شامپو شیر نارگیل
شامپو شیر نارگیل یکی از نسخه های گیاهی برای درمان خشکی و آسیب دیدگی ناشی از رنگ کردن موهاست ، این شامپو درخشندگی خاصی به موهای سر می بخشد .

چطور در خانه شامپو شیر نارگیل طبیعی درست کنیم؟

پیش از آنکه طرز تهیه شامپو شیر نارگیل خانگی و طبیعی را بیاموزید بهتر است با خواص شیر نارگیل برای مو آشنا شوید . شیر نارگیل می تواند به عنوان یک تونیک برای پوست خشک و آسیب دیده ی کف سر استفاده شود. یک ماساژ ملایم 5 دقیقه ای با شیر نارگیل و بعد بستن موها با یک حوله تأثیر باورنکردنی روی موها خواهد گذاشت ، این نسخه متخصصان طب سنتی برای درمان آسیب دیدگی و موخوره موهای سر است. همچنین می توانید از شیر نارگیل به عنوان نرم کننده مواستفاده کنید. این ماده به موهای شما حجم داده و چربی مو را کم می کند و موهایی بلندتر و ضخیم تر برای شما به ارمغان خواهد آورد،یکی از اصلی ترین خواص شیر نارگیل درخشان کردن موها و جلوگیری از سفید شدن آن ست که در موهای زنان هندی می بینیم.

طرز تهیه شامپو شیر نارگیل طبیعی در منزل

 مواد لازم برای درست کردن شامپو شیر نارگیل طبیعی :

1/3فنجان شامپو ارگانیک یا صابون بچه
1/4فنجان شیرنارگیل
1ق روغن ویتامین ایی
10 تا 20 قطره روغن
روغن گیاهی
همه ی مواد راباهم ترکیب و داخل بطری یاشیشه بریزید وقتی دوش میگیرید سررا بطور دورانی ماساژدهید اینکار را ازریشه تانوک مو انجام دهید بعد با آب بشویید ، شیرنارگیل مو را مرطوب وخشکی، آسیب مو را درمان می کند.
شامپو شیر نارگیل

طرز تهیه شامپو خانگی شیر نارگیل به روش دوم

2 قاشق چای خوری روغن زیتون یا روغن بادام

دو سوم فنجان صابون کاستیا

10 تا 15 قطره از برخی روغن های لازم

نصف فنجان شیر نارگیل

روش درست کردن شامپو نارگیلی با شیر نارگیل و روغن بادام

برای تهیه این شامپو هم باید همه مواد بالا را با هم ترکیب کنید و در یک بطری بریزید. هر بار به حمام می روید از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که شیر نارگیل در دمای گرم نباشد چون ممکن است خراب شود. سعی کنید این شامپو را حتما در منزل تهیه کرده و استفاده کنید.

 

شامپو شیر نارگیل خانگی برای موهای آسیب دیده + طرزتهیه

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی