمینی کبابی

مضرات نان تست و سیب زمینی کبابی

 
دانشمندان می گویند که اکریلاماید از طریق واکنش اسید آمینو و نوعی ماده قندی موجود در غذاها تولید می شود. این ماده در سیب زمینی، شلغم، هویج وجود دارد و اگر در نتیجه پخت زیاد به رنگ قهوه ای در آید، به اسید آمینو موجود در مواد غذایی واکنش شیمیایی نشان خواهد داد.
احتمال رخ دادن این واکنش شیمیایی در غذاهایی که در مایکروور پخته یا آب پز شوند، در مقایسه با آنها که تست یا کباب می شوند، کمتر است.

 

مضرات سیب زمینی کبابی

مضرات نان تست و سیب زمینی کبابی


استیو وارنر، مدیر سازمان استاندارد غذایی بریتانیا می گوید:ما از مردم نمی خواهیم درباره آنچه می خورند نگران باشند، تنها از آنها می خواهیم زندگی شان را به روش مناسبی اداره کنند. همه آنچه برای کاهش مقدار مواد شیمایی در غذاهایتان انجام می دهید، ریسک مواجه شدن شما با خطرات را کاهش می دهد.
سیب زمینی سرخ کرده و کبابی از محبوب ترین خوراکی ها در بریتانیا است. نان تست نیز در همه جای جهان، از جمله کشورهای عربی استفاده می شود.

چرا نباید سیب زمینی کبابی و نان تست بخورید؟

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم آنلاین/ی
برچسب : سیب زمینی
وبگردی